sandvicpanelkaplama-istanbul

Sandviç Panel Kalınlıkları Üretim Amacı

Malzeme inşaat sektöründe çatıların soğuk, ısı ve rutubet geçirmemek için üretilen çatı malzemesidir. Evvelden beri temel ihtiyaçlarımızdan olan ısınma, barınma ve korunma gibi isteklerimizi eski çağlarda mağarada, taş aralarında, çadır gibi yerlerde sürdürmekte ve artık modern çağlarda teknolojinin de gelişmesiyle sağlam yapı malzemeleri ile lüks ev, daire gibi yerlerde gideriyoruz. Gelişen teknoloji ürünleri çatılarımızın ısı ve soğuk gibi etkenleri geçirmemelerini sağlamak için bu ürünleri ortaya çıkartmıştır. Çeşitli renk ve kaliteli ürünler ile yapılan montajları sayesinde çatı ömürlerini uzatırlar. Aklımıza gelebilecek her yerde yapılabilmeleri sebebi ile çok sık tercih edilen bu ürünler uygun fiyat ve ömürlerinin uzun olmaları gibi nedenleri barındırırlar. Türkiye’de ve dünyada da oldukça yaygınlaşmış bu sistemler gelecekte, gelişen teknolojinin de sayesinde çeşitleri çoğalarak artacaktır.

sandvicpanel catii kaplama - Sandviç Panel KalınlıklarıPanel Kalınlıklarındaki Avantajlar

Uygulanan istek ve yere göre çeşitli boyutlarda montajlanırlar. Bu panellerin devamında kalıcı olması istenerek montaj sırasında özen gösterilir.

  • Genel olarak köpük ve yün kullanır.
  • Uzun ömürlü ve sağlamdır.
  • Bakımları kolay ve temizdir.
  • Kaliteli üretim ile su geçirmez.
  • Yalıtım sayesinde ısı, ses ve elektrik geçirmez
  • Sert malzemeler gibi dayanıklı ve hafiftir.
  • Arzu edilen boylarda üretilir ve kalınlıkları belirlenebilir.
  • Zararlı küçük canlılar yaşayamaz.
  • Çeşitli testlerde kaliteli üretimi yapılır.

sandvicpanel kd kaplama - Sandviç Panel KalınlıklarıPanel Kalınlıklarının Genel Kullanım Yerleri

Çeşitli bölgeler için kullanılabilen  doğru yerlerde ve doğru şekilde üretilir ise çok kullanışlı yapılardır. Diğer malzemelere göre hafiftirler, montajları oldukça kısa ve olumlu sonuçlanır. Görsel açıdan da güzel görünüm sağlarlar. Az ağırlığı olmalarına rağmen fazla sağlam oldukları ve daha fazla ağırlığı taşıyabilmeleri özellikleri sayesinde çok fazla tercih edilme sebebidir. Aklımıza gelebilecek her türlü ev, kantin, sanayilerdeki binalar, muhtarlıklar gibi yapılarda sıkça kullanılır. İnşaat sektörlerinde yaygın olarak kullanılarak ilk sırayı almışlardır.

sandvicpanel kd 12 - Sandviç Panel KalınlıklarıPanel Kalınlıkları Muhafaza Sırasında Yapılan İşlemler

Üretilen  dış etkenlere maruz kalmamaları konusunda dikkat edilerek güvenli bölgelerde yağmur suyu, çamur ve güneşten muhafaza edilmeleri gerekir. Kısa sürede olsa uzun sürede olsa fabrika ya da üretildikleri yerde bekletilecek olan bu ürünlerin kapalı alanlarda zarar görmeyecek şekilde saklanmaları gereklidir. Saklandıkları zeminler sert, beton gibi yerler olmamalıdır. Koyuldukları torbaların alt ve üst bölgelerine tahta ve köpük gibi yumuşak zarar vermeyecek maddeler düzgün bir şekilde yerleştirilmedir. Üzerlerine ağır eşya zarar verecek olan herhangi bir madde kesinlikle koyulmamalıdır. Bu tür eşyalar panellerin bozulmasına yol açacağından güvenlik önlemleri üst seviyede tutulmalıdır. Montaj işlemi sırasında panellerin diğer tahta, toz, çimento, kireç gibi etkenlerin verebileceği zararlar düşünülerek çeşitli önlemler alınarak uzak tutulmalıdır.

Sandviç Panel Kalınlıkları İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.