Taşyünü izolasyon Fiyatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
taşyünü izocam

Taşyünü İzolasyon Fiyatları   , Taşyünü, taşın yüksek sıcaklıkta eritilip sonrada rüzgarda savrulması ile yünsü iplik şeklini alması şeklinde oluşturulmaktadır.  Bu yünsü malzeme elyaf şekline ve belli ebatlara getirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Taşyünü inşaat sektöründe oldukça fazla kullanılan bir yalıtım malzemesidir. Bir çok yalıtım malzemesi içinde en çok yaşyününün kullanılmasında taşyünü izolasyon fiyatları bakımından uygun olması gösterilebilir. Taşyünü oldukça uygun fiyatlarından dolayı binaların iç ve dış izolasyonunda oldukça çok kullanıldığı için fiyatı daha da uygun olmaktadır.

Taşyünü – 50 yoğ – 5 cm

47.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü – 70 yoğ – 5 cm

60.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Manto 150 yoğ. – 5 cm

52.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü İzolasyon Fiyatları Ve Taşyününün Yapılışı

 Taşyünü nasıl yapılır ve yapılış aşamaları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Taşyünü Hawai adalarındaki yanardağlardan esinlenerek üretilmiş bir izolasyon malzemesidir. Taşyünü, bazalt kayası ile çelik endüstrisinden alınan curüftün birleşmesiyle elde edilir. Prosesin yakıtı olarak kok kömürü kullanılmaktadır. Kayalar, kömür tozu ve curüf özel makinelerle sıkıştırıldıktan sonra yüksek dereceli fırınlara atılarak iyice eritilir. Daha sonra lav ve kaya yünü bir makine aracılığıyla havalandırılıp bildiğimiz taşyünü halini alması sağlanır. Taşyünü izolasyon fiyatları malzemelerin çok pahalı olmaması sebebiyle çok yüksek değildir.

Taşyünü izolasyon Fiyatları
t-levha

Taşyünü İzolasyon Fiyatları  Ve Taşyününün Uygulanma Alanları

 Taşyünü izolasyon fiyatları  belirlenirken taşyününün kullanıldığı alanların farklılığı da etkili olmaktadır. taşyünü izolasyon malzemeler özellikle büyük mekanların ısı, ses ve rutubet yalıtımında kullanılan oldukça önemli bir yalıtım malzemedir. Yapıların çatılarında, duvar bölmelerinde, dış cephe ısı yalıtımında, yangına karşı korunması gereken tüm yerlerde kullanılmaktadır. Topraksız tarım konusunda araştırma yapan bilim adamları tarafından organik tarım ve seracılıkta da topraksız tarım amaçlı kullanılmaktadır. Taşyünü toprak yerine kullanılabilmektedir ve bitkilerin altına yerleştirilmektedir.

izocam taşyünü duvar
tasyunu-al-folyolu-discephe

Taşyünü İzolasyon Fiyatları Neye Göre Değişir?

Taşyünü izolasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek istersek bu konuda en iyi bilgiyi yalıtım yapan firmalardan öğrenebiliriz. Taşyünü plakaların fiyatları kalınlığına br kullanıldığı ortamın özelliklerine göre değişmektedir. Hazır levhalar şeklinde üretilmekte ve satılmaktadır. Taşyünü izolasyon fiyatlarını etkileyen bir diğer husus da yaşyünü plaka üzerine yapılan kaplamalardır. Ayrıca taşyünü malzemelerin kullanıldığı alan arttıkça fiyatlarında da düşme olmaktadır. En uygun izolasyon malzemesi olarak taşyünü çokça kullanılmaktadır.