Isoline Levha (Onduline)

isoline

Isoline Levha Nedir ?

Isoline özel bir kiremit altı su yalıtım levhasıdır. Türkiye’de TS 562 standardında üretilmekte olan tüm Marsilya tipi kiremitlerle uyumludur. Ayrıca Isoline levhaları Onduline Avrasya’nın ürün yelpazesinde bulunan Isoporto, Isoflorans, San Marco kiremitleriyle su geçirimsiz ve istendiğinde ısı yalıtımlı da olabilen mükemmel çatı sistemi oluştururlar.Çatı Kaplama Malzemeleri

Isoline Sistemi kiremit altında su yalıtımı dışında havalandırma fonksiyonunu da yerine getiren özel bir sistemdir. Isoline oluklarının altında 90 cm²/m hava boşluğu vardır. Bu boşluk ısı yalıtım malzemelerinin üzerinde hava sirkülasyonu meydana getirerek yapı içindeki buharın yoğuşmadan atılmasına yardımcı olur. Ayrıca kiremitlerle Isoline arasında oluşan hava akımı kiremitlerin çabuk kurumasına olanak verir.

Kiremitler Isoline’in özel girintilerine takılarak döşenir. Bu yöntemle hem kiremitlerin kayması engellenir, hem de döşemenin düzgünlüğü için ip çekme gereği ortadan kalkar. Kolay ve hızlı işçilikle estetik görünüm elde edilir. Sistemin çatıya tespiti oluk tepelerine çakılan çivilerle yapılır. Kiremit altına sızan sular, oluk diplerinden serbestçe akabildikleri için geçirimsizlik her zaman güven altındadır. Ahşap çatılarda kiremit altı tahtalarının 34 cm ara ile döşenmesi yeterlidir. Isoline’in yüksek mukavemetli yapısının mümkün kıldığı bu uygulama sistemi kaplama tahtasından %70 tasarruf sağlar, toplam çatı maliyetini azaltır. Boşluklu bir konstrüksiyon ahşabın rahat nefes almasını sağladığından uzun ömürlüdür.

Isoline Levha Özellikleri

En : 102 cm
Boy: 182 cm
Net kaplama alanı: 1,65 m²/adet
Ağırlık : 6,0 kg/adet-3,6 kg/m²
Oluk yüksekliği: 2,4 cm
Oluk sayısı : 21 oluk/levha