osblevha-sfc

OSB Levhalar Suya ve Neme Karşı Dayanıklıdır

OSB levha suya dayanır mı diğer adıyla yönlendirilmiş yonga levha dünya üzerinde daha çok Amerika ile Kanada’da bina yapı malzemesi olarak kullanılmakta olan bir üründür. Esnek yapılı olan , ahşap olması kesinlikle aldatmaması gerekmektedir. Çünkü rutubete ve suya karşı dayanıklı olacak şekilde üretilmiş olan levhadır. Çatı ve duvar kaplamada kullanılan bu yapı malzemesi özel olarak üretilen yerlerde levhaların üretimine uygun olacak şekilde makineler eşliğinde yapılmaktadır. Birçok katmandan oluşur ve her katman birbirine yüksek ısı ile preslenerek yapılır.

osblevha kronospan - OSB levha suya dayanır mıSuya Dayanıklı OSB2 Levha Çeşitleri

Oldukça dekoratif olan aynı zamanda dış koşullara karşı dayanıklı bir yapıdadır. Kesimi ve delinmesi oldukça kolaydır.  Levhalar denilecek olursa cevap evet olacaktır. Suya karşı dayanıklı olduğu gibi neme ve rutubete de karşı oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda böcek ve haşerelere karşı da dayanıklıdır. Odun olmasından dolayı birçok konuda şüpheye düşülebilir ancak  oldukça sağlam yapıda üretilmektedir. Malzemeler dört dereceden oluşmaktadır. Birincisi ambalajlama da kullanılmaktadır. İkinci derece binaların iç cephelerinde kullanılmaktadır. Üçüncü derece ise çatı kaplamada kullanılır çünkü yapısı neme ve rutubete karşı oldukça sağlam şekilde yapılmaktadır. Dördüncü derece tıpkı üçüncü gibi çatıda kullanılabilir ve buna ek olarak da dış cephelerde kullanılabilir.

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

osblevha egger - OSB levha suya dayanır mıÇatı ve Dış Cephede Suya Karşı Dayanıklı OSB3

Malzemeler suya dayanırmı denilirse çatıda kullanılışına bakılarak cevabı bulunabilir. Çünkü eğer dayanıklı olmasaydı çatı malzemesi olarak üretilip insanlara sunulmazdır. Suya karşı oldukça sağlam yapıda aynı zamanda da estetik açıdan da oldukça güzel görünmektedir.Korozyona karşı dirençli olan kaplamalardır. Dış cephede kullanılabileceği gibi iç dekorasyonda da kullanılabilir. Duvarlarda, çatıda, raf, dolap, döşemelerde, sandık ve daha birçok alanda kullanılabilir bir kaplama malzemesidir. Kullanım alanı oldukça büyük olan bu malzemeler oldukça da kullanışlıdır. Kolay bozulmayan yapısı ile kolayca istenilen boyuta getirilmesi oldukça kolaydır.

OSB2 Levhalar ile Dış Cephe Kaplama

Yenilenen teknoloji sayesinde bina yapılarında da birçok kolaylık sunan kaplama malzemeleri yapılmıştır. Bu kaplama malzemelerinden olan levhalar üç katmandan meydana gelen açık renk tonunda ahşap kaplama malzemesidir. İşlenebilen, kesilebilen ,  Suya karşı dayanıklıdır ve aynı zamanda su dolaylı etkilere karşı da dayanıklılığını koruyan bir kaplama malzemesidir. Bunla birlikte içerdiği sağlık yapı sayesinde rutubet ve küflenmeye karşı da oldukça dirençli durmaktadır. Böcekler karşısında da yılmayan bir yapıda olan yapı malzemesidir. Maliyeti oldukça uygun olan levhalar boyanabilir ve verniklenebilir şekildedir. Yüksek yükleri taşıyabilen levhaların taşınması ve konumlandırılması oldukça kolaydır. Yönlendirilmiş yonga levhalar korkmadan kolaylıkla tercih edilebilir. İnsan hayatını kolaylaştırmış olan buluşların içerisinde yer alan bir buluştur.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]