onduline-bardoline

Çatı Kaplama Ürünleri

Günümüzde inşaat sektöründe sürekli olarak yeni ürünler ve malzemeleri üretilmektedir. Farklı ihtiyaçlar için çözüm üretmek amacı ile yeni ürünlerin geliştirme süreçleri kesintisiz olarak devam etmektedir. İnşaat alanlarında kullanılmak üzere daha hafif, daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü malzemelerin üretimleri için bu çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bu yeni ürünlerin yoğunlaştığı alanlardan bir tanesi olarak çatı  malzemeleri bulunmaktadır. Çatı sistemlerinde ağırlık oluşturmadan hafif bir şekilde kullanılacak ve yalıtım özelliği yüksek olacak ürünlerin tasarımları yapılmaktadır. Çatı kaplama malzemeleri şıngıl ürünleri de bu yeni ürünlerin arasında yer almaktadır. Şıngıl farklı çatı kaplama sistemleri içerisinde kolay şekilde kullanılmakta olan teknolojisi yeni ve özel bir üründür.

catialtikaplama bardoline - Çatı Kaplama Malzemeleri Şıngıl

Çatı Malzeme Çeşitleri

Ülkemizde ve dünya üzerinde binalarda kullanılmakta olan farklı çatı sistemleri bulunmaktadır. Mevsim ve iklim koşullarının da etkilemesi ile birlikte her alanda farklı sistemlerin tercih edildiği görülmektedir. Bazı ülkelerde çatı inşası yapılmadığı görülmekle birlikte genel olarak yalıtım etkileri ile değerlendirilmek üzere kaplamaların tercih edildikleri alanlar daha geniştir. Çatı sistemleri çeşitleri kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Ülkemizde ağırlıklı olarak binalarda ahşap sistemler tercih edilmektedir. Bu ahşap sistemlerin üzerine yalıtım malzemeleri ve en son olarak da kiremit ve benzeri malzemeler yerleştirilmektedir. Yeni teknoloji olarak değerlendirilmekte olan çatı sistemleri olarak metal çatı sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemlerde farklı malzemeler değerlendirilmektedir. Çatı şıngıl hem ahşap hem de metal çatı sistemleri içerisinde kullanılabilmektedir.

Çatı  Malzemelerinden Şıngıl

Şıngıl çatılar için özel olarak üretilmekte olan özel bir kaplama malzemesidir. İçerisinde okside bitüm ve fibrocam kullanılmakta olan yüksek dayanıklılığa sahip olan bir malzemedir. Asfalt kiremit olarak da adlandırılmakta olan şıngıl ürünleri en az onlar kadar sağlam bir yapıya sahip olmaktadır. Esnek yapısı sayesinde özellikle uygulama sırasında kırılma ve çabuk yıpranma gibi sorunların birçoğu bu ürünlerde görülmemektedir. Hafif bir yapıya sahip olması sayesinde çatıya yük oluşturmaz ve destek sistemlerinin fazla kullanılmasının gereğini ortadan kaldırmaktadır. Deprem gibi durumlarda güvenlik noktasında sorun oluşturmaz. Doğru şekilde uygulanmış olan şıngıl yıllar boyunca sağlam şekilde kalabilmektedir. Uygulama kolaylığı sayesinde de şıngıl modellerinin işçilik işlemleri kolay olmaktadır.

Şıngıl çatı Çeşitleri

Şıngıl ürünlerinde üretim standartlarına bağlı olarak farklı çeşitler bulunabilmektedir. Öncelikle şıngıl çeşitleri olarak model ve boyut seçenekleri bulunmaktadır. Standardın dışında özel çatı sistemleri elde etmek isteyen ve güzel bir görüntü oluşmasını sağlamak isteyen kişiler için özel ürünler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kırmızı, yeşil, kahverengi gibi renk seçenekleri de modeller arasında bulunmaktadır. Sürekli olarak yeni ürünlerin sunulduğu şıngıl ürünlerinde son dönemlerde üç boyutlu görüntü etkisi olan ürünler ve çift katılı ürünlerde kullanıcılara sunulmaktadır.

Çatı Malzemeleri ve Fiyatları

Yapıların çatılar gibi önemli bir kısmının farklı amaçla inşa edilen yapılarda sağladıkları performanslar gibi maliyetlerinin de değişik olması kaçınılmazdır. Bu kaplama malzemelerinin yapılarına göre farklı üretim maliyetleri olmakta ve farklı fiyatları olmaktadır. Bunları kolay bir şekilde online satış yapılan internet sitesi ile bulmanız mümkündür. Farklı yapılardaki malzemeler için geçerli olan fiyatlar ile yapılacak olan uygulama sonrasında ne gibi bir maliyet ile karşılaşılacağı bulunabilmektedir. Bunun yanında çeşitli indirim olanaklarının kullanılması ile de daha uygun şekilde bu ürünlerin temin edilmesi mümkündür. Bu konuda firmamız en uygun maliyetlerde ürünlerin temin edilmesini sağlamakta ve başarılı bir şekilde yapılar için çatı  işlemlerinin mümkün olmasını sağlamaktadır.