Isı Yalıtım Malzemeleri

Şilte Fiyatları

Laminat parkelerin daha etkili bir şekilde yalıtım özelliğine sahip olması için bu parkelerin altında kullanılan yapı malzemelerine şilte denir. Bu malzeme, çok farklı özelliklere sahip olması bakımından dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu doğrultuda izocam fiyatları çok farklı fiyat aralığında seyretmektedir. Ürünün kalitesine ve özelliklerine göre fiyatlandırılan bir malzeme olan şilte, piyasası çok canlı olan bir sektörü içine almaktadır. Canlı bir piyasası bulunan bir sektör olması nedeniyle hemen her bütçeye uygun olarak bir fiyat aralığında şilte malzemesine ulaşmak mümkün olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gerekli olan en temel husus ise, kaliteli bir şilte malzemesini uygun bir fiyata satın alabilmektir.

Şilte Fiyatları ve Şilte Yapı Malzemesinin Özellikleri

Zemin kaplamlarda kullanılan laminat parkelere belirli bir oranda esneklik kazandıran bir malzeme olan şilte, zeminde iş esnasında oluşabilecek küçük hataları da bertaraf etmesi bakımından önemli bir özelliği içinde barındıran bir etkinliğe sahiptir. Parke altına mutlaka şilte kullanılması gerekli olmaktadır. Zira parke altına şilte kullanılmadığı zaman, parkenin üzerinde yüründüğünde zemin ile temas olacağından ötürü çıtırdama sesleri duyulacaktır. Bu çıtırdama seslerinin giderilmesi noktasında oldukça etkili bir malzeme olan şilte malzemesi, şilte fiyatları aralığının oldukça geniş olduğu bir piyasayı ifade etmektedir. Kalınlığına ve özelliklerine göre değişik fiyat aralıklarında üretilen yapı malzemesi gün geçtikte çok daha uygun bir fiyata üretilebilmektedir.

izocam camyunu1 - Şilte Fiyatları
ısı yalıtım malzemesi izocam cam yünü

Şilte Fiyatları ve Şilte Yapı Malzemesi

Şilte yapı malzemesi esasında 2 mm kalınlığında üretilmesi uygun görülen bir malzemedir. Bu kalınlığın önerilmesindeki sebep ise; daha ince bir şilte malzemesinin görevini tam yerine getiremeyecek olması daha kalın üretilen bir şilte malzemesi ise istenilen orandan daha fazla bir esnemeye sebebiyet verecektir. Ürünün üretildiği kalınlık özelliği şilte fiyatları açısından belirleyici olmaktadır. Şilte ne kadar kaliteliyse kullanım ömrü de o kadar fazla olmaktadır.

izocam fiyatlari - Şilte FiyatlarıŞilte Fiyat Aralığı

Zaman içinde ezilerek işlevini kaybeden bir malzeme olan yapı malzemesi, ne kadar kaliteli bir malzemeden üretilmiş ise o kadar dayanıklı olmaktadır. Bu da yapı malzemesinin fiyat aralığının belirlenmesinde etkili olmaktadır. Bu bakımdan şilte fiyatları ne kadar olacağı konusu kalitesi, dayanıklılığı ve kullanılan malzemenin niteliğiyle alakalı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.