renkli-sandvic-paneller

 

Çatılarına su ve ısı yönünden yalıtım yaptırmak isteyenlerin ilk dikkate aldığı ürünlerden olan sandviç panel çatı fiyatları açısından da avantajlı olması ile birlikte sıklıkla tercih edilen ürünlerden olmaktadır. İki kat boyalı galvaniz sacla ya da alüminyum levha aralarına uygulanan poliüretan ile birlikte elde edilen bu malzemeler sadece çatılarda değil aynı zamanda cephe yalıtımlarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Diğer yalıtım malzemelerine kıyasla üst seviyede hem ısı ve su hem de ses yalıtımı sağlayan bu malzeme tekrar bir sıva ya da boya işlemi yapılmasına gerek bırakmaz.

 

 

 

 

sandvic cati panel - Sandviç Panel Çatı Fiyatları
pu panel

Nerelerde Kullanılır?

Yalıtım malzemeleri arasında bu malzeme hemen hemen her alana uygun olacak şekilde elde edilebildiğinden pek çok alanda tercih ediliyor olsa da daha alternatifsiz kaldığı büyük çaplı projelerde daha fazla tercih edilmektedir. Bu açıdan spor kompleksleri, endüstriyel amaçlarla inşa edilmiş olan binalar, büyük çiftlikler ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda uygun fiyatları da sunması ile birlikte sıklıkla tercih edilmektedir.

yalitimsandvicpanel - Sandviç Panel Çatı Fiyatları
taşyünü dolgulu panel

Panel Çatı Fiyatları Avantajları

Ekonomik olması açısından poluretanlı paneller ile ön plana çıkıyor olsa da sandviç panellerin tercih edilmesindeki en büyük etken bu panellerin özellikleri olmaktadır. Hızlı şekilde montaj yapmaya uygun olan bu yalıtım malzemesi yüksek mukavemet gücüne sahip olması ile dikkat çekmektedir. Farklı renk seçeneklerini bir arada barındıran bu yalıtım malzemesi sayesinde çatı veya cephe uygulamalarında kişilerin isteklerine uygun çözümlerin elde edilmesi mümkün olabiliyor.

sandvic panel tekiz - Sandviç Panel Çatı Fiyatları
panel-tekiz

Panel Çatı Fiyatları ve Özellikleri

Sandviç paneller yalıtım yaptırmak isteyen kişiler ve firmalar tarafından genellikle ekonomik yönüyle avantajlı olmasından dolayı tercih edilmektedir. Ancak bunun dışında da bu malzemeler mimari olarak farklı tasarımların elde edilmesine açık olması, kalite anlamında yapılan testlerden başarıyla çıkabilmesi açısından da avantajlı olmaktadır. Hiçbir şekilde bakteri üretmek ya da bunları içinde barındırmak gibi bir özelliği bulunmayan bu paneller hijyenik anlamda da avantajlı olmaktadır. Zaman içerisinde özelliğini kaybetmiyor olması da özellikle uzun süreli kullanımlar düşünüldüğünde avantajlı olacaktır.

En Avantajlı Panel Ankara Fiyatları İle Yalıtım Yaptırın

İnşaat sektöründe, bir inşaat süreci boyunca kullanılacak malzemelerin ekonomikliği konusu oldukça önemli bir faktördür. Yapılacak inşaatın en kaliteli malzemeler kullanılarak en ekonomik yollardan tamamlanabilmesi hedeflenmektedir. Günümüzde ise  panel Ankara fiyatları karşılaştırıldığı zaman piyasadaki en ekonomik yalıtım imkanlarını firmanın sunmuş olduğu kolaylıkla görülebilmektedir.

Çeşitlilik Gösterebilen Panel Ağırlığı

Günümüzde dış cephe ve çatı yalıtımı için en sık kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin ağırlığı tamamen boyutları ile alakalı bir durumdur. ürünlerinin boyutları ise yalıtım gerçekleştirilmesi istenilen alanın büyüklüğü ile doğru orantılı olan bir konudur. Kısacası yalıtım uygulanması istenilen alan büyüdükçe panel ağırlığı konusunda da bir artış gözlenecektir.

Çatılarınız İçin İdeal Yalıtım Çözümü Taşyünü Çatı Paneli

Çatıların yalıtım işlemi binalar için oldukça elzem bir durumdur. Çatılar bina içerisine soğuğun en kolay girebileceği yüzeylerdir. Soğuğun yanı sıra suyun da çatı içerisinden binaya girmesi oldukça kolaydır. Ülkemizde özellikle kış aylarında hem etkili bir soğuk hem de bol yağışlı mevsim şartları gözlemlenmektedir. Bu sebep ile çatı yalıtımlarının oldukça iyi yapılması gerekmektedir. Hem ısı hem de sıvı yalıtımı sağlayan yegane yalıtım çözümü taşyünü çatı paneli ürünleridir. Taşyünü yalıtkanı sayesinde oldukça iyi bir ısı ve sıvı yalıtkanı olan bu panellerin binalarınızın çatılarına uygulanması neticesinde herhangi bir şekilde soğuk ya da sıvının bina içerisinde geçişi engellenecektir.

Yalıtım Malzemesi Olarak Kullanılan Betopan Ölçüleri

Betopan malzemesi binaların dış cephelerinin yalıtımı için kullanılan en etkili yalıtım malzemelerinden bir tanesidir. Bu malzeme sayesinde binalarınızın dış cepheleri soğuğa ve neme karşı yeterli yalıtıma sahip olacak, binaların içerisi daha sıcak kalacaktır. Betopan malzemesi diğer yalıtım ürünlerine kıyas ile daha ince bir malzeme olduğu için kaplama için daha ufak betopan ölçüleri yeterli olmaktadır.

 

 

 

Sandviç Panel Çatı Fiyatları İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.