Betopan Fiyatları

 

Piyasanın En İyisi Tepe Betopan Ürünleri

İnşaat sektöründe yapı uygulamaları için ihtiyaç duyulan birçok farklı malzeme konusunda firmamız hizmet sağlarken piyasanın en önemli ürünlerinden biri olan tepe betopan ürünlerini de satışa sunmaktadır. Bu gibi ürünler inşaat sektöründe yeniliklere yol açarken daha gelişmiş yapılar oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. Betopan yapısında çimento ve ahşap barındıran ve kimyasallar ile pekiştirilmiş sağlam bir malzeme olarak hem iç cephelerde hem de dış cephelerde yalıtım amaçlı olarak kullanılabilen bir yapı ürünüdür. Yapısında bulundurduğu malzemelerin özelliklerini işlendiği ortama aktaran betopan malzemesi; nem, su ve ısı noktasında yalıtım sağlayabilecek bir malzemedir. Bu özelliğiyle günümüzde birçok inşaatta tercih edilen bir yapı malzemesi olarak firmamız tarafından satışa sunulmaktadır.

Tepe BetopanTepe Betopan Ürünlerinin Üstün Özellikleri

Genel olarak inşaatlarda yoğun bir şekilde tercih edilen tepe betopan ürünleri farklı kullanım alanlarında görülen ürünler arasındadır. Bu kadar çok bir şekilde tercih edilmesinin nedeni ise yapısında bulundurduğu çimento ahşap karışımıdır. Bu karışım sayesinde binalarda dış cephelerde ve iç cephelerde kullandığında nem ve su yalıtımı oluşturabilen bir dayanıklılığa sahiptir. Özellikle nemli ve yağmur alan ıslak cepheler gibi yüzeyler için ideal bir yalıtım oluşturan kaplama malzemelerinin başında gelir. İçeriğinde bulunan kimyasal maddeler sebebiyle küflenme veya koku gibi durumlar oluşturmayan bu malzeme yüksek sıcaklıklara dayanıklı olduğu için alev almayan ve yangın yalıtımı sağlayan bir üründür. Ayrıca bu malzeme binalardan zararlıların uzak durmasını sağlar.

Tepe Betopan Ürünleri Ve Yapılarda Kullanım Alanları

Yapılarda genellikle nem ve su yalıtımı için kullanılan tepe betopan ürünleri özel bir şekilde ısı yalıtımında da tercih edilebilen ürünlerdendir. Genelde kaplama malzemesi olmasıyla birlikte içerisinde ahşap bulundurduğundan hafif bir yapıya sahiptir. Normal bir şekilde sadece betondan hazırlanmış levhaları göre çok daha hafif bir kullanımı olan ama dayanıklılığı yüksek olan bu malzeme binaların dış cephelerinde kullanılabilir. Bu ürünlerle yalıtım yapılması sayesinde diğer beton yüzeylere göre çok daha fazla bir yalıtım oranı oluşturur. Kolaylıkla işlenebilir olması nedeni ile yapıların iç ceplerinde ısı ve nem yalıtımı için kullanılabilirler. İçerdiği ahşap katkısı sayesinde esnek olduğu için dar alanlarda ve çatılarda zemin kaplaması için kullanılabilir.

Tepe Betopan Ürünleri İle Kaplama Yapılması

İç cephelerde ve dış cephelerde kullanılabilen bir ürün olarak hafif olması nedeniyle deprem risklerinde de ideal bir ürün olan tepe betopan dış cephelerde tam bir kaplama oluşturulması için kullanılabilir. Bu şekilde kullanılması sayesinde binaların dış cephesinde yalıtım özelliklerinin ön plana çıkaran betopan ürünleri, ideal bir seviyede ölçü ve ağırlıklara sahip olduğu için rahat bir kullanım oluşturur. Bu malzeme bazı durumlarda binaların iç cephesinde de kaplama yapılması için kullanılabilmektedir. Ayrıca malzeme ile betopan duvarlar oluşturularak kullanılabilir.