Ytong Tuğla Fiyatları Ve Ytong Nedir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
ytong

Ytong Tuğla Fiyatları Ve Ytong Nedir

Ytong aslında bir marka adıdır. Ülkemizde gazbeton ürünlerin satışını yapan bir firma adıyken gazbeton ürünün adı olarak kalmıştır. Gazbeton; çimento, kireç, su ve silis kumu karıştırılarak içine gaz oluşturması için alüminyum pastası eklenir ve bir hamur elde edilir. Bu hamur çelik kalıplar aracılığıyla şekillendirilir. Çok ince hesaplarla kesimi yapılır ve sertleşmesi için buhar kürü uygulanır. Böylece gazbeton tuğla ortaya çıkar. Ytong tuğla fiyatları tuğlaların şekillerine göre farklılık göstermektedir.

ytong-uygulama
ytong-uygulama

Ytong Tuğla Fiyatları Neye Göre Değişir

Ytong tuğla fiyatları, tuğlanın çeşidine göre farklılık göstermektedir. Ytong düz duvar blokları, Ytong geçmeli duvar bloklar, Ytong U blokları, asmolen bloklar, yalıtım blokları olmak üzere tuğla çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca panel şekline üretilen yatay düşey duvar panelleri, taşıyıcı düşey duvar panelleri, çatı döşeme panelleri, lentolar, söveler olmak üzere panel çeşitleri de bulunmaktadır. Tüm bu ürünlerin birim fiyatı kendi içinde belirlenmiştir. Herbiri ayrı ayrı fiyatlandırılarak satışa sunulmuştur.

Ytong Tuğla Fiyatları
ytonglar

Ytong tuğla fiyatları Artışında Ytongun Avantajları

Ytong tuğla fiyatları bu ürünün satış rakamlarıyla orantılı olarak değişmektedir. Ülkemizde hem üretimi hem de tüketimi oldukça fazladır. Bu ürünün tercih edilmesinde ürünün avantajları oldukça etkilidir. Öncelikle emsali olan ürünler göre daha hafiftir. İçindeki hava boşlukları sayesinde ısı ve ses yalıtımı yapmaktadır.  Yangına karşı dayanıklıdır. Esnek olduğu için depreme karşı dayanaklıdır. Geri dönüşümlüdür. Isı ve enerji tasarrufu sağlar. Yüzeyi düzgün olduğu için sıva tasarrufu sağlar. Çevre dostu inşaat malzemesi grubu işareti taşımaktadır. İmal edildiği ürünler itibariyle çevreye ve insan sağlığına zararlı bir durum söz konusu değildir.

 

Ytong Tuğla Fiyatlarının Belirlenmesi

İnşaatlar yapılırken şirketler en dayanıklı malzemenin yanında aynı zamanda en uygun fiyatlı olanı tercih etmektedirler. Yani hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olanlar tercih edilir. Ytong tuğla fiyatları incelendiğinde tam da inşaat şirketlerinin aradığı ürün olduğunu görmekteyiz. Hem en güvenli ve avantajlı hem de fiyat olarak uygun fiyatları vardır. Bu sebeple ülkemizde ve dünyada oldukça fazla kullanılmaktadır. Kullanımı arttığı için de fiyatı daha uygun olarak satışa sunulmaktadır.

çatı kaplama malzemeleri