Yün Fiyatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
yun-fiyatlari

Taşyünü – 110 yoğ – 5 cm

63.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü – 50 yoğ – 5 cm

47.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü – 70 yoğ – 5 cm

60.00  / kdv dahil / paket

Yün Fiyatları ve Yün Malzemeler

Günümüzde yapılan inşaatlarda çok geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Temelden çatıya kadar her işlem için onlarca çeşit malzeme ve birbirinden farklı malzeme türü kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bazı malzemelerin daha kolay işlenmesi, bazı malzemelerin yeni ortaya çıkartılması ile sürekli yeni ürünler ortaya çıkmaya devam etmektedir. Bu yeni ürünlerin arasına yün ürünler ve yün fiyatları bulunmaktadır. Yün denilince akla koyun ve benzeri hayvanlardan elde edilen malzemeler gelmekte olsa bile aslında bir çeşit elyaf ifade edilmektedir. Bu elyaf malzemeler inşaatların çok farklı aşamalarında ve farklı işlemlerinde değerlendirilebilmektedir.taşyünü fiyatları

Yün FiyatlarıYün Fiyatları ve Çeşitleri

Yün malzemelerin inşaat sektöründe geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Çeşit olarak da her gün yeni bir yün inşaat malzemesi kullanılmaya başlamaktadır. Temel olarak yün ürünler iki grup halinde üretilmektedir. Bunlar taş yün ve cam yün şeklinde belirlenmektedir. Bu iki yün çeşidi sonrasında malzemeler istenilen şekilde çeşitlendirilmekte ve farklı boyut, özellik ve kalınlıklarda üretimleri tamamlanmaktadır. Yün fiyatları bu çeşitliliğe göre belirlenmekte ve değişim göstermektedir. Cam yünü ve taş yünü ürünler üzeri folyo kaplı, yalıtım malzemesi bulunduran ya da farklı özelliklere sahip olabilecek şekillerde üretilebilmektedir. Her bir ürün çeşidi farklı kullanım şekli ve alanı için tercih edilmektedir.

yun-fiyatlari-tasyunuYün Fiyatları ve Özellikleri

Yün fiyatları ve fiyat aralıkları üretim özellikleriyle çeşitlerine göre belirlenmektedir. Taş yünü olarak adlandırılmakta olan ürünler özel volkanik kayaçların yüksek ısılarda işlenerek elyaf haline getirilmesi şeklinde elde edilen ürünlerdir. Tamamen doğal volkanik taş ve kayaların bin derecenin üzerinde işlenmesi ile elde edilmektedir. Kaya yünü veya rockwool olarak da adlandırılmaktadır. Bu ürünler ağırlıklı olarak ısı ve ses yalıtımından kullanılmaktadır. Şilte, levha, boru ya da dökme yün şeklinde değerlendirilebilmektedir. Cam yünü ise taş yününe benzer şekilde silis kumunun işlenmesi ve şekillendirilmesi ile elde edilmektedir. Yine yüksek ısılarda ergitilen kumlar özel olarak şekillendirilerek elyaf haline getirilmektedir. Bu hali ile pek çok alanda ısı, ses ve benzeri yalıtım özelliklerinde kullanılmaktadır. Cam yünü ürünleri de yine farklı boyut ve şekillerde üretildikleri gibi etrafı folyo ve benzeri malzemeler ile kaplı şekilde de üretilebilmektedir.

Yün Fiyatları ve Avantajları

Yün fiyatları kadar önemli olan bir diğer konu bu yün malzemelerin sağlamış olduğu avantajdır. Taş yünü ve cam yünü ürünleri yüksek derecelerde işlenerek elde edildiklerinden dolayı ısı geçirgenlikleri çok düşüktür. Bu sebeple de ısı yalıtımı için ideal ürünlerdir. Bununla birlikte alev almaması ve yanmaması sayesinde yangın riskini en aza düşürmekte ve yangın yalıtımı da sağlamaktadır. Binaların iç kısımlarında, çevre kaplamalarında ve çatı sistemlerinde kullanılmaktadır. Isı yalıtım sistemlerinde uzun ömürlü ve etkili yalıtım istenilen durumlar için en ideal malzemeler olarak öne çıkmaktadır.