izocam-Taşyünü Mantolama Fiyatları-liste

Taşyünü Levha Fiyatları  

Taş yünü Hawai adalarında püsküren bir yanardağın yaktığı taşların yanardağın üzerinde yere doğru düşerken yün iplikler şeklinde düştüğünü fark etmişlerdir. Buradan taşın yüksek ateşte yandıktan sonra rüzgarın etkisiyle ip şeklini aldığını anlıyoruz. Taşın yünsü bir hal almasının araştırmasını yapan insanlar taşyünü levha malzemesini üretmeye başlamışlardır. Bu levhalar binaların yalıtımında kullanılmaktadır. Taşyünü levha fiyatları oldukça uygundur ve inşaat sektöründe çokça tercih edilmesinin sebebi de fiyatının uygun olmasıdır. Yaşyünü levhalar binalarımızda ortamın sağlıklı olması için kullanılan bir malzemedir.

Taşyünü Levha Fiyatları ve Taşyünü Levhanın Özellikleri 

Taşyünü levhalar -50/+1000 oC aralığındaki ısıya karşı dayanıklı olup yüksek ısı gerektiren ortamlarda ve yangına karşı korumalı evlerimizde kullanılabilmektedir. Taşyünü levhalar ısı yalıtımında oldukça etkilidir ve çok fazla kullanılmaktadır.  Taşyünü levha fiyatları da uygun olduğu için bu levhalar yalıtımda en çok kullanılan yalıtım malzemesi olmasını sağlamıştır. taşyünü levhaların suyu geçirmeme özelliği vardır. Buharı geçirip suyu ittiği için binaların içindeki nemin fazlasını alarak rutubet olmaması için kullanılmaktadır. Bu sebeple ıslak zeminlerde ve dış ortamların yalıtımında kullanılmaktadır. Taşyünü levhaların sesi emme ve geçirmeme özelliği de bulunmaktadır.

tasyunu al folyolu discephe - Taşyünü Levha Fiyatları
tasyunu-al-folyolu-discephe

Taşyünü Levha Fiyatları ve  Taşyünü Levhanın Uygulanması

Taşyünü levha fiyatları  oldukça uygun olduğu için birçok binanın iç dış izolasyonunda kullanılmaktadır. Taşyünü levhalar dış doğramaları ve kasaları ile denizlikleri takılmış olan dış cepheye kaba inşaat halindeyken uygulamaya başlanır. Uygulama sırasında en alt kısmın dümdüz olması sağlanır. Yüzeyin düzgün hale getirilmesi ve taşyününü yapıştırmak için özel sıva harcından mala ile incecik sürülür. Düzgün olmayan kısımlara ise özel üretilmiş olan yapıştırma harcı kullanılır. Üzerine harç sürülmüş levhalar yan yana ve aşağıdan yukarıya doğru düz bir şekilde sıralanır. Taşyünü ortama sabitlendikten sonra dümdüz olduğuna kanaat getirilirse üzerine hafif taraklı bir mala ile özel sıvası sürülür, sıvanın üst kısmına ise cam elyaf file giydirilir. Son olarak da son katman olması sebebiyle dekoratif kaplama yapılır.

izocam mantolama fiyat listesi - Taşyünü Levha Fiyatları
izocam-mantolama-fiyat-listesi

Taşyünü Levha Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Taşyünü levha fiyatları diğer izolasyon ürünleri düşünüldüğünde onlara göre oldukça uygundur. Bunun sebebi malzemesinin tabiattan alınıp üretilmesi ve çok çeşitli alanlarda çok fazlaca kullanılmasıdır.