Taş Yünü Nedir?

İnşaat sektöründe daha rahat ve konforlu konutlar için tüm ihtiyaçlar düşünülmüştür. Yapıların en çok ihtiyaç duyduğu yalıtım malzemeleri hem ekonomik anlamda hem de konfor için son derece önemlidir. Bu anlamda en etkili araçlardan biri taş yünüdür. “Taş yünü nedir?” konusunda bu ürünün volkanik kayaçlardan üretilen bir yalıtım malzemesi olduğunu söyleyebiliriz. Kayayünü olarak da bilinmektedir. Çünkü volkanik kayaçların 1600 derecenin üstündeki ısıyla eritildikten sonra elyafa dönüştürülmesi sonucu elde edilir. Volkanik kayaç tercih edilmesinin nedeni mineral oranı bakımından zengin olmasıdır. Bu durum yalıtım konusunda doğal etkenlere sahip olduğunu gösterir.

Yalıtım Malzemesi Olarak Taş Yünü Nedir?

“Taş yünü nedir?”konusunda Kayayünü olarak da bilinen yalıtım malzemesi olduğunu söylemek mümkündür. Kullanım alanı son derece geniştir. Yapı sektörünün en çok ihtiyaç duyulan ürünleri arasında yer alır. Özellikle dış cephe yalıtımında tercih edilen önemli malzemelerdendir. Çatılarda, fırın izolasyon işlemlerinde, çelik kapıların yalıtımında taş yünü kullanılabilir.

Taş yünü kullanmanın çeşitli faydalarından söz edilebilir. Yaygın olarak ısı yalıtımında, ses yalıtımında ve rutubet yalıtımında kullanılır. Başka bir özelliği de 1000 dereceye kadar ısıya dayanıklı olmasıdır. Bu durum yangın gibi istenmeyen vakaların önlenmesi bakımından önemlidir. Güvenlik amaçlı tercih edilebilen bir üründür.

Taş yününün kullanıldığı diğer alan ise tarım sektörüdür. Tarımda ürünlerin organik ortamda yetiştirilmesi için, ısı ve hava tutma özelliği bulunan taş yünü tercih edilebilir. Enerji tasarrufu yaptığı için tarım sektörüne önemli katkıları olan bir üründür.

Yalıtımda Taş Yünü Nedir?

“Taş yünü nedir?”sorusunun detaylı cevabını bizlere ulaşarak alabilirsiniz. Sitemizden bize ulaştığınızda yapı sektöründe tercih edilen bu ekonomik ürünün teferruatları için bilgilendirme yapmaktayız. Ayrıca ürünü temin etmek için sitemizden online alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Fiyat için taşyünü fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.