alcipan

Alçıpan ölçüleri. Standart alçıpan ölçüleri 1,20 x 2,50 metre’dir. Bir levha alçıpan 3,00 metre kare gelmektedir. Ortalama alçıpan ağırlığı metrekareye 9 – 9.5 kg, alçıpan kalınlığı 12.5 mm’dir.

Alçıpan Ölçüleri , Duvar ve asma tavan yapımında kullanılan her iki tarafı da kağıt kaplı içi alçıdan imal edilmiş levhalara alçıpan denir. Aslında alçıpan bir marka adıyken ürünün adı olmuştur. Ürünün açılımı kartonlu alçı levhadır. İnşaatlarda ve dekorların yapımında kullanılmaktadır. Alçıpan ölçüleri sabit olarak üretilmiştir. Biz kullanacağımız zaman sattın alıp onu ortama göre hesaplayıp ölçüp kesip yapabiliriz. Alçıpan duvarlarda yalıtım amaçlı kullanılabilir. Ayrıca asma tavan uygulamalarında görüntüyü ve modeli estetik hale getirmektir. Alçıpanlar ısıya ve suya dayanıklı olarak üretildiğinden yalıtım konusunda çok fazla kullanımı söz konusudur.

Alçıpan Ölçüleri Nasıl Alınır?

Alçıpan duvara monte edilecekse duvarın ölçüleri, yere döşenecekse yer ölçüleri alınmalıdır. Alçıpan tavan uygulanması olduça zor görünen ama ince alçıpanla çok rahat döşemesi yapılan yerlerdir. İnce alçıpan esnek olduğu için tavanda yapılacak kreasyona göre eğilip şekil verilebilir. Bu oldukça kolay yapılabilmektedir. Böylece alçıpanın kesim için ölçüler belirlenmiş olur.

Alçıpan Sabit Ölçüleri  Var mıdır?

Alçıpan fabrika çıkış ölçüleri yani standart ölçüler 1,20 x 2,50 metre’dir. Bu levha 3 metrekare kadar gelmektedir ve kalınlığı 12.5 mm’dir . Bu 3 metrekare kadar olmaktadır. Bu levhanın ağırlığı ise 9.5 kg kadardır. Bu ölçülerle fabrikadan çıkan levhalar ölçüsü alınan yere monte edilmek üzere getirilir. Düz ortamlarda montesi ve kesimi daha kolay yapılmaktadır. Tavan süslemelerinde ise biraz daha fazla çaba gösterilerek montesi yapılır.

Alçıpan Ölçüleri  ve Fiyatları

Alçı levha olarak da adlandırılan alçıpan, özellikle duvar ve asma tavan yapımında en önemli malzemedir. Yapısı itibariyle alçıdan üretilmiş bir malzemedir. Etrafı kağıttan olan ve arasına alçı doldurulan bir sistemi ifade eder. Yine diğer bir deyişle alçınpana kartonlu alçı levha da denir. Aynı zamanda alçıpan bir marka adını da yansıtır. Hafif oluşu yine yangına karşı dayanıklı oluşur alçıpanı ön plana çıkartmaktadır. Ayrıca, ses yalıtkanlığına çok fazla elverişli oluşu kullanım alanının yaygınlığıyla doğrudan ilgilidir. Bütün bunlarla beraber, alçı levhaların kolay şekil alabilmesi ve çabuk uygulanabilir olması bu malzemeyi inşaat sektöründe popüler kılıyor

 

Alçı Panel Fiyatları Yalıtım Performansında En İyilerden!

Evlerden işyerlerine, mağazalardan toplu yaşam alanlarına kadar çok farklı alanlarda yalıtım özelliklerini ön plana çıkaracak olan çözümler oluşturmaya çalışılırken ilk dikkat çeken ürünlerden olan alçı panel fiyatları ile de üzerinde durulan ürünlerden olmaktadır. Çok uygun fiyatlarla müşterilerimize sunduğumuz alçı panel çalışmalarımızın tamamında firma olarak müşterilerimizi bu malzeme hakkında bilgilendirerek satın almış oldukları ürünlerin ne gibi özelliklere sahip olduğu noktasında da bilgilendiriyoruz. Hafif ve uygulanma kolaylığı sayesinde istenilen dekorasyonların da elde edilmesini sağlayan bu ürün aynı zamanda yangına karşı dayanıklı olup ısı ve ses yalıtımı bakımından son derece yüksek bir performans ortaya koyan bir malzeme olmaktadır.

alcipan yesil 1 - Alçıpan ÖlçüleriAlçı Panel Fiyatları Kimler için Avantajlıdır?

İşçilik hizmetleri de dahil olmak üzere çok uygun alçı panel fiyatları ile müşterilerimize sunduğumuz tüm çalışmalardan yararlanmak isteyenler bu konuda oldukça avantajlı olmaktadır. Daha çok bölme duvar sistemlerinin ortaya çıkarılması için kullanılan bu ürünleri asma tavan sistemlerini kurmak isteyen müşterilerimiz de rahatlıkla kullanabilmektedir. Firma olarak bu aşamada müşterilerimizle doğrudan iletişime geçerek kendileri için en uygun ürünün alçı panel olup olmadığı noktasında onları bilgilendirip çalışmalarımızın sürecinin ne şekilde ilerlediği noktasında da kendilerini bilgilendiriyoruz. Firma olarak bugüne kadar ofis binalarının iç bölümlemelerinin yapılmasında, atölye ve benzeri alanların çalışma mekanlarının ayrılmasında ve pek çok benzer amaçta alçı panel çalışmalarımız başarıyla tamamladık.

alcipan levha 1 - Alçıpan ÖlçüleriTavan Uygulamalarına Özel Alçı Panel Fiyatları

Müşterilerimiz alçı panel fiyatları hakkında bilgi almak istediğinde bu ürünlerin parça satış fiyatları ve işçilik giderleri için firma olarak talep edilen projenin ortaya konulmasını sağlayacak olan faaliyetlere bakarak bir fiyat belirlemesi yapıyoruz. Bu durum özellikle alçı panellerin tavan kullanımı için tercih edileceği durumlarda çok daha belirleyici olmaktadır. Çünkü bu çalışmalarda tavanda farklı şekillere sahip olan alçı panellerin kullanılmak istenmesi, tavandaki tesisat çıkıntılarının gizlenmesi, aydınlatma elemanı ve yangın dedektörü gibi tüm araçların rahatlıkla montajının yapılabilir hale gelmesine yönelik olarak özenli bir çalışmayı firmamızın alanında uzman personeliyle kusursuz şekilde yürütmeye gayret ediyoruz.

alcipan profilleri - Alçıpan ÖlçüleriTalebe Uygun Çalışmayla Alçı Panel Fiyatları Değişebilir!

Firma olarak hemen hemen tüm çalışmalarımızda belirli bir standart ürün ve işçilik fiyatını sabit tutmaya çalışarak faaliyet göstersek de alçı panel fiyatları müşterilerimizin talepleri ve karşılanması gereken ihtiyaçlara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu konuyla ilgili olarak firmamızın ilk dikkat ettiği nokta panellerin büyüklüğü olmaktadır. Mekanların boyutları ile de orantılı şekilde tasarlanmış olan bu panellerde müşterilerimizin talep etmiş olduğu boyutlara riayet ederek faaliyet gösteriyoruz. Bir diğer fiyat belirleyici nokta da ürünlerin ağırlığı ile ilgili olmaktadır. Panellerin ağırlığının farklılaşmasında ise boyut kadarürünün ortaya çıkarılmasında kullanılan malzemeler etkili olmaktadır. Tüm bu süreçte firma olarak müşterilerimizi her konuda bilgilendirerek diledikleri seçimleri yapmalarını sağlıyoruz.

Alçıpan Tavan Fiyatları alçı levha olarak da adlandırılan alçıpan, özellikle duvar ve asma tavan yapımında en önemli malzemedir. Yapısı itibariyle alçıdan üretilmiş bir malzemedir. Etrafı kağıttan olan ve arasına alçı doldurulan bir sistemi ifade eder. Yine diğer bir deyişle alçınpana kartonlu alçı levha da denir. Aynı zamanda alçıpan bir marka adını da yansıtır. Hafif oluşu yine yangına karşı dayanıklı oluşur alçıpanı ön plana çıkartmaktadır. Ayrıca, ses yalıtkanlığına çok fazla elverişli oluşu kullanım alanının yaygınlığıyla doğrudan ilgilidir. Bütün bunlarla beraber, alçı levhaların kolay şekil alabilmesi ve çabuk uygulanabilir olması bu malzemeyi inşaat sektöründe popüler kılıyor.

alcipan tavan fiyatlari - Alçıpan Ölçüleri
alcipan tavan fiyatlari

Alçıpanın Ortaya Çıkışı

Günümüzde çatı kaplama malzemeleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden birisi olan alçıpan ilk kez 1894 yılında ABD’de kullanılmaya başlanmıştır. Kısa süre içerisinde ABD inşaat sektöründe hızlı bir kullanım alanına sahip olan alçı levhalar, 20. Yüzyıla gelince ABD’nin tüm bölgelerinde etkili olarak kullanılmaya başlanmıştır. İlk olarak üretildiği zaman, açık kenarlı olarak yapılan alçı levhalar, günümüzde ise kapalı kenarlı levhalar biçimindedir. Avrupa kıtasına ilk olarak 1917 yılında İngiltere’de uygulanmaya başlanmıştır. Daha sonra Letonya’da kullanılmaya başlanan alçı levha kısa bir süre içerisinde bütün Avrupa’ya yayılmıştır. Türkiye’de ise yakın zamanlarda kullanılması yoğunlaşmış bir malzemedir.

alcipan kirmizi - Alçıpan Ölçüleri
alcipan kirmizi

Alçıpan Tavan Fiyatları Yapı ve Kullanım Yerleri

Alçı levhalar öncelikle bir kimyasal bileşendir. İki dayanaklı kartın arasına dökülen alçıdan oluşan alçı levhalar birçok alanda kullanılmaktadır. Levhalar kullanım alanına göre farklı kalınlıkta ve farklı ebatlarda üretilmektedir. Estetik açısından oldukça güzel görümlü sanatsal mimariler oluşturma konusunda elverişli bir malzemedir. Çağdaş teknolojiler geliştikçe alçı levhalar da kendilerini geliştirmişlerdir. Bu doğrultuda gittikçe kaliteleşen bir çizgide yapı sektöründe kullanılmaya devam etmektedir.

alcipan yesil - Alçıpan Ölçüleri
alcipan yesil

Alçıpan Tavan Fiyatları Uygulaması

Alternatiflerine göre çok daha elverişli bir uygulama kolaylığı olan alçı levhalar, hem zamandan hem de işçi maliyetinden tasarruf sağlanması hususunda oldukça elverişlidir. Levha uygulaması, 5×5 ya da10x10 cm gibi ölçülerden oluşan çıtalar ya da sac profillerden taşıyıcı profiller üzerine monte edilebilir.  Malzemenin sabitlemesi ve uygulanması çok hızlı yapılabilmektedir. Ayrıca malzemenin şekillendirilmesi kolay olması da alçı levhalarının favori olmasında etkili olmuştur.

farkli alcipan cesitleri - Alçıpan Ölçüleri
farkli-alcipan-cesitleri

 

Alçıpan Profilleri seri olarak üretilen, iki yüzü karton kaplı ve standart ya da özel boyutlarda üretilebilen yapı malzemesine alçıpan denir. İki yüzü karton ve arasında alçı bulunan alçıpan yayın olarak kullanılan yapı malzemesidir alçıpan uygulamaları genellikle dış duvarları bitmiş binaların içinde uygulanır. Belli normlarda üretilen alçıpan uygulamaları, yerden duvara kadar her alanda kullanılmaktadır. Ayrıca alçıpan profilleri, asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru döşeme olmak üzere birçok satıh da uygulanmaktadır. Bu durumun doğal yansıması olarak oldukça fazla kullanım alanına sahip bir ürün olma özelliğini taşır.

alcipan profilleri toplu - Alçıpan Ölçüleri
Alcipan Profilleri Toplu

Neden Alçıpan?

Alçıpan bakteri üretmez, ph değeri insan vücuduyla aynı seviyededir. Ayrıca alçıpan, yangına karşı dayanıklıdır. Bunu açacak olursak; tek kaplama yapılarak 7.5 cm genişliğinde uygulanan bir alçıpan duvar yangına karşı, 30 dakika süresince dayanıklıdır. Ayrıca alçıpan esnek bir malzemedir. Bu özelliği sayesinde mukavemet derecesi fazladır. Bu özelliği onu, depremden daha az etkilenen bir malzeme yapar. Açıpan birçok malzemeye oranla daha hafiftir. Bunun yanında, 1m boyaya hazır alçıpan bölme duvar, tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu da depremlerden daha az etkileneceği anlamını taşır. Ayırca, ses yalıtımı olarak da mükemmel derece de bir yatkınlığı vardır. Yine ısı yalıtımı konusunda da oldukça elverişlidir.

alcipan profilleri - Alçıpan Ölçüleri
alcipan profilleri

Alçıpan Profilleri Özellikleri

Alçıpan kullanıldığı yaşam alanlarına nefes aldırır. İçerisinde bulunan su sayesinde; ortamın nemi azaldığında ortama nemini tekrar geri verir. Kısacası ortamdaki nemi gün içerisinde sürekli dengeler. Alçıpan bölme duvar, yer kaybına neden olmaz, yani uygulandığı duvarı kalınlaştırmaz. Bu sayede kalınlığı ideal ve düzgün bir duvar oluşumuna yardımcı olur. Yine alçıpanla oluşturulmuş bir duvar, kolaylıkla demonte edilebilir bir duvar demektir. Bu da mekanın kolayca genişleyebileceği anlamına gelir. Kolay montajı ve zaman gerektirmeyen kurumunun bir sonucu olarak, işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar.

alcipan levha - Alçıpan Ölçüleri
Alcipan Levha

Alçıpanın Dünyadaki Kullanımı

Çatı kaplama malzemeleri arasında önemli bir yeri olan alçıpan, dünya genelinde iyi bir yapı malzemesi olarak bilinir ve kullanılır. Yine depreme ve yangına karşı dayanıklı oluşu, ses ve yalıtımı olarak çok elverişli olması dünya genelinde de kullanımının yaygın olmasının temel nedenidir. Gelişmiş ülkelerde çağdaş bir çizgiye sahip binaların yapılmasına baktığımız zaman alçıpan gibi malzemelerin hafifliğinden yararlanıldığı görülmektedir. Hafif çelik konstrüksiyonlarla desteklenen bu yapılar alçıpan ile birlikte daha dayanıklı ve estetik hala gelmiştir

alcipan tavan u - Alçıpan Ölçüleri
Alcipan Tavan U
Alçıpan Ölçüleri İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.