Sandviç panel uygulama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
sandvic-pu-panel-

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Uygulaması Nerelerde Kullanılmaktadır?

Bir yalıtım ve izolasyon malzemesi olarak kullanılmakta olan paneller yaşam alanlarının dışında endüstriyel anlamdaki farklı sahalarda kullanılmakta olan malzemelerden olmaktadır. Çok kolay bir şekilde montajı yapılmakta olan bu malzemeler sayesinde çok büyük çaplı alanlarda rahatlıkla çalışmak mümkün olabiliyor. Ayrıca bu ürünler uygulama yapılması için rahat bir şekilde üretim ve montaj süreçlerinin takip edilmesi en büyük avantajlardan biri olmaktadır. Sadece ısı yalıtımı değil aynı zamanda ses ve su yalıtımının sağlanmasında da son derece başarılı sonuçları doğurabilecek olan bu paneller üretim aşamalarında başarılı bir şekilde ortaya çıkarıldığı takdirde projelendirmelerinin ardından da üstün kaliteyle kullanıma hazır hale gelmektedir.

Sandviç panel uygulamaSandviç Panel Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamanın gerçekleştirileceği alana bağlı olarak 15 metreye kadar üretimi yapılmış olan paneller öncelikle malzemenin uygulama yapılacak olan yere nakledilir. Bu aşamadan sonra malzemelerin hiçbir şekilde zarar görmemesine olanak tanıyacak olan vinç ve benzeri aletlerle bu malzemelerin uygulamanın yapılacağı alanlara çekilmesi gerekmektedir. Ardından yalıtım özelliklerinin özellikle su geçirgenliği noktasında kendini göstermesi için bitüm sünger yapıştırma uygulaması yapılır. Gerekli görüldüğü durumlarda mahya aksesuarlarının takılması gerekmektedir. Son aşamada iki panel arasında cam yünü ve benzeri yalıtım özelliğine sahip olan malzemenin buraya eklenmesinin ardından üst mahyaların eklenmesi ile sandviç panel uygulamasının sona ermesi söz konusu olmaktadır.

sandvicpanel-fiyatlistesi-assan En Çok Hangi Sandviç Panel Uygulamaları Tercih Ediliyor?

Binaların yapısına bağlı olarak yalıtım özelliklerini en iyi şekilde ortaya çıkarmak için bu ürünleri uygulama yapılırken bazı farklı yalıtım malzemelerinin iç katman olarak kullanılması ile birlikte çeşitli amaçlara hizmet eden uygulamaların ortaya çıkması söz konusu olabilmektedir. Bu noktada ilk dikkat çeken uygulama poliizosiyanurat dolgulu uygulamalar oluyor. Bunun ardından en çok kullanılan uygulamalardan biri olan taş yünü dolgulu uygulamalar gelmektedir. Bu aşamada kişiler taş yününün yerine cam yünü ya da EPS teknikleri ile elde edilmiş olan malzemelerin de kullanılmasını talep edebilirler. Bunlara ek olarak poliüretan katkılarının dolgu olarak kullanıldığı paneller ve polikarbon ışıklık olarak bilinen uygulamaların yapılması da söz konusu olmaktadır.

Montaj Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulanması sırasında kişilerin mutlaka dikkatli olması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Uygulamada kullanılmakta olan malzemeler gibi detayların dışında uygulamanın nasıl yapılabileceği ile ilgili olarak da ortaya çıkan noktalara kesinlikle dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle montajdan önce bölgenin nereden yüksek oranda rüzgar aldığının tespit edilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte çatının eğimi de hesaba katılarak ürününyapılması gerekiyor. Özellikle çatı panel malzemesinin korunmasını sağlamak amacıyla mutlaka bu malzemelerin üzerinde yürünmemesine ve montaj yapılacak noktaya gelene kadar fiziki açıdan hiçbir hasar almamış olmasına mutlaka dikkat etmek gerekmektedir. Tüm bu işlemler için kişilerin başarılı bir firmayla anlaşmaları yeterli sonuç almalarını sağlar.