tasyunu-levha-kucukdeveci

Taşyünü Kullanım Alanları Nelerdir? Yapıların inşaatları ve özellikle yalıtımları konusunda kullanılan taşyünü malzemeleri bazalt taşının yüksek sıcaklıklarda ergitilmesi ve elyaf haline getirilmesi ile üretilmektedir. Yapılan bu işlem ile farklı kalınlık, özellik ve boyutlarda üretim yapılabilmektedir. Bazalt taşının ve taşyününün özellikleri nedeni ile taşyünü kullanım alanları artmaktadır. Genel olarak yalıtım konusunda çok fazla tercih edilen bu malzeme Isı yalıtımı, ses yalıtımı, rutubet ve nemin önlenmesi ile yangın talimatları doğrultusunda kullanılabilmektedir. Oldukça geniş bir kullanım alanı bulunan bu malzeme birçok farklı uygulama ile birlikte istenilen alanlarda uygulanabilmektedir. Yapılacak uygulamaların profesyonel olması istenilen verimin alınması konusunda büyük önem taşımaktadır.

Isı Yalıtımında Taşyünü Kullanımı ve Etkileri

Özel olarak üretilen taşyünü malzemelerinin ısı iletim değeri oldukça düşük olduğu için çok yüksek oranda ısı yalıtımı sağlayabilmektedir. Yapılar ve özellikle konutlar için oldukça önemli olan ısı yalıtımının sağlanması tasarruf ve konfor gibi birçok özelliği beraberinde getirmektedir. Bunların sağlanması için taşyünü tercihleri taşyünü kullanım alanları konusunda ısı yalıtımını ilk sıralara taşımaktadır. Oldukça yüksek oranda ısı yalıtımı sağlanması bu malzemenin birçok farklı uygulama içerisinde tercih edilmesini mümkün hale getirmektedir. Bu uygulamalar yapıların çatı ve cephe sistemlerine yapılabilmekte ve bu şekilde yalıtım işlemlerinin sağlanması mümkün olabilmektedir. Bunun dışında nem ve rutubetin engellenmesi konusunda da bu yalıtım malzemesi oldukça etkili olmaktadır.

tasyunu levha kucukdeveci - Taşyünü Kullanım Alanları Nelerdir?Nem Ve Rutubetin Engellenmesi İçin Taşyünü Kullanımı

Yapıların başarılı olarak inşa edilmesi ve yalıtım konusunda yüksek performans sergilemesi oldukça önemlidir. Bu konuda birçok uygulamanın yapılması mümkün olabilmektedir. Yalıtım konusunda ses ve ısı yalıtımları ön planda olmaktadır. Bunlar yanında nem ve rutubet konusunda da bir başarı sağlanması konusunda taşyünü kullanımları mümkün olmaktadır. Yalıtım konusundaki taşyünü kullanım alanları içerisinde nem ve rutubetin önlenmesi konusundaki kullanımlarda başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu konu yapılar için oldukça önemli olmaktadır ve bu performansı nedeni ile de taşyünü kullanımları tercih edilmektedir. Sorunsuz olarak taşyünü kullanımı sağlamak için özellikle ısı ve nem ile rutubet konularında bir yalıtım sağlanabilmektedir.

tasyunu izocam kucukdeveci - Taşyünü Kullanım Alanları Nelerdir?Ses Yalıtımlarında Taşyünü Kullanımı

Genel olarak inşaat sektöründe ve yalıtım konularında çok fazla tercih edilmekte olan taşyübü malzemeleri ses yalıtımı konusunda da kullanılabilmektedir. Bu durum ısı yalıtımı ile paralel olarak cephe ve çatılardaki kullanımını arttırmaktadır. Ses yalıtımındaki başarısı taşyünü kullanım alanları konusunda daha geniş bir çevre tarafından kullanılmasını sağlamaktadır. Taşyünü malzemeleri bunun yanında yangın talimatları doğrultusunda önleyici olarak da kullanılabilmektedir. Çabuk alevlenmeyen yapısı ile bu alanda da kullanımı mümkün olabilmektedir. Yalıtım konularında tercih edilen bu malzeme genel olarak oldukça önemli alanlarda kullanılabilmektedir. Farklı boyutlarda ve çeşitlerde üretilmesi mümkündür ve fiyatları bu sebeple değişiklik gösterebilmektedir. Etkili şekilde yapılacak olan kullanımlar için profesyonel uygulamalarda bu malzemeler kullanılabilmektedir.