Taşyünü Cephe Mantolama Fiyatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
asyunu-cephe-bolme-fiyatlari

Taşyünü – 110 yoğ – 5 cm

63.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü – 70 yoğ – 2.5 cm

62.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Manto 150 yoğ. – 5 cm

52.00  / kdv dahil / paket

Yalıtım Amacıyla Taşyünü Cephe Mantolama Fiyatları

Binalarda dış cephe yalıtımının yapılması için kullanılan taşyünü malzemesi için öncelikle taşyünü cephe mantolama fiyatları bilinmelidir. Genel anlamda binaların dış cephelerinde yapılan yalıtım işlemlerinin sektörde bilinen ismi mantolamadır. Mantolama işleminin yapılması için kullanılabilen birçok malzeme arasında en önemli yerlerden birisini taşyünü malzemesi alır. Taşyünü, içeriğinde bulundurduğu elyaf oranı sayesinde büyük bir ısı direnci gösterir ve kolay kolay alev almayan bir özelliğe sahiptir. Günümüzde inşaatı gerçekleştirilen birçok yapıda doğru bir dış cephe mantolama uygulanması için taşyünü seçilmesi ile uygun fiyatlar ve avantajlı sonuçlar elde edilebilir. Bu noktada en doğru seçim için firmamız üzerinde destek alınarak karar verilebilir. taşyünü fiyatları

tasyunu-cephe-fiyatlariTaşyünü Cephe Mantolama Fiyatları Ve Sağladığı Avantajlar

Özel bir malzeme olarak tercih edilmesi nedeniyle taşyünü cephe mantolama fiyatları binalarda sağladığı avantajlar noktasında genel bir tercih nedeni olmaktadır. Taşyünü malzemesi, volkanik kayaçların çok yüksek sıcaklıklarda işlenmesiyle oluşturulur ve yapısında %97 oranında elyaf bulunur. Bu özellikleriyle birlikte çok yüksek bir ısı direnci oluşturduğu için binalarda dış cephe yalıtımlarında çok soğuk hava koşullarının görüldüğü ve çok sıcak hava koşullarının yaşandığı yerlerde avantajlı bir kullanım oluşturmaktadır. Taşyünü malzemesi, yapılarda oluşturduğu ısı yalıtım özelliği gibi aynı zamanda da büyük bir ses yalıtımı da sağladığı için fiyatları noktasında öncelikli olarak avantajları göz önünde bulundurulmalıdır. Bu avantajlara göre genel bir işçilik maliyeti de sağladığı için sunulan fiyatlar gayet ucuz olarak görülmektedir.

tasyunu-cephe-mantolamaRutubetin Önlenmesi Ve Taşyünü Cephe Mantolama Fiyatları

Yapılarda sağlamış olduğu ses ve ısı yalıtımı ile birlikte avantajlı bir kullanım oluşturduğu için taşyünü cephe mantolama fiyatları gayet makul görülürken aynı zamanda bu mantolama işlemlerinde rutubetin önlenmesi de sağlanabilir. Üretim noktasında çok yüksek niteliklere sahip olarak üretimi gerçekleştiren taşyünü malzemesi, firmamız tarafından yapı üreticileri için farklı birçok yalıtım noktasında önerilen bir üründür. Bu malzemenin kullanılmasında çok ince bir sıva kullanılması gerekir. Günümüzün en çok tercih edilen mantolama tekniği olmasıyla birlikte malzeme içerisinde nem tutmadığı için binalardaki rutubet sorununu da büyük bir oranda ortadan kaldırmaktadır. Rutubet sorununun ortadan kalkması ile birlikte enerji tasarrufu ve rahat bir ısınma sağlanabilir.

Taşyünü Cephe Mantolama Fiyatları Ve Genel Etmenler

Yapılarda taşyünü cephe mantolama fiyatları belirlenirken farklı etmenler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu noktada mantolama işlemi için karşılaştırılacak fiyatlar, yalıtım yüzeyinin büyüklüğüne ve genişliğine göre değişim gösterebilir. Ayrıca işlemleri gerçekleştirecek personellerin profesyonellikleri ve işlem süreleri de fiyatların değişmesine etki edecektir. Genellikle taşyünü ile yapılan mantolama işlemlerinde ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve nem yalıtımı sağlanması noktasında avantaj elde edildiği için diğer malzemeler ile yapılacak yalıtımları göre daha avantajlı bir fiyat elde edilecektir.