Özpor Yalıtım

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
tasyunu-cephe-mantolama

Özpor Yalıtım ve Yalıtım Malzemeleri

Ülkemizde ve dünya genelinde yalıtım sektörü günden güne gelişen ve değişen bir yapı içerisinde bulunmaktadır. Yapı sektörü içerisinde ayrı bir yeri bulunan yalıtım sektörü ihtiyaçlara uygun olarak pek çok farklı ürünün üretimini gerçekleştirmektedir. Yalıtım malzemesi üretimi yapmakta olan önemli işletmelerden birisi olan Özpor yalıtım ismi öne çıkmaktadır. Ülkemizde yerli üretimin desteklenmesi ve geliştirilmesi anlayışı ile Özpor pek çok farklı tür ve çeşitlerde yalıtım malzemesi üretimi ve geliştirmesi süreçlerini yönetmektedir. Başta ısı yalıtımı olmak üzere ses ve benzeri yalıtım işlemleri içinde üretimleri bulunmakta olup yeni ürünlerin çalışmaları sürekli olarak devam etmektedir.

Özpor Yalıtım ve Taşyünü

Özpor yalıtım, inşaat sektörü için özel yalıtım malzemeleri üretimlerini gerçekleştirmektedir. Üretmiş olduğu ürünler arasında en önemlileri taş yünü malzemelerdir. Taş yünü değerli ve etkili bir yalıtım malzemesidir. Özel bazı volkanik kayaçların yüksek ısı ile işlenmesi şeklinde elde edilmektedir. Yüksek ısıda ergitilen kayaçlar daha sonra elyaf haline getirilmekte ve taş yünü elde edilmektedir. Taş yünü üretim özellikleri ve hammaddelerinin özellikleri sayesinde yalıtım işlemlerinde etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Taş yünü ürünler özellikle ısı yalıtımı konusunda en etkili performansı sağlayan ürünler olarak görülmektedir. Yüksek derecede işlenmesi sayesinde ısı iletkenliği çok düşük olan bir ürün olması sayesinde ısı yalıtımı işlemlerinde tercih edilmektedir.

Özpor Yalıtım Taş Yünü Kullanım Alanları

Özpor yalıtım taş yünü ürünleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu alanın genişliği taş yünü ürünlerin avantajları ve ürün çeşitliliğidir. Taş yünü ürünler en yoğun olarak ısı yalıtımı amacı ile kullanılmaktadır. Binaların dış cephelerine yapılmakta olan ısı yalıtımları konusunda en ideal ürün olarak taş yünü görülmektedir. Isı geçirgenliğinin düşük olmasının yanı sıra su tutmaması ve alev almaması gibi sebepler ile taş yünü ürünler dış cephe yalıtımlarında tercih edilmektedir. Isı yalıtımı kadar ses yalıtımında da etkisi olan bu ürünler ses yalıtım işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bununla birlikte özellikle kalorifer tesisatı ya da su depoları gibi alanlarda ısı yalıtımları bu malzemeler ile sağlanabilmektedir. Bu tesisatlar içerisinde kullanılmakta olan boruların yalıtımları taş yünü ile sağlanmaktadır.

Özpor Yalıtım Ürün Çeşitleri

Özpor yalıtım taş yünü ürünleri ile ilgili geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu ürünler arasında farklı kalınlık ve ebatlarda yalıtım levhası çeşitleri bulunmaktadır. Bina yalıtımından sanayi tipi yalıtım levhalarına kadar pek çok farklı tür taş yünü levhası bulunmaktadır. Çatılarda kullanmak üzere üretilmekte olan şilte ürünleri de yine değişik boy ve kalınlıklarda olmaktadır. Bunlara ek olarak etrafı alüminyum levha veya filmler ile kaplı olan ürünlerde bulunmaktadır. Bu ürünler dış cephelerde ve klima arkalarında tercih edilmektedir. Sanayi alanlarında kullanılmak üzere dış kısmı tel ile çevrelenmiş ve korunmuş olan taş yünü şilte seçenekleri de bulunmaktadır.