Taşyünü Panel Fiyatları Nedir ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy kullandı, Kullanıcı Puanı: 5,00 Toplam oy: 5)
tasyunu-sandvic-panel-cati

Cephe Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Cephe Paneli – Polüretan

59.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Taşyünü Panel Fiyatları Nedir? , Yapılarda özellikle yalıtım konusunda tercih edilen taşyünü malzemeleri yapısı itibari ile ısı yalıtımı konusunda oldukça başarılı bir performans sergilemektedir. Bu sebeple yapılar için yalıtımın gerekli olduğu farklı alanlarda kullanılmaları mümkün olabilmektedir. Yapısı itibari ile bazalt kayaçlarının yüksek ısılarda ergitilmesi ve elyaf şekilde üretilmesi olan bu malzemeler ısı yapımı konusunda ve diğer farklı özellikle konusunda başarılıdır. Kullanılan alanın genişlemesi üretimde farklı yoğunluk ve özelliklerin mümkün olması ile sağlanabilmektedir. Kullanımda taşyünü panel fiyatları bu özellikler ve yoğunluklar gibi farklara göre değişiklik sergileyebilmektedir. Çok fazla ilgi gösterilen taşyünü malzemeleri çatı ve cephelerde kaplama ve iç bölmelerde ara kaplama malzemeleri olarak kullanılabilmektedir.

Taşyünü Panel Fiyatları Nedir ?
taşyünü dolgulu cephe panel

Taşyünü Malzemelerin Yapısı

Taşyünü malzemeler bazalt kayaçlarından üretilmektedir. Bu kayaçların özellikleri doğal bir şekilde elyaf yapıda olan taşyünü malzemelerinde de görülmektedir. Bu malzemeler bahsedilen kayaçların yüksek ısıda ergitilmesi ve rüzgar uygulanarak elyaf şeklini alması ile üretilmektedir. Tüm bunlar taşyünü malzemelerin özelliklerini belirlemektedir. Bu malzemeler özellikle ısı yalıtımı konusunda oldukça başarılı olmaktadır. Su konusunda yalıtım sağlaması ve su ile temasında suyu emmemesi gibi özellikleri bulunmaktadır. Yapılarda çok kullanılan taşyünü panel fiyatları özellikle yapılarındaki çeşitliliğe göre değişebilmektedir. Bu çeşitlilik kullanım alanlarının fazla olması ve her kullanım alanın farklı ihtiyaçları olması nedeni ile ortaya çıkmaktadır.

cephede-tasyunlu-sandvic-panel
taşyünü dolgulu cephe paneli

Taşyünü Malzemelerinin Özellikleri ve Çeşitleri

Özellikle ısı yalıtımı konusunda çok fazla performans sergileyen bu malzemeler özellik bakımında en fazla bu özelliği ile ön planda olmaktadır. Isı konusunda yüksek bir yalıtım sağlaması yanında su konusunda da bir performans sergilemektedir. Ancak yapılacak uygulamalarda Taşyünü malzemelerin uygulanmasından sonra farklı bir malzeme ile kaplanması gerekmektedir. Bu durum direkt olarak dış etkenleri almaması ile daha uzun süre kullanım sağlanması nedeni ile olmaktadır. Kullanımda taşyünü panel fiyatları çeşitlere göre değişebilmektedir. Isı ve diğer konulardaki performansları yanında farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretimler yapılabilmektedir. Birçok alanda kullanılan taşyünü malzemeleri farklı yoğunluklarda üretilmektedir. Bu durum kullanılan alana ve istenilen performansa göre belirlenmektedir.

Taüyünü Malzemelerin Kullanım Alanları

Isı konusundaki yalıtımları nedeni ile genel olarak çatı ve cephe kaplamaları ve yalıtımları konusunda kullanılmaktadır. Bu levhalar cepheler, cephelerin içleri ve araları ile çatılarda kaplama altı ve tavan arası gibi alanlarda rahatlıkla ve çoğunlukla kullanılmaktadır. Kullanım alanı olan çatılarda taşyünü panel fiyatları kullanımdaki gerekli olan performansı karşılayacak kalınlık ve yoğunluğa göre tercih edilmektedir. Yoğunluk üzerinde olan ağırlığa göre belirlenmektedir. Kalınlıkları ise yalıtım konusundaki etkisi ile alakalı bir durum olmaktadır. Tüm bunlar yanında cephe sistemlerinde de kullanılabilmektedir. Bu alanlarda da taşyünü malzemeleri istenilen performansı sergileyecek şekilde yoğunluk ve kalınlıklarına göre üretilebilmektedir. Kullanım alanları ve istenilen performansı malzemesinin tercihi konusunda oldukça önemlidir.