Taşyünü Çatı Paneli

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
tasyunu-cati-panel

Cephe Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Taşyünü Yalıtım Malzemesi Olarak Nerelerde Kullanılır?

Yalıtım malzemeleri sahip olduğu özelliklerden dolayı farklı alanlarda kullanıma uygun olabiliyor. Pek çok yalıtım malzemesi alternatifinin bulunduğu günümüzde çatı kaplamalarından iç ve dış cephe kaplamalarına, küçük çaplı konut yalıtım projelerinden endüstriyel amaçlı yalıtım projelerine kadar çeşitli alanlarda yalıtım malzemelerinin kullanılması mümkün olabiliyor. Volkanik kayaçlardan alınan minerallerin yüksek sıcaklıklardan eritilip ardından elyaf haline getirilmesi ile oluşturulan taşyünü çatı paneli olarak kullanılan bir ürün olmaktadır. Özellikle su yalıtımı konusunda gösterdiği performans ve alevlere karşı olan dayanıklılığı sebebiyle yangınlara karşı da önlen alınmasında etkili bir ürün olmaktadır. Tüm bunların dışında taşyünü ısı ve ses yalıtımı da sağlayabilmektedir.

Taşyünü Çatı PaneliTaşyünü ile Yaşam Standartlarınız Daha İyi Hale Gelsin!

Evlerinde yalıtım malzemesi kullanarak uygulamalar yaptırmak isteyen kişiler taşyünü malzemesinin ses yalıtımında gösterdiği performanstan dolayı bu ürünü tercih etme eğiliminde olabiliyor. Taşyünü kullanımlarının ardından sağlanan ses yalıtımı performansı sayesinde yaşam alanları çok daha sessiz yerler olmaktadır. Burada sık konutlaşmanın etkisiyle gelen iç cephe ses yalıtımlarının sağlanması mümkün olurken şehirleşmenin olumsuz bir etkisi olarak ortaya çıkmış olan dış cephe ses yalıtımları da etkili olmaktadır. Ses yalıtımı taşyünü çatı paneli tarafından dış çevreden gelen seslerin absorbe edilmesi ile sağlanmaktadır. Böylece sadece konutlarda daha sessiz alanlara sahip olmak için değil aynı zamanda çalışma salonlarında ve ses stüdyolarında da benzer uygulamaların yapılması mümkün olabiliyor.

tasyunu-dolgulu-panelTaşyünü Yüksek Faturalardan Kurtulmanızı Sağlar!

Evlerde yaşanan ısınma problemlerinde kişiler ilk başta ısı kaynaklarının sıcaklığını artırarak çözüm bulmaya çalışırlar. Kimi zaman yeterli bir çözüm olsa da çok yüksek faturalara sebep olan bu durum kimi zaman bir çözüm bile olmamakta ve ısınma problemi sürmeye aynen devam etmektedir. Kişilerin faturalarının düşmesini ve gerçekten ısınmak gibi bir dertleri varsa mutlaka yalıtım malzemeleri ile binalarını kaplamaya gitmeleri gerekir. Bu noktada taşyünü çatı paneli veya dış cephe paneli olarak kullanılabilmektedir. Dışarıdan gelebilecek soğuk hava ve rüzgarın yapı içine girmeden kırılmasını sağlayacak olan bu ürün sayesinde istenilen kaliteye ulaşmak mümkün olabiliyor.

Taşyünü Montajı Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle taşyünü çatı paneli veya dış cephe uygulaması olarak kullanılacaksa bu uygulamanın yapılacağı zeminin uygun özelliklere sahip olması aranmaktadır. Bunun için cephe yüzeyleri hazır hale getirilir. Ardından profiller duvarlara ya da çatıya sabitlenerek ilk sağlam katman oluşturulur. Bunun ardından ısı yalıtımını sağlayacak olan levhalar yapıştırıcılar ile duvara yapıştırılır. Bir günlük bir sürenin ardından levhalar dübellerle bulundukları noktalara sabitlenir. Bu aşamada yapının özelliklerine göre çeşitli aksesuar ürünlerinin kullanılması gerekmektedir. Ardından sıva yapılır ve file ile kaplama tamamlanır. Tekrar bir sıva işleminin ardından dekoratif açıdan estetik gözükecek şekilde özenli bir sıva yapılır. Son olarak coğrafi konuma ve yapıya uygun boya ile tüm dış katman boyanır.