Taşyünü Nasıl Yapılır

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
manto-tasyunu

Taşyünü Nasıl Yapılır?

Hawai Adalarında volkanik dağlar bulunmaktadır. bu volkanik dağlar yılın belli zamanlarında patlamaktadır. Bu patlamalardan sonra yerli halk taşların yüksek ateşte yanmasının ardında yünsü ipliklere dönüştüğünü fark etmişlerdir. İnsanlar bu yünsü ipliğe dönüşen taş fikrini geliştirerek günlük hayata bir şekilde uygulamaya çalışmışlardır. İşte taşyünü nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak Hawaili yerliler ve dünyanın girişimci ruhlarının işbirliği ile diyebiliriz. Bu olaylardan yola çıkılarak geliştirilen taşyünü birçok teknik ve organik katkılarla günümüzdeki halini almıştır.

Taşyünü – 50 yoğ – 5 cm

47.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü – 70 yoğ – 5 cm

60.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Manto 150 yoğ. – 5 cm

52.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Nerelere ve Nasıl Yapılır?

Öncelikle taşyünü nasıl yapılır sorusunun cevabını bularak Taşyünü bazalt kayasından ve çelik endüstrisinden alınan curüften elde edilir. Prosesin yakıtı kok kömürüdür. Kayalar, kömür tozu ve curüf sıkıştırıldıktan sonra yüksek dereceli fırınlara atılır. Lav ve kaya yünü bir makine aracılığıyla havalandırılıp bildiğimiz taşyünü halini almaktadır. Bu malzeme özellikle büyük mekanların ısı, ses ve rutubet yalıtımında oldukça önemli bir malzemedir. Binaların çatılarında, duvar bölmelerinde, dış cephe ısı yalıtımında, yangına karşı korunması gereken yerlerde kullanılmaktadır. Son zamanlarda organik tarım ve seracılıkta da topraksız tarım amaçlı kullanılmaktadır. Taşyünü toprak yerine bitkilerin altına yerleştirilmektedir.

Taşyünü Nasıl Yapılır
Taşyünü Nasıl Yapılır

Taşyünü Malzemelerin Özellikleri

Taşyünü nasıl yapılır ki bu kadar dayanıklıdır diye soranlara;  -50/+1000 oC aralığında kullanılabilmektedir ve ısıya karşı direnci yüksektir. Bu sebeple ısı kaybını önlemek için kullanılmaktadır. Yangına karşı korunmak için kullanılır. 1000°C’den yüksek sıcaklık da bile yanmama özelliğine sahiptir. Sesi geçirmezlik ve emme özelliği vardır. Özel stüdyoların tasarımında kullanılmaktadır. Suyu itici özelliği bulunduğundan sulu ve rutubetli ortamlarda kullanılmaktadır. Buharı geçirme özelliği vardır. Yani binaların hava almasını sağlayarak nemin binanın içinde kalmasını önlemektedir.

talı taşyünü küçükdeveci Taşyünü Fiyatları Nasıldır?

Taşyünü plakalar halinde ve belli santimetre kalınlığında imal edilmektedir. Döşenecek alanın durumunu göre 5 cm’lik plakalar da bulunmakta 16 cm’lik plakalar da vardır. Taşyününün fiyatları bu plakaların kalınlığına ve her plakada kaç kilo taşyünü olduğuna göre değişmektedir. Ayrıca yaşyününün uygulanacağı bölgeye göre de özellikleri değişeceği için fiyatları da ona göre belirlenecektir. Taşyünü nasıl yapılır ve nasıl uygulanır? Sorusuna cevap fiyatlarla verilebilir. Ayrıca bu malzemelerin borsası olduğu için fiyatlar şehirlere ve borsa endeksine göre değişmektedir.