Sandviç Panel renkleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
sandvic-panel-pu-uygulama

Panellerin Yapı Özellikleri

İnşaat alanında yapılan yeniliklerin ve sürdürülen Ar-Ge çalışmalarının sonucunda bir takım son teknoloji inşaat malzemeleri de giderek yaygın olarak kullanılmaya başlanmaktadır. Özellikle ısı ve ses izolasyonları, dış cephe mantolama ve çatı mantolama gibi konularda inşaat süreçlerini en aza indirerek daha kaliteli ve daha fonksiyonel çözümler sunan birçok ekipman farklı materyallerden üretilmektedir. Malzeme olarak adlandırılan çatı ve cephe kaplaması olarak kullanılan paneller de enjeksiyon yöntemi ile imal edilmektedir. Yüzey kaplaması alternatiflerinden en estetik malzemelerden birisi olan sandviç paneller; soğuk oda, cephe panelleri ve çatı panelleri olarak birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Üstün kalitesi ve montaj kolaylığı ve estetik görünümleri ile en yenilikçi malzemelerden birisi olarak önerilmektedir. Bu panellerin kullanıldığı yapılarda yalıtım son derece üst seviyededir. Isı yalıtımı, su yalıtımı ve ses yalıtımı sağlayarak ekstra hiçbir izolasyon kaplamasına ihtiyaç duyulmaması sunulan avantajlardan en önemlisidir. Panel renkleri alüminyum ve saç kaplama olarak üretilmektedir. Hal böyle olunca boyalı saçlarda birçok renk alternatifi bulunmaktadır. Renkleri yapınıza en ideal olacak şekilde seçerken zengin renk kartelasından seçimler yapabilirsiniz.

Sandviç Panel renkleriSandviç Panel lerin Sunduğu Avantajlar

Sandviç panellerin sunduğu en önemli avantajlar ise hızlı ve kolay montaj işlemleri, yük taşıma kapasitesinin yüksek olması, dış etkenlere karşı korozyon direncinin fazla olması, izolasyon fonksiyonlarında etkili olması ve son derece estetik görünümleri ile sandviç paneller birçok avantajı beraberinde sunmaktadır.

Ürün renkleri son derece geniş olduğundan ötürü birçok yapı çeşidinde özgürce kullanılabilmekledir. Bunlar sanayi amaçlı inşa edilen yapılar, askeri yapılar, zirai yapılar, spor kompleksleri, soğuk hava deposu, büyük marketlerin ve alışveriş merkezlerinin dış cephelerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Neticede istenilen ral rengi üzerinden tercihler yapılabilmektedir.

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Coil Coating Teknolojisi

Malzemeler özgürce kullanılmasını sağlayan Coil Coating teknolojisinin dayanıklı ve korozyona dirençli saç yapısına uyarlanmasıdır. Bu sayede istenilen renk seçeneğinde boyalı saçlar sandviç panellere entegre edilebilmektedir. Genel olarak bakılacak olursa çatı panel sistemlerinde metal boyalara uygulanan boya çeşidi polyester boya olmaktadır. Dış yüzeyi ortalama 25 mikron polyester tabanı boya ile boyanırken iç yüzeylerde ise yalnızca astar boyası olan galvaniz saçlar kullanılmaktadır. Sandviç paneller ilgili projeye uygun olarak imal edilmektedir.

Panellerin Boya Çeşitleri

Paneller birçok renge uyumluluğu ile dikkat çekmektedir. Ürün metalleri boyanırken genel olarak 4 tip boya çeşidi kullanılmaktadır. Bunlar; En çok kullanılan boya çeşidi olan Polyester, Plastisöl, PVDF VE poliüretan boyalar olmaktadır.

Sandviç panellerin kullanıldığı yapılarda üstün ses, ısı ve su yalıtımı ve görüntünün son derece kaliteli olması dikkat çekmektedir. Şıklığın ve estetik görünümün kalite ile buluşması dış ve çatı cephelerinde yeniliklere imza atma fırsatı vermektedir.

Sandviç paneller dış etkenlere karşı da son derece direnç gösterebilme özelliğine sahiptir. Olumsuz hava koşulları ve diğer faktörlerden kaynaklı olarak açığa çıkan dış nedenli etkenlere de mahal verilmemektedir.

Konya Uygulamaları

İnşaat sektörü ülkemizde oldukça yoğun rağbet gören bir sektördür. Geçmişten günümüze boş arazilerin üzeri sürekli olarak doldurulmak istenmiş olup, sürekli olarak inşaat çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Hal böyle iken inşaat sektöründe sürekli olarak yeniliklerin ortaya çıkması kaçınılmaz bir durum halini almıştır. İnşaat sektöründe en önemli faktörlerden bir tanesi inşa edilen binanın yalıtımının sağlanmasıdır. Konya ürünleri sayesinde çatı yalıtımları oldukça iyi bir şekilde sağlanabilmektedir. Böylelikle özellikle kış aylarında yağışlar ve soğuk havanın bina içerisine etkisi en aza indirgenmiş olmaktadır. Sandviç paneller ayrıca dış cepheler için de kullanımı elverişli olan ürünler olduğu için inşaatlarda oldukça sık tercih edilmektedirler.