Taşyünü Mantolama Avantajları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
taşyünü ısı yalıtım malzemesi

Yapıların Çevre Koşullarından Korunması Taşyünü mantolama Binaların ve çeşitli yapıların yağmur, kar ve rüzgâr gibi çeşitli olumsuz çevre koşullarından etkilenmemesi için dış yüzeylere çeşitli kaplamalar yapılmaktadır. İşyerine veya eve girildiği anda dışarıdan kendini soyutlamak isteyen kişiler yalıtım olanaklarına göz atmalıdır. Yalıtım; yakıt giderlerinin fazla olması, binadan binaya ve dışarıdan gelen seslere katlanılamaması bu sorunlara çözüm niteliğindedir. Yalıtım konusunda kaplama ve mantolama gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Mantolama yapının ısı kaybını engellemek için yüksek oranda başarı elde edilen bir işlemdir. Kaliteli malzemeler tercih edildiğinde son derece dayanıklı ve uzun süre kullanılabilecek bir yalıtım tercih edilmiş olur. Mantolamada taş yünü mantolama sık tercih edilenler arasındadır.

Taşyünü – 50 yoğ – 5 cm

47.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü – 70 yoğ – 5 cm

60.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Manto 150 yoğ. – 5 cm

52.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Mantolama Avantajları

Taşyünü yapısı ve sağladığı kalite nedeniyle en çok verim elde edilen ve memnun kalınan ürünler arasındadır. Taşyünü mantolama avantajları şu şekildedir;

  • Su sızdırmalarına karşı dayanıklıdır.
  • Yapısı ve kalitesi diğer malzemelere göre daha iyidir.
  • Yanıcı özellikte olmadığı için yangınlarda binaya zarar vermez.
  • Düşük maliyetle döşenmesi kolaydır.
  • Isı ve ses gibi diğer çevre koşullarında da etkilidir.
  • Yakıt giderlerinde fark edilecek düzeyde azalma meydana getirir.
  • Nem oluşumunu da yüksek oranda engellediği için yapılarda ferah bir alan oluşturur.
  • Binanın birçok bölgesinde uygulanabilir.
  • Uzun yıllar kullanılabilecek kadar dayanıklı içeriğe sahip olduğu için bu ürün son derece avantajlıdır.
Taşyünü mantolama
Taşyünü mantolama

Taşyünü Kullanım Alanları

Taşyünü mantolama, su sızdırmalarına son derece dayanıklı olduğu için yapıların çatı ve tavanlarında sıklıkla tercih edilir. Yangına da son derece dayanıklı olduğu için binanın olası felakette daha çok zarar görmesini engeller. Yanıcı özellikte olmamasından dolayı binanın tamamında da tercih edilebilir. Binadan binaya sesi de en aza indirgediği için bina geçişlerindeki bölmelerde de tercih edilmektedir. Suya dayanıklı olduğu için en çokta gemi sanayisi sektöründe tercih edilmektedir. Kar ve yağmur sularını içeriye geçirmeden yüzeyde tutabildiği için sıklıkla tercih edilmektedir. Binanın mantolama gibi diğer özelliklerle korunması isteniyorsa yalıtım işinde uzman, güvenilir ve deneyimli firmalarla çalışılmalıdır. Yapı malzemeleri ile ilgilenen firmalar detaylı bir araştırmadan sonra tercih edebilirsiniz.