Sandviç Panel Mahyası

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Tepe Mahyası

2 tarafa su akarı olan beşik çatılarda, çatının orta kısmında aynı oluklara sahip çatı malzemesini birleştirip bir bütünlük sağlayan malzemedir.

sandviç panel mahya

Özellik ve Avantajları

Hafiftir çatıya yük bindirmez.

Montajı kolay ve pratiktir.

20 yıl çürümeme garantilidir.

Çatı birleşimi ile çatının diğer birleşim noktalarında ve bölümleri arasında bütünlük sağlar.

Çirkin görüntüyü kaldırır , su sızıntı riskini kaldırır.

Çinko kaplama miktarı Türk ve dünya standartlarına uygun olarak yapılır.

Teknik Özellikleri

Ölçü : 30 x 30 x 100 cm

Kalınlık : 0.50 mm

Formu : 3 hadveli Çatı Paneli için

Renk : Ral9002 Beyaz

Kullanım Bölgeleri

Çift su akarlı çatılar ve  beşik çatılarda

SANDVİÇ PANEL MONTAJ DETAYLARI

Isı, su ve ses yalıtımında en ideal malzemelerin, üstün teknoloji kullanılarak üretilen poliüretan dolgulu paneller, diğer alternatifli malzemelere göre, kullanıcılara birçok avantajlar sağlamaktadır. Üretimde titiz ve hassas kontroller sayesinde üstün kaliteli üretime ulaşılabilmektedir. Ancak üstün kalitedeki panellerin kullanılmasında en yüksek verimliliğin sağlanması için kullanıcıların da montaj esnasında bazı durumlara özen göstermesi gerekmektedir:

1. Panel montajına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, hakim rüzgarın hangi yönden estiğinin belirlenmesidir. Panel montajı, hakim rüzgarın tersi istikamette yapılmalıdır.

2. Montajda kullanılacak vida adedi, rüzgar durumuna ve detayların gerektirdiği miktarda olmalıdır.

3. Montaj esnasında, panel üst metal kaplamalarının ezilmemesine özen gösterilmeli, mümkünse lastik tabanlı ayakkabı giyilmelidir.

4. Panel boyuna bindirmelerde, en az 15 cm bini olmasına dikkat edilmeli, bini yapılan iki metal arası mastik bant ile birleştirilmeli, birleşim pop perçin veya çektirme vida uygulaması ile desteklenmelidir.

5. Saçak, kenar gibi rüzgar etkisine açık olan noktalar her aşığa tutturulmalıdır.

6. Eğimin düşük olduğu çatılarda bini yerlerine silikon uygulanmalıdır.

7. Montaj sırasında çelik aşık, beton ve sıva gibi maddelerin panel metal kaplaması ile teması uygun bir izole malzemesi veya boya ile önlenmelidir.

8. Alüminyum malzemelerin fabrikadan çıktığı andan montaj anına kadar suya, kara ve neme karşı korunması gerekir.(Oksitlenme problemi yaşamamak için)

9. Çatıya montajı yapılacak panelleri çıkartırken; panellerin paket halinde birbirine çok yakın noktalara değil, tüm çatı yüzeyine yükü dağıtacak şekilde yerleştirilmesi gerekir. Mümkün olduğunca paketler aşık ortasına değil makas üzerine yerleştirilmeli.

10. Özellikle rüzgarlı havalarda çatıdan panellerin rüzgar ile uçmasını önlemek için, açıktaki panellerin ve panel paketlerinin konstrüksiyona çok iyi bağlanması gerekir.(Montajı yapılacak olan inşaatın cepheleri açık ise rüzgarın emme kuvvetini unutmamak gerekir.)

11. Panel montajı esnasında iki ve daha fazla kişi aynı noktada bulunmamaya gayret etmelidir. ( Çünkü bu yük noktasal olup panel taşıma deneylerinde göz önüne alınmamış olduğunu özellikle mahya ve dere kenarlarında sehim yaparak göstermektedir.)

12. Panel montajı esnasında kesinlikle panel pensesi kullanılarak iki panel arasından hava transferinin önlenmesi gerekir.

13. Panellerin bütün taşıyıcı aşık ve yatay kuşaklardan kesinlikle bağlanması gerekir.

14. Yapılan işin sağlığı ve estetiği açısından minimum 0,50 mm kalınlığında aksesuar kullanılmalıdır.

15. Bütün aksesuar siparişlerin mümkün olduğunca proje üzerinden değil panel montajı bittikten sonra yerinde ölçü alınarak verilmelidir. Eğer zaman problemi söz konusu ise aksesuar kanat boyları uzun tutulmalıdır.