foamboardizocam

XPS Yalıtım , Yalıtım sektörü son zamanlarda hızlı bir gelişim içerisindedir. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak yalıtım sektöründe kullanılan malzemelerde çeşitlenmektedir. Bu bağlamda daha etkili ve daha kullanışlı malzemeler üretilmektedir. Bu yapı malzemelerinden birisi de xps sert strafor malzemesidir. Homojen bir hücre yapısına sahip olan yapı malzemesi, ısı yalıtımı amacıyla son zamanlarda çokça tercih edilen bir köpük malzeme özelliğindedir. XPS yalıtım malzemesinin hammaddesi; polistren maddesidir. Bu maddenin ekstrüzyon işlemi neticesinde hat boyunca istenilen kalınlıkta üretilmesiyle XPS yalıtım malzemesi üretilmektedir.

 

XPS Yalıtım Malzemesinin Özellikleri

Sürekli olarak bilgisayar destekli ve bilgisayar kontrolünde üretilmesi sayesinde oldukça homojen bir pal peteği görünümde olan yapı malzemesi, karalı bir hücre yapısına sahiptir. Bu özelliği sayesinde oldukça kaliteli bir yalıtım hizmeti sunma noktasında başarılı bir uygulama olan xps yalıtım malzemesi, hava hücrelerinin birbirlerinin içine hapsedilmesi sonucunda etkili bir yalıtım malzemesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Hareketsiz kuru hava sayesinde bilinen en mükemmel ısı yalıtımı sağlama özelliğinde olan yapı malzemesi bu özelliğinden ötürü yapı sektöründe çokça tercih edilen bir malzeme olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

xpspembe - Xps Yalıtım
xpspembe

XPS Yalıtım Malzemesinin Üretimi

Üretimi esnasında hattan ilk olarak çıkan yapı malzemesinin yüzeyi, pürüzlü ve zırhlı yüzey olarak yalıtım malzemesinin kullanılacağı alana göre üretilmektedir. Bu bağlamda hangi detaylara göre üretilmesi gerekiyorsa o detaylara göre kolaylıkla üretilebilen xps yalıtım malzemesi, bu özelliği bakımından da dikkat çekmektedir. Bünyesine su almayan bir şekilde üretilen bu yapı malzemesi, diğer ısı yalıtım malzemeleriyle karşılaştırıldığında, oldukça üstün bir performansıyla kullanıcısını etkilemektedir.

xpsfoamboard - Xps Yalıtım
xpsfoamboard

XPS Yalıtım Malzemesinin Fiyatları

XPS yalıtım malzemesi, gerek sağladığı ısı yalıtım hizmeti kapsamında gerekse kullanıcısına sunmuş olduğu kolay işlenebilir özelliği sayesinde en çok kullanılan bir yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan xps yalıtım malzemesi, bu özelliğinden dolayı oldukça farklı fiyat aralığında fiyatlandırılmaktadır. Kullanılacağı alanın özelliklerine göre detaylı bir şekilde üretilebilen bir malzeme olan XPS yalıtım malzemesi, sunmuş olduğu uygun fiyat seçenekleriyle de göz doldurmaktadır. XPS yalım malzemesi, hem uygun fiyatlı olması hem de oldukça kaliteli bir yalıtım özelliğine sahip olmasından ötürü piyasanın vazgeçilmezi konumundadır.

izocamfoamboard - Xps Yalıtım
izocamfoamboard