Taşyünü Şilte Nasıl Yapılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
tasyunu-silte-fiyatlari

Taşyünü – 50 yoğ – 5 cm

47.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü – 70 yoğ – 5 cm

60.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Manto 150 yoğ. – 5 cm

52.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Şilte Nasıl Yapılır? Taşyünü, yalıtım konusunda en çok kullanılan yalıtım malzemeleridir. Hawai Adalarındaki yanardağlardaki taşların lavlarla birlikte yanması ve rüzgarla savrulurken ipliğe dönüşmesi sonucunda ortaya çıkan malzemeden esinlenerek üretilen taş yünü çok yüksek sıcaklıklara dayanmaktadır. Taşyünü üretmek için bazalt kayası, curuf ve kömür büyük bir kazanın içerisinde sıkıştırılır ve yüksek sıcaklıkta eritilmeye başlanır.  Eritilen bu malzeme makineler aracılığıyla havalandırılıp havaya üflenir ve ortaya taş yünü malzemesi ortaya çıkar.  Bu malzeme çok düşük -50 derece ve çok yüksek +1000 dereceye kadar dayanıklıdır. Taşyünü ısı, ses, nem yalıtımı konusunda kullanılmaktadır. Uygulama konusunda kolaylık için taşyünü şilte şeklinde hazırlanmış ve satışa bu şekilde sunulmuştur.

Taşyünü Şilte Nasıl Yapılır?Taşyünü Şiltenin Kullanım Alanları

 Taşyünü şilte binaların yalıtımında çatılarda, duvar bölmelerinde, dış cephelerde her türlü yalıtım için kullanılmaktadır. Üretimi sırasında olduğu üzere yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Bu sebeple ısı yalıtımında kullanılmaktadır ve özellikle yangın konusunda hassas olunan binalarda yangına karşı kullanılmaktadır.  Ayrıca rutubeti tutup bünyesinde sakladığı için nem yalıtımı konusunda da kullanılır. Binaların hava almasını sağlamaktadır. Bir diğer önemli görevi de ses yalıtımı yapmasıdır. Bu da dışarının sesini, gürültüsünü içeri almaması ve apartmanlarda daireler arasında sesin yayılmaması için ara duvar bölmelerinde kullanılmaktadır. Ayrıca Taş yünü son zamanlarda organik tarım konusunda da toprak yerine kullanılmaya başlanmıştır. Bitkiler taşyünü üzerine dikilir ve sulanarak büyütülür. Gelecekte toprağın yerine tarım için alternatif ürün olarak kullanılmaktadır.

tasyunu-folyolu-kucukdeveciTaşyünü Şilte Nasıl Uygulanır Ve Teknik Özellikleri?

Taşyünü uygulanacağı mekana daha kolay uygulansın diye taşyünü şilte halinde hazırlanarak satılmaktadır. Bu malzemenin uygulanması oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Yalıtımı yapılacak bölgeye şilte yerleştirildiği yerde cephenin alt kısmındaki bölüm olarak görev yapmaktadır ve yalıtımı yapan kısım burasıdır. Taş yünü yalıtımda dış cephede, iç duvar bölmelerinde ve çatı kaplamalarında kullanılmaktadır. Taş yünü çok yüksek sıcaklıklara ve çok düşük sıcaklıklara dayanıklıdır. Islanma veya ısınmada boyutlarında bir değişiklik söz konusu değildir. Zamanla kullanımla birlikte yapısında bozulma meydan gelmez. Küf tutmaz, paslanmaz, böcek ve haşerat tarafından tahrip edilemez. Dış etkilerden neredeyse hiç etkilenmeyen taş yünü hem performansının çok iyi olması hem de uzun süreli kullanımı sebebiyle çok fazla tercih edilip yalıtımda kullanılmaktadır. Bu kadar dayanıklı ve verimli bir ürün tabiî ki çok fazla tercih edilecektir.

tasyunu-uygulama-cepheTaşyünü Şilte Fiyatları

Taşyünü fiyat olarak çok fazla değildir. Bunun sebebi de malzeme konusunda çok maliyetinin olmaması ve uygulanması sırasında çok iş gücüne gerek olmamasıdır. Taşyünü şilte özellikle uygulama konusunda kolaylık sağladığı için daha da az iş gücü demektir. İşgücünün azalması da fiyatları etkileyecektir ve fiyatlar daha uygun hale gelecektir. Taşyünün yalıtım konusunda kullanılabilecek ve fiyat olarak en uygun olan malzemedir.