pvc membran

Pvc Membran Nedir genelde su yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu malzeme çatıya ve tüm ara katmanlara uygulanabilen bir su yalıtım malzemesidir. Pvc Membran Nedir uygulandığı tüm yüzeylerde oldukça başarılı su izolasyonu sağlamaktadır. Bu malzeme binaların temelinden çatısına kadar her yerde, barajlarda, tünellerde kullanılmaktadır. Pvc membran her türlü iklim ve uygulama koşullarına uygun güvenlikli bir yalıtım malzemesidir. Uzun süreli kullanımlar için oldukça elverişli olan pvc membran çokça kullanılmaktadır.

 

pvcmembranmultiplan - Pvc Membran Nedir
pvcmembranmultiplan

Pvc Membran Nasıl Uygulanır?

Pvc Membran Nedir  özellikle çatılarda ve su ile temas halinde olan tüm yüzeylerde ara tabaka olarak döşenmektedir. Su yalıtım malzemesi olarak oldukça kalitelidir. Binanın temelinde de su ihtimali varsa pvc membran döşenirse binanın temeli daha güvenli olacaktır. Bununla birlikte çatılarda kiremitlerin alt tabakası olarak döşenmektedir. Bu malzeme ile çatıdan içeriye su girmesi çok zor bir durumdur. Yaşadığımız binaları su ile temas ettiği her yerinde, çatılarda, havuzlarda, göletlerde, içme suyu depolarında kullanılmaktadır. Pvc membran, asıl tabakanın altına temel malzeme olarak döşenmektedir. Yani üst tabakanın su ile arasına girmiştir.

pvcmembranrenkleri - Pvc Membran Nedir
pvcmembranrenkleri

Pvc Membranın Özellikleri

Pvc Membran Nedir  yüksek kalitelidir. Uzunca süreli kullanım ömrü vardır. Yangına karşı dayanıklıdır, zor alev alır. Fiziki olarak da oldukça dayanıklıdır. Buhar geçirgenliği olduğu için bina içinde rutubeti önler. Her türlü iklim şartına göre uygunluk göstermektedir. Organik malzemeden üretilmiştir. Kullanımı kolaydır. Geri dönüşümlü malzemeden yapılır. Farklı renklerde üretilmiştir ve estetik bir gürünüm vermektedir. Geri dönüşümlü çevre dostu malzemeden üretilmiştir. Bütün bu özellikleri düşünüldüğünde pvc membranların kullanım alanının yaygın olması ve fiyat bakımından da uygun olması satışları artırmıştır.

pvcmembransiyah - Pvc Membran Nedir
pvcmembransiyah

Pvc Membranın Fiyatları

Pvc Membran Nedir  fiyatlarına baktığımız zaman kullanım alanlarının çokluğu nisbetinde fiyatları uygun hale getirilmiştir. Çok fazla kullanılıyor olması sebebiyle satışı çok fazla yapılmaktadır. Bu sebeple de fiyatları uygundur. Pvc membranların toptan satışı yapılmaktadır. Toptan satışlarda fiyatlar oldukça düşmektedir. Özellikle yurtdışından getirilenlerde gümrük çıkışlı olarak toptan fiyatı normalin çok altında satılmaktadır, 10 bin metre membran diye satışa çıkarılmaktadır. Normal satışlarda metre üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Metreyle satışlarda fiyat biraz artmaktadır.

su yalıtım malzemeleri