Teknopanel

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
teknopanel-cati

Teknopanel Markası

Günümüzde teknolojik gelişmelerinde ışığı ile pek çok farklı inşaat malzemesi ve inşaat ürünü kullanımı başlamıştır. Yeni gelişmeler ile birlikte geliştirilen ürünler ile birlikte artık daha hafif ancak daha dayanıklı ürünlerin kullanımı mümkün olmaktadır. Pek çok ürünün ve malzemenin kullanılmakta olduğu inşaat işlerinde bu avantaj düşünüldüğünde daha hafif olan ancak daha dayanıklı yapıların inşa edilmesi pek çok sorunu ortadan kaldırmakta yardımcı olabilmektedir. Bu yeni malzemelerin kullanılmakta olduğu alanlardan bir tanesi olarak yalıtım malzemeleri üretimleri görülmektedir. Tekno panel yalıtım malzemeleri ile ilgili üretimler yapmakta olan yerli bir markadır. Ülkemizde kullanılmakta olan çelik teknolojileri ve diğer malzemeler kullanılarak farklı yalıtım malzemeleri üretimi yapılmaktadır.

TeknopanelTeknopanel Marka Sandviç Paneller

Tekno panel markası tarafından üretimi yapılmakta olan yalıtım malzemelerinden bir tanesi sandviç panellerdir. Sandviç paneller temel olarak yalıtım ve kaplama amacı ile kullanılmakta olan malzemelerdir. Üretim sistemi olarak iki metal panel arasına yerleştirilmekte olan yalıtım malzemelerinden oluşmaktadır. Farklı yalıtım malzemeleri ile üretim yapılabilmektedir. Bununla birlikte kullanılmakta olan metal sac içinde farklı seçenekler mevcuttur. Sandviç panellerin kullanımı için pek çok farklı alan bulunmaktadır. İlk üretim yerleri olarak sandviç paneller yalıtım amacı ile kullanılmaktadır. Çatılarda ya da diğer alanlarda yalıtım sağlayabilmek amacı ile sandviç paneller kullanılmaktadır. Kaplama malzemesi olarak yoğun kullanımları da görülmektedir. Bunlara ek olarak bina içlerinde bölme olarak ayrılmak istenilen alanlarda kullanılabilmektedir.

Sandviç Panel Çeşitleri

Tekno panel sandviç panel ürünleri kullanım amaçlarına ve özelliklerine göre çeşitlendirilebilmektedir. Kullanım amaçları bakımından sandviç paneller çatı panelleri, cephe panelleri ve soğuk depo panelleri olarak gruplandırılmaktadır. Bu ürünlerin içerisinde genel olarak poliüretan yalıtım malzemesi tercih edilmektedir. Ancak daha iyi yalıtım sağlanabilmesi ve daha sağlam ürünler elde edilebilmesi amacı ile farklı ürünler yalıtım malzemesi olarak tercih edilebilmektedir. Bu yalıtım malzemeleri taş yünü, cam yünü, poliizosiyanurat ve ekspande polistiren malzemeler kullanılabilmektedir. Her bir ürünün etki alanı ve özellikleri değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte ürünlerin kullanımı panellerin kalınlıklarını da değiştirmektedir. Ayrıca ürünlerin üretiminde kullanılan sac içinde çeşitler mevcuttur. Farklı kalınlıklarda ve özelliklerde sac ürünler tercih edilebilmektedir.

Diğer Teknopanel Ürünleri

Tekno panel marka olarak sandviç panellere ek olarak farklı yalıtım malzemelerinin üretimlerini de gerçekleştirmektedir. Trapez levha ürünleri yine yalıtım ve kaplama amacı ile kullanılmakta olan ürünlerdendir. Sandviç panellere göre daha basit ürünler olarak görülmektedir. Teknopor ve grafit teknopor ürünleri de yine yalıtım amaçlı olarak üretilmekte olan ürünlerdir. Bu ürünler temel olarak petrol ürünlerinden elde edilmiş olan termoplastik bir yalıtım malzemesidir. Kısa olarak eps ismi ile kullanılmaktadır. En uygun fiyatlı ısı yalıtım malzemesi olarak görülmektedir. Grafit modelinde ise özel bir takviye bulunmakta olup bu takviye ile güçlendirilmekte ve yalıtım özelliği arttırılmaktadır.