Sandviç panel İstanbul

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
sandvic-pu-panel-

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Nedir?

Her iki tarafı boyalı sacdan yapılmış ve alüminyum levhaların arasına poliüretan sürülmesiyle oluşmuş bir üründür. Panel İstanbul  firmaları bu malzemenin üretimi sırasında saclar arasına konulan malzemede değişiklik yapmaktadırlar.  Normalde poliüretan kullanılırken bu bazen taşyünün bazen de polystren olarak değişmektedir. Ürünler polyester boya malzemesi ile boyanmaktadır. Malzemelerin kullanılan yerlerde ısı, ses ve su yalıtımı sağlanabilmektedir. Panellerin montajı sırasında üretim sırasında kolaylık olması için çizgiler belirlendiği için uygulama sırasında bu konuda fire verilmeyecektir. Fire verilmeyeceği ve hızlı biteceği için de işçilik konusunda çok masraf olmamakta ve fiyatı oldukça uygun hale gelmektedir.

Sandviç panel İstanbulPanel İstanbul Ve Bu Ürünlerin Özellikleri Nelerdir?

Görünüm olarak sandviçe benzediği için bu adı almıştır. Bu malzeme ince iki katman arasına bu iki katmandan daha kalın bir şekilde olan yalıtım malzemesinin yerleştirilmesi ve galvanizlenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Ürünler ısı, ses ve su yalıtımında oldukça iyi performans gösterdiği için tercih edilmektedir. Diğer yalıtım malzemelerine göre daha fazla dayanıklı olması ve ekonomik olması sebebiyle de çok fazla kullanılmaktadır. Yük taşıma konusunda dayanıklılığı diğer malzemelere göre daha fazladır. Bu malzemeler ile çatılarda suyun birikmesi ve çatılardan içeri suyun girmesini engellemektedir. Farklı renklerde üretilmiştir. Bu renk seçeneği sebebiyle iç dekorasyonlarda da kullanılmaktadır. Bu konuda tercih edilecek malzeme bakımından çok daha fazla seçeneğin olduğu yerlerdir.

Sandviç panel İstanbul 12 Panel İstanbul Ve İşçilik Özellikleri

Bu özellikler arasında en önemlisi panellerin istenilen ebatlara göre kesilmesidir. Aslında oldukça pratik bir şekilde istenilen ebada göre kesilebilmesi sandviç panellerinin önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple çokça tercih edilen bir yapı malzemesi olan paneller, yapı sektörüne etkin bir katkı da sunmaktadır. İşçilik olarak şayet temiz bir iş çıkartılmış ise bu durumda eldeki malzemenin maliyetinde azalma olacaktır. Bu da tercih edilme durumunu arttıracaktır.  Bütün bu özellikler ürün uygulamaları sırasında işçilik faktörünün ne kadar önemli bir unsur olduğunu ortaya koyan sebepler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca işçiliğin kalitesi ve tam yapılması bütün binanın yapımını da etkilediği için, inşaat sektörünün de en önemli konuları arasında yer almaktadır. Malzemeler  bu konuda araştırmalar yaparak sonuçları sektörle paylaşmaktadır.

Sandviç panel İstanbulPanel Fiyatları Nasıldır?

Isı, ses ve su yalıtımı konusunda oldukça güçlü bir performans sergileyen   ürünlerin kullanım ve döşeme kolaylığı için tercih edilmektedir. Montajı sırasında fire vermemesi ve çabuk döşenmesi konusu da fiyatları oldukça etkilemektedir. Bütün bunların bir araya gelmesi ile bu malzemeler ülkemizde çatı kaplamalarında ve yalıtımla ilgili diğer duvar ve ara bölme döşemelerinde çokça kullanılmaktadır. Fiyatların uygunluğu maddi olarak herkese hitap etmesi sebebiyle yeni binalarda ve tadilat yapılacak binalarda müşterilerin tercih etmesinde etkili olmaktadır.