Sandviç Panel Duvar uygulama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
sandvicpanel-nedir-

Sandviç Panel Nedir?

İnşaat sektörü günümüzle yirmi sene öncesini karşılaştırdığımızda büyük ilerleme kaydettiği görülecektir. Bu ilerlemeler ağırlıklı olarak teknolojinin inşaat sektörüne girmesi ve büyük destek sağlamasından kaynaklanmaktadır.Malzemeler bu teknolojik ilerlemelerin katkısı ile geliştirilmiş ürünlerdir. Paneller iki adet metal sacın arasına farklı yalıtım malzemelerinin konulması ile elde edilen levhalardır. Bu malzemeler birden çok ihtiyacın karşılanmasını sağlamak amacıyla geliştirilen ürünlerdir. Hem yalıtım malzemesi barındırması sayesinde yalıtım yapmakta hem de levha olarak kullanılarak kaplama görevi görmektedir.  Cephe Panel duvar uygulama sistemi olarak bina içlerinde tercih edilmektedir.

Sandviç Panel Duvar uygulamaSandviç Paneller Nasıl Üretilir?

Panellerin üretimi genel olarak iki metal sacın arasına yalıtım malzemesi konularak işlemden geçirilmesi aşamalarını içerir. Özel üretim sürecine sahip olan bu malzemeler yalıtım malzemesi olarak dört farklı malzeme kullanılmaktadır. Yalıtım malzemesi olarak kullanılabilen malzemeler Polistren, Poliizosiyonurat, taş yünü ve cam yünüdür. Üretim amacına uygun olarak bu dört yalıtım malzemesinden biri seçilip uygulanmaktadır. Kullanılacak olan metaller uygulamaya rulo olarak sokulmaktadır. İki adet metal rulodan aynı anda üretim bandına giren metalın arasına yalıtım malzemesi konularak ısı ya da yapıştırma işlemi uygulanır. Daha sonra presleme işlemi yapılır. En son aşamada istenilen ölçülerde kesilerek paketleme işlemiş yapılmaktadır.Panel duvar uygulama ve kaplama uygulama amaçları için farklı boyutlarda kesilebilmektedir.  Özellikle kullanım anında fire oluşmasının önüne geçilebilmesi açısından farklı boylarda kesim yapılması önemlidir. Ayrıca yine kullanım amacına uygun olarak farklı farklı katmanlarda çatı panel üretimi yapılabilmektedir.

Cephe Paneli – Polüretan

59.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panellerin Uygulama Alanları

Paneller çok farklı uygulama alanlarına sahiptir. Öncelikli olarak çatı panellerin üretim amacı çatılarda kaplama malzemesi olarak kullanmaktır. Yapılan binaların türü ve yapısı nasıl olursa olsun çatılarında kaplama malzemesi olarak  paneller kullanılmaktadır. Çatı kaplaması olarak kullanılmasının yanı sıra bina içersinde hem kaplama malzemesi hem de duvar uygulaması olarak kullanılabilmektedir. Cephe panel duvar uygulama sistemi binaların içerisinde bölümler oluşturma amaçlı olarak kullanılmaktadır. Metal ya da başka bir kalıp üzerine paneller monte edilerek duvar oluşturulabilir. Bunlara ek olarak da kaplama amaçlı olarak da bu malzemeler bina içerisinde uygulanmaktadır.

Sandviç Panellerin Tercih Edilme Nedenleri

Bu malzemeler hem bina içerisinde hem de çatı kaplamalarında tercih edilmesinin pek çok nedeni bulunmaktadır. Öncelikle poluretan paneller bünyesinde yalıtım malzemesi bulundurması nedeniyle hem ısı hem de ses yalıtımı sağlamaktadır. Tercih edilen yalıtım malzemesi türüne göre bu yalıtım seviyesi değişmektedir. Ancak yine de benzer ürünlere göre daha yüksek yalıtım seviyesine sahiptir. Buna ek olarak hem metal sac kullanılması hem de iç yalıtım malzemesi sayesinde yangına ve alev almaya karşı dayanıklı bir malzeme olması özellikle  duvar uygulama tercihlerinde öne çıkarmaktadır. Ayrıca kesilebilir olması ve montajında deforme olmaması nedeniyle fire oranı düşüktür. Bu nedenlerle sandviç paneller yoğun olarak tercih edilmektedir.