kompakt-laminat-min

Laminant Parkenin Özellikleri ve Tekzen Laminant Parke Fiyatları

Tekzen laminant parke fiyatları ürün çeşitliliğinin fazla olması nedeniyle değişmektedir. Laminant parke çeşitlerinin kalite, renk, desen ve kalınlık gibi özellikler açısından farklılık göstermesi, laminant parke seçimi yapılırken bazı hususlara dikkat edilmesini gerektirmektedir. Ahşaba benzer görünümü ile ilgi gören laminantlar farklı katmanlardan oluşan malzemelerdir. Üstteki koruyucu film tabakanın altında renk ve deseni belirleyen tabaka, en alt kısımdaki zeminle uyum işlevi olan tabakanın üzerinde ise taşıyıcı tabaka bulunmaktadır. Yapay reçine ile preslenerek katmanlar bir araya getirilmektedir. Taşıyıcı tabakadaki ağaç çentikleri dışında ağaç kullanımını gerektirmediğinden yapımında doğaya zarar verilmeyen ürünlerdendir. Ağaç parkelerin aksine suya dayanıklı olan laminant parkelerde şişme ve kabarma sorunları söz konusu değildir. Leke tutmamakta ve temizlik için deterjan da kullanılabilmektedir. Yapısındaki kilit sistemi dolayısıyla montajı kolaydır.

laminantparke min - Tekzen Laminant Parke FiyatlarıLaminant Parkenin Avantajları ve Tekzen Laminant Parke Fiyatları

Tekzen laminant parke fiyatları üzerinde etkisi olan unsurlardan biri malzeme kalitesidir. İyi kalitedeki bir malzeme seçildiği takdirde üzerinde ayakkabı ile yürünse dahi sorun çıkarmayacak bir zemin döşemesine sahip olmak mümkündür. Laminantlar çizilme ve darbelere karşı oldukça dayanıklı olacak şekilde üretilmektedir. Bir başka avantajı ise üzerine dökülen katı ya da sıvı gıdalardan dolayı leke tutmamasıdır. Özellikle çocuklu aileler için leke tutmama ve kolaylıkla silinerek temizlenebilme özellikleri bu malzemenin daha fazla tercih edilmesine yol açmaktadır. Güneş ışığının etkisi ile renklerinde solma olmayan bu ürün toz tutmadığı, bakteri ve mikrop barındırmadığı için alerjik rahatsızlıkları olanlarda idealdir. Kısa sürede montajı tamamlanabilen laminantlar yerden ısıtmalı sistemler ile birlikte kullanım için de uygun malzemelerdir.

Laminant Parke Seçimi ve Tekzen Laminant Parke Fiyatları

Tekzen laminant parke fiyatları değerlendirilmeden önce hangi özelliklere sahip bir malzemeye ihtiyaç olduğuna karar verilmelidir. Konutlarda ve işyerlerinde kullanım için uygun olan bu malzeme kullanıldığı alandaki yoğunluğa, ayakkabı ile basılan bir alan olup olmamasına ve benzeri özelliklere göre kalitesine dikkat edilerek alınmalıdır. ISO sertifikası olan bir malzeme seçmenin önemli olduğu laminant parkeler için malzeme kalınlığı olmasa da yoğunluk dayanıklılık ve kalite hakkında fikir vermesi yönüyle önem taşıyan bir başka konudur.

Zemine Estetik Dokunuşlar ve Tekzen Laminant Parke Fiyatları

Tekzen laminant parke fiyatları desen ve renk seçeneklerine göre de farklılaşmaktadır. Zemin döşemesi için kullanılan malzemeler dekorasyon için kullanılan mobilya ve aksesuarların görünümünü etkilediğinden seçimine özen gösterilmelidir. Kolay kullanımı ve sağladığı diğer avantajlar ile ilgi gören laminant parkeler dekoratif açıdan da geniş bir ürün seçeneği sunmaktadır. Gerek renk gerekse desen bakımından farklı ürün seçeneklerini barındıran bu malzemenin farklı tarzlara ve renklere sahip mobilyalar ile birlikte kullanılması ve estetik ve şık yaşam alanları meydana getirilmesi mümkündür.