Taşyünü ebatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
taşyünü izocam

Taş yünü Ebatları , Taşyünü volkanik özelliğe sahip olan kayaçlar üzerinde bazı işlemler uygulanılarak elde edilir. Birçok mineral ve bunlara ek olarak inorganik maddeler ile birlikte yaklaşık 1500 dereceye ulaşan sıcaklıklarda eritilerek malzeme elyaf formuna dönüştürülür. Bu işlemden sonra taş yünü içerisinde yaklaşık olarak %97lik bir oranda saf elyaf bulunmaktadır. Taş yünü malzemesinin en büyük özelliği ateş ile tepkimeye girmemesidir. Bu özellik daha basite indirgemek gerekir ise malzemenin alev almayacağı anlamına gelmektedir. Ev yalıtım malzemesi olarak da kullanılan farklı taşyünü ebatları mevcuttur.

 

Taşyünü – 50 yoğ – 5 cm

47.00  / kdv dahil / paket

Taş Yününün Yalıtım Alanındaki Önemi

Taş yünü sahip yapısında bulundurduğu büyük orandaki elyaf sayesinde iyi bir yalıtım maddesi olma özelliğine sahiptir. Günümüzde özellikle birçok alanda yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu alanların başında ısı ve ses yalıtımı gelmektedir. Isıya karşı özellikle yanmama özelliği ile oldukça iyi bir yalıtkan özelliği gösteren taş yünü aynı zamanda ses yalıtımı içinde oldukça elverişli bir kullanıma sahiptir. Yalıtım yapılacağı alanın boyutuna göre üretilmiş farklı taşyünü ebatları piyasa da bulunabilmektedir.

Taşyünü ebatları
t-levha

Taş Yününün Binalar İçin Avantajları

Taş yünü doğal olarak lifli bir yapıya sahiptir. Yalıtım malzemesi olarak kullanılmak istendiği zaman özel işlemlerden geçirilerek bu lifli yapının belli bir dolgunluğa ulaşması sağlanır. Taş yünü belirli bir doygunluğa ulaşınca oldukça iyi bir su itici özelliği gösterir. Bu özelliğinin yanı sıra farklı taşyünü ebatları ortak bir özellik olarak iyi buhar geçirgenliği özelliğine sahiptirler. Buhar geçirgenliği özelliği sayesinde taşyünü nemin bina içerisinde barınmasını yani rutubet sorununu engeller.

izocam paketli taşyünü
izocam-mantolama-fiyat-listesi

Taş Yünü Sayesinde Binalarınız Daha Konforlu

Taş yünü sahip olduğu uzun lifli yapı sayesinde farklı taşyünü ebatları elde etmek için kesildiği zaman oldukça iyi yüzey kalitesine ve kenar kalitesine sahip parçalar meydana gelmektedir. Taş yününün bir diğer önemli özelliği ise sahip olduğu kararlılık özelliği sayesinde dışarıda oluşabilecek büyük ya da küçük hiçbir sıcaklık değişiminden etkilenmemesidir. Bu durum özellikle zorlu hava koşullarında uzun mevsimler boyunca çürümeden, hiçbir özelliğini kaybetmeden kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Yalıtım malzemesinin uzun ömürlü olması bina içerisinde yaşayanlar açısından oldukça önemli bir özelliktir.

taşyünü levhalar izocam
izocam-Taşyünü Mantolama Fiyatları-liste