Osb Sunta

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
osb-kucukdeveci3

OSB LEVHA 11 MM

49.00  / kdv dahil / adet

Osb Levha 15 MM

68.00  / kdv dahil / adet

OSB LEVHA 18 MM

78.00  / kdv dahil / adet

Her Yapıda Görülen Osb Sunta Ürünleri

Yapı sektörü her geçen gün geliştirilen yeni malzemelerle farklı yalıtım ve kaplama uygulamaları gerçekleştirirken kullanılan yeni dönem ürünlerinden birisi de osb sunta levhalardır. Bu ürün ismini, İngilizcede oriented strand board olarak adlandırılan yönlendirilmiş yonga levha teriminden almaktadır. Sıkıştırılmış bir şekilde hazırlanmış olan sunta levhalar ahşap malzeme olmalarının sağladığı avantaj ile birlikte yapılarda çatı yalıtımında ve duvar yalıtımlarında kullanılabilen malzemelerdir. Kullanıldıkları alanlardaki ahşap formu sayesinde direkt olarak kullanılabilen veya üzerlerinde boya uygulamaları yapılabilen bir avantaj oluşturduğu için aynı zamanda estetik bir görüntü sağlamaktadır. Firmamız OSB levha üretimleri için standart olarak 122×183 santim boyutlarında üretim gerçekleştirmektedir. osb levha

Osb SuntaYalıtım Uygulamalarında Osb Sunta Kullanımı

Binalarda yalıtım uygulamaları için tercih edilen ana malzemelerden birisi olan osb sunta ürünleri, genel olarak çatı ve duvarlarda kullanılmaktadır. Bu levhalar ahşap yapıda olmalarına rağmen hem su hem de ısı yalıtımı sağlayan bir özellikle beraber çok esnek bir yapıya sahiptirler. Günümüzde ev sahipleri tarafından fark edilmese de bu malzeme neredeyse her inşaatta tercih edilen bir üründür. Bu nedenle firmamız yüksek standartlara sahip olarak gerçekleştirdiği üretimlerinde OSB levhaların kalitelisini süreklilik haline getirerek dayanıklılık garantisi sağlayan bir ürün ortaya koymaktadır. Özellikle kış şartlarının çok çetin geçirildiği ve yaz aylarında da çok sıcak hava koşulları ile karşılaşılan bölgelerde dış cephe yalıtımlarında OSB levha kullanılması ile etkili bir sonuç elde edilebilir.

 

osbsunta-kucukdeveciOsb Sunta Ürünlerinin Çeşitlendirilmesi

Temel olarak dört türü bulunan osb sunta levha ürünleri, ana kapsamda osb-1, osb-2, osb-3 ve osb-4 olarak adlandırılan çeşitlere sahiptir. Bu sınıflandırmayı oluşturan esas ise ürünlerin dayanıklılıklarına göre düzenlenmiştir. İnşaat sektörüne giriş yapmasından önce bu malzeme ambalaj sektörü için kullanılmış daha sonra binalarda kullanılmaya başlanmış ve yapılarda yağış ve nem gibi etkenlere karşı dayanıklı bir hava yalıtımı oluşturulmasını sağlamıştır. Yapılarda; iç cephelerde osb-2 türü, dış cephelerde ise osb-3 ve osb-4 ürünleri kullanılmaktadır. Bu levhaların yapılarda kullanılmasında kendilerine özel olarak üretilmiş korozyona dayanıklı çiviler gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Nem Yalıtımı İçin Özel Osb Sunta Ürünleri

Binalarda nemlenme ve su çekme gibi durumlarda oluşan küflenme ve koku gibi durumlarda yalıtım işleminin yapılması ile bu durumların giderilmesi için osb sunta ürünleri kullanılmaktadır. Neme karşı yüksek bir dayanıklılık sağlayan OSB levha ürünleri üretim malzemelerine göre çok yüksek bir kalite sağlamaktadır. Bu ürünler çatı veya duvarlarda kullanıldıklarında yoğun bir şekilde su etkisinde kalsalar daha çürüme ve küflenme göstermedikleri için istenmeyen kokular oluşturmazlar. Firmamız tarafından yüksek bir Ar-Ge çalışması yapılarak üretilmiş olan OSB levha ürünleri, yapılarda kullanılacak alana, alanın konumuna, yalıt ihtiyaçlarına, boyutlara ve coğrafi bölgelere göre farklı özelliklere sahiptir.