yonca-singil

 

Kaplama Malzemesi Amaçlı Kullanılan Şıngıl Çatı Çeşitleri

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de giderek yaygın şekilde kullanılmaya başlanmış olan şıngıl çatı malzemeleri, çeşitli özellikteki yapıların çatılarını kaplama amaçlı üretilmektedir. Söz konusu olan ürünler, diğer çatı kaplama malzemelerine göre yumuşak ve hafif olduğundan dolayı oldukça kullanım avantajını da taşımaktadır. Geliştirilmiş olan yenilikler sayesinde çatıların kaplanması için sunulan yeni ürünlerin başında gelen şıngıl malzemeleri, her türlü yapılarda kullanılabilmesi için farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Aynı zamanda yalıtım işlemini de gerçekleştirmekte olan ürünler, genel olarak uygun fiyat seçenekleri üzerinden satışa sunulmaktadır. Montaj işleminin de kiremit malzemelerine oranla çok daha kolay olması sebebi ile tercih edilmekte olan kaplama malzemeleri, oldukça kullanışlı ürünler arasındadır. shingle fiyat

yonca yesil singil - Şıngıl ÇatıHafif Ve Dayanıklı Olan Şıngıl Çatı Kaplama Malzemeleri

Özellikle son yıllarda inşaat sektörü için oldukça önemli malzemeler arasında yer alan şıngıl çatı kaplama ürünleri, akla gelebilecek olan her türlü yapılar için kullanılabilmektedir. Söz konusu olan malzemeler, çatıların kaplanması amacı ile fabrika ortamlarında üretilmekte ve diğer kaplama malzemelerine oranla, oldukça hafif ürünler arasında yer almaktadır. Bahsedilen malzemeler hafif olmalarına karşın, oldukça sağlam ve dayanıklı olma özelliğine de taşıyabilmektedir. İşinde başarılı ve deneyimli personellerimiz ile üretilmiş olan şıngıl malzemeleri, çeşitli renk seçenekleri ile piyasaya sürülmekte ve genel olarak uygun fiyatlar üzerinden satışa sunulmaktadır. Bu sayede daha ucuz yoldan satın alınabilecek olan ürünlerde, tasarruf yapılması da mümkün hale gelmektedir.

yesil singil - Şıngıl ÇatıŞıngıl Çatı Malzemelerinin Genel Olarak Kullanıldığı Alanlar

Yapılmış olan yenilik ve üretimler sayesinde hayatımıza girmiş olan şıngıl çatı malzemeleri, yapılardaki çatı alanlarının kapatılması ve yağmur, kar sularının içeriye sızması amacı ile kullanılmaktadır. Elde edilmesi gereken yalıtımlarında en iyi şekilde karşılanmasını sağlayan kaplama malzemeleri sayesinde, çatıların daha uzun ömürlü kullanılması mümkün hale gelmektedir. Akla gelebilecek olan her türlü yapı ve binalar için kullanılabilen kaplama malzemeleri, genel olarak eğimli ve ahşap iskeletli çatılar için yaygın olarak tercih edilmektedir. Deneyimli çalışan kadromuz ile özel fabrika ortamlarında üretilmiş olan kaplama malzemeleri, çeşitli renk seçenekleri ile de piyasaya sürülmektedir.

Şıngıl Çatı Kaplama Malzemelerinde Yer Alan Özellikler

Şiddetli rüzgârlarda oldukça dayanıklı olan şıngıl çatı kaplama malzemeleri, bu gibi durumlarda kalkma ve yırtılma yapmadan kullanılabilmektedir. Oldukça hafif olma özelliği ile üretilmiş olan malzemelerin çatılara yapıştırma yöntemi ile monte edilmesi mümkün olmaktadır. Estetik açıdan da oldukça avantaj sağlamakta olan kaplama malzemeleri, çeşitli renk seçenekleri ile her türlü yapılar için oldukça kullanışlı olmaktadır. Özellikle son yıllarda giderek tercih edilmekte olan şıngıl kaplama malzemeleri, diğer çatı kaplama malzemelerine oranla daha uygun fiyatlar üzerinden satışa sunulmaktadır. Söz konusu olan ürünler için kaliteli firmaların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.