Aksesuar ve Yapıştırıcılar

Aksesuar ve Yapıştırıcılar

Bituself Bant

bituself-bant

PU Mastik

mastik

Trapez Semer

sandviç panel hadve semeri

Eternit Mahya

eternit-mahya-cizim

Panel Mahya

Aksesuar

Yağmur Olukları

fırat dere ve aksesuar

Eternit Semeri

eternit-semeri

Silikon

silikon

Vidalar

vida-cesitleri

PU Köpük

polüretan köpük

Trapez Mahya

Trapez Sac Mahyasi

 

 

Aksesuar Ve Yapıştırıcılar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılırlar?

Yapı malzemelerinin tamamlanmasında kullanılan aksesuarlar ve aksesuarların montesinde ve yapı malzemelerinin birleştirilmesinde kullanılacak olan yapıştırıcılar bu sektörde çok önemli bir yere sahiptir. Bu malzemeler inşaatlarda yardımcı ürünler olarak kullanılmaktadır. Bu ürünler; Bituself bant, Eternit mahya, Eternit semeri, PU köpük, PU mastik, Panel mahya, Silikon, Trapez mahya, Trapez semer, Yağmur olukları, vidalar olmak üzere gruplandırılabilir. Bunların kullanım alanları şöyledir:

Bituself bant: beton gibi yüzeyler de dahil birçok yüzeyde yapışkanlık özelliği vardır. Birçok renkte üretilmiştir. Kendiliğinden yüzeye yapışma özelliği vardır. Bitümle temas edebilir. Düşük sıcaklıklarda uygulanabilir ve UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır. 10 metrelik rolu halinde satılır. Ekonomiktir.

Eternit mahya: tek parçalı mahya da denir. 30+30×92 cm ölçülerinde üretilir. Kalınlığı 6mm ve ağırlığı 7 kg’dır. Monte edilirken çevrilip istenilen tarafa monte edilir. Eğim derecesi de istenilen şekilde ayarlanır. Sipariş verilirken çatının eğimi hakkında bilgi verilir, mahya ona göre ayarlanarak getirilir.

Eternit semeri: eternit levhaların, galvaniz levhaların ve sinüs oluklu şeffaf levhaların çatıya monte edilmesi sırasında kullanılan ve malzeme ile vida arasına koyulan çelik, paslanmaz malzemedir. Vidalama sırasında çatının içeriye su geçirmesini engeller.

PU köpük: Poliüretan köpük demektir. Hava ile temas ettiğinde genişleyip büzüşen genel amaçlı bir köpüktür. Binalardaki büyük boşluk ve çatlakların doldurulmasında, kapı ve pencere kasalarının montajında ve yalıtımında, elektrik tesisatlarının ve su borularının yalıtımı sırasında kullanılır.

PU mastik: Poliüretan bazlı yapıştırıcıdır. Yüksek kaliteli olup tek komponentli yapıştırma ve yalıtım işlerinde kullanılmaktadır. Yüzeylerde çok sağlam bir yapışma sağlar. Binaların bakım ve onarımında, otomotiv sektöründe ise sızdırmazlık amacıyla kullanılmaktadır.

Panel mahya: 35x35x100 cm boyutlarında üretilmektedir. Yarım mm kalınlığında olup çatının türne göre üretilmektedir. Farklı markalara göre hadve sayısı değişeceği için 3-4-5 hadveli olarak farklı çeşitlerde üretilmektedir.

Silikon: yapıların iç ve dış yapımı sırasında malzemelerin sabitlenmesinde ve boşlukların doldurulmasında kullanılır. Sızdırmazlık amaçlı ve izolasyon amaçlı kullanılmaktadır.

Trapez mahya: 35x35x87 cm boyutlarında yarım mm kalınlığında üretilmiştir. Temel malzemesi galvaniz sac olarak imal edilmektedir.

Trapez semer: 87/200 formunda sacların monte edilmesi sırasında vida ile sacın arasına konulan 42×45 mm ebatlarındaki üründür.

Yağmur olukları: PVC ve galvaniz yağmur olukları olarak üretilmektedir. Yağmur suyunun bina çatısından aşağı taşmadan borulara aktarılmasını sağlar.

Vidalar: her türlü çatı malzemelerinin birbirine montesi sırasında kullanılan matkap uçlu küçük malzemelerdir.