Cephe paneli montajı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
cephede-tasyunlu-sandvic-panel

Cephe Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Cephe Paneli – Polüretan

59.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Son yıllarda inşaat sektöründe önemli gelişmeler olmuştur. Başta kullanılan malzemeler konusunda büyük ilerlemeler kat edilmiştir. Bu teknolojik gelişmeler sayesinde de kaliteli yapılar üretilmektedir. Cephe panel endüstriyel binalarda kolay bir şekilde montajı yapılan kaplama ürünüdür. Prefabrik ya da çelik yapıların çatılarına yapılan bir montaj sistemidir. Şimdiler de oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Bu malzeme birçok alanda tercih edilir.

Cephe paneli montajıCephe Paneli Montajı Nasıl Yapılır?

Panel montajı çatı kaplamada sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. İnşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte önemi iyice artan duvar paneli montaj yöntemi her bakımdan kaliteli özellikler barındırmaktadır. Bu şekilde montajlama yöntemi iç ve dış metal arasında farklı kalınlıklarda yapıştırılmış çekirdeklerden oluşur. Metallerin arasına ESP ya da taş yünü malzemeleri tercih edilir. Kullanılacak olan panel istenilen boyutlarda kesilir, paketlenir, sevk edilir.

Bunun için kullanılacak olan panel her renkte boyalı alüminyum ve sac ile üretilir. Boyutlarda istenilen boy ve kalınlıklarda hazırlanır.

Paneller uzun ömürlüdür. Otomatik olarak üretilir. Optimum yalıtım özelliklerine göre imal edilirler. İstenilen her boyda üretimleri yapılır. Projeye göre üretilen modeller için geniş bir yelpazede renk seçenekleri bulunur. Fiyat bakımından oldukça uygundur. Taşıması son derece kolaydır. Çünkü çok hafif malzemeler kullanılır. Dilenirse özel aksesuarlar da tercih edilebilir. Duvar panelleri özellikleri için şunlar sıralanabilir;

 • Hızlı montaj özelliği vardır.
 • Yüksek mukavemet gösterir.
 • Katı malzemeler gibi dayanıklı olmasının yanı sıra çok hafif bir özelliğe de sahiptir.
 • Zengin renk seçenekleri sunar.
 • Kalitesi uzun yıllar sürer.
 • Her bakımdan dayanıklıdır.
 • Yüzey temizliği sayesinde kolayca bakımı sağlanır.
 • Tasarımı son derece şıktır.
 • Yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlar.
 • Bakteri üretmez.
 • Korozyona uğramaz.
 • Su sızdırmaz.

Bir binada olması gereken özellikleri sağladığından insanlar tarafından son derece tercih edilen bir yöntemdir. Montaj esnasında çok zaman harcanmaz. Taşıma işlemleri vinç aracılığıyla gerçekleşir. Çatıya taşınan malzemelerle montaj yapılır. Bu yöntem kaliteli özellikler göstermesinin yanı sıra dış tasarım konusunda da harikulade özellikler gösterir. Özgünlük, yenilik ve dayanıklılık çizgisinden sapmayan bu montaj yöntemini tercih etmek binaya ayrı bir kava yatmak demektir.

taşyünü dolgulu tekiz sandviç panel Cephe Panelleri Nerelerde Tercih Edilir?

Yapıların dış yüzeylerini su, ısı ve yangın olasılığına karşı yalıtımlı olarak hazırlamak gerekir. Sandviç Paneller de kalitesi bakımından bu özellikleri sağlar. İçeriğinde bulunan malzemeler de bu önemli özellikleri taşır. Duvar ve cephe  sanayi yapıları, hipermarketler, elektrik santralleri, alışveriş merkezleri, askeri ve sosyal yapılar, spor tesisleri, şantiye binaları, zirai yapılar ve bunlara benzer birçok alan da sıklıkla tercih edilen önemli malzemelerdir. Görüldüğü üzere birçok önemli yerde kullanılır. Bu sayede yapılara süreklilik kazandırılır. Ayrıca görüntü olarak da muazzam bir özellik sağlanır.