Betopan Fiyat Listesi

tik desenli

Betopan Fiyat Listesi

Betopan Levha – 8 mm 39.00  / kdv dahil / plaka
Betopan Levha – 10 mm 48.00  / kdv dahil / plaka
Ahşap Desenli Betopan 55.00  / kdv dahil / plaka

Betopan Fiyat Listesi , Dış cephelerin ve ıslak zeminlerin kaplamasında kullanılan neme dayanıklı malzemelere betopan denir. Bu malzeme çimento, ağaç ve kimyasal katkı malzemelerinin birleştirilmesiyle oluşturulur. Bu malzemeler birleştirildikten sonra betopan levhanın her iki tarafı doğal minerallerle güçlendirilir. Böylece desensiz ve dayanıklı bir ürün ortaya çıkar. Betopan 24 saat suda bekletilir ve suyun etkisiyle betopanın şişip şişmediğine bakılır. Betopan haşerelere karşı dayanıklıdır ve küflenmez. İçine çimento konulduğu için içerisinde herhangi bir canlıyı barındırmaz. Betopan Fiyat Listesi işte bu sebeple biraz yüksek rakamlardan oluşmaktadır.

Betopanın Özellikleri

Betopan kalınlığına göre dayanıklılık göstermektedir. Mesela; 1 cm kalınlığındaki Betopan 10 cm’lik betonun ısı yalıtımını sağlamaktadır. 8,4 cm kalınlığındaki Betopan fiyatları 39 cm kalınlığındaki yalıtımlı tuğlayla aynı yalıtımı yapmaktadır. Betopan oldukça katı bir yapıya sahip olduğu için dışarıdan gelen etkilere kapalıdır. İçine nem ve başka maddeler giremez. Üzerine sürülen mineraller betopanı daha da güçlendirmiştir. Bu betopan fiyat listesikadar güçlü malzemelerin Betopan Fiyat Listesi de oldukça güçlü fiyatlardan oluşmuştur.

Betopanın Uygulanması

Betopan ahşap ve çimentodan oluşmaktadır. Betopan her ikisinin de özelliklerini taşır. Ahşap ise ortamın neminde çabuk etkilenir ve hareket eder. Çimento ise neme daha dayanıklıdır ve hareketi yok denecek kadar azdır. Betopanın hareket miktarı ise ikisinin arasında ahşaptan az, çimentodan fazladır. Hareketi en az seviyeye indirmek için uygulama sırasında boya ve yapıştırıcılar aracılığıyla sabitlenmeye çalışılır. Ayrıca betopan uygulanırken silikonlu ve alkaliye dayanıklı boyalar seçilmelidir. Boya sayesinde hareket azalacak fakat yok olmayacaktır. Bu da döşemenin çukurlaşmasını veya bombeleşmesini önleyecektir. Betopan Fiyat Listesi oluşturulurken betopanın bu özelliklerine göre oluşturulmalıdır.

Betopan Fiyat Listesi Ve Betopan Fiyatları

Betopan fiyat listesi hazırlanırken betopanın bazı özelliklerine bakılarak hazırlanır. Öncelikle ilk gruplandırma kalınlığına göre yapılır. Daha sonra ise en boy uzunluğuna bakılır. Bu şekilde verilen siparişe göre kalınlık, en boy hesaplanır ve alıcıya fiyat verilir. Verilen listede her bir özelliğe göre ayrı ayrı değerlendirme yapılmaktadır. betopan oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu sebeple fiyatlar da tercih durumuna göre değişmektedir.

ağaç desenli betopan