Panel Montajı Nasıl Yapılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
Sandviç Panel

Panel montajı nasıl yapılır?  , çatı paneller , alüminyum ve galvaniz sac gibi metal levhalar ve poliüretan dolgu ile üretilen endüstriyel ürünlerdir; üstün teknoloji ve kaliteli bir işçilik ile üretilirler. Bu ürünler, fabrika, alışveriş merkezi gibi büyük yapıların çatı ve dış cephe kaplamalarında kullanıldığı için ,  Firmalar bu konuda uyulması ve dikkat edilmesi gereken çeşitli prosedür ve standartlar geliştirmiştir.

Cephe Paneli – Polüretan

59.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

İndirme-Bindirme İşlemleri ve Sandviç Panel Montajı Nasıl Yapılır

Sandviç paneller, 15-20 metre arası uzunluklarda üretilebilen ürünlerdir; bu nedenle sevkiyat aracının yandan yüklemeye uygun olması gerekir. Yüklenen panel paketleri spanzetler ile sabitlenmeli ve sevkiyat esnasında belli aralıklarla paketlerde bir kayma olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yüklemenin panel tipi, yalıtım tipi, panel boyu ve sevkiyat aracının tipine göre belirlenen değerlere göre yapılması şarttır. Paketleri indirme ve bindirme işlemlerinde panellerin boyu ve ağırlığına uygun aparatlı forklift veya vinçler kullanılmalıdır. Özellikle paketleri kaldırma işleminde panellerin zarar görmemesi için takozlar ve en az 20 cm. genişliğinde yassı ve kaliteli halatlar kullanmak gerekir.

Sandviç Panel Montajı Nasıl Yapılır İşlemleri Nelerdir?

Montaja başlarken mutlak surette dikkate alınması gereken ilk ve en önemli noktalardan biri, montaj işlemine rüzgârın tam tersi yönde başlanması gerekliliğidir. Ayrıca termal gerilimi azaltmak için, montajın yapılacağı günde hava sıcaklığının en az 10 derece ve üstünde olmasına dikkat edilmesi yararlı olacaktır. Sandviç panel montajında korozyona dayanıklı, panelin türü ve kalınlığına uygun vida seçmek çok önemlidir. Montajda EPDM contalı panel vidaları kullanılmalıdır. Montaj işlemi olabildiğince hızlı yapılmalı, montaj esnasında taşyünü panellerin neme karşı, alüminyum panellerin suya karşı, koruyucu streç film kaplı panellerin ise güneşe karşı korunması sağlanmalıdır. Ayrıca panellerin üst metal levhalarının zarar görmemesi için montaj işçilerinin yumuşak tabanlı ayakkabılar giymesi şarttır.

Montajın mutlaka deneyimli ve bu konuda uzman bir personel tarafından sevkiyat, indirme-bindirme ve montaj prosedürlerine uygun biçimde yapılması gerekir.   montajı nasıl yapılır sorusunun detaylı yanıtına, bu konuda firmamızın hazırladığı yayınlardan ulaşabilirsiniz.