Osb Levha Ebatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
osb-sumas-fiyatlari

OSB LEVHA 18 MM

78.00  / kdv dahil / adet

OSB Levha Kullanımı Gittikçe Artıyor

Bundan yaklaşık 20 yıl önce ahşap esaslı panellerin üretiminde devrimci bir keşif yapıldı: yapı uygulamalarında hemen her yönden ideal bir yapı malzemesi statüsü kazanan yönlendirilmiş yonga levhaların (OSB) büyük ölçekli üretimine başlanmıştır. Bu kompozit malzeme iç ve dış cephe kaplaması, çatı kaplamaları ve alt kat ünitesinde kullanılabilen özel üretim teknolojisine sahiptir. İlk olarak Kuzey Amerika eyaletleri, Kanada ve İskandinav ülkelerinde kullanılarak tüm dünyaya yayılan malzeme ebatları amaçlarına bağlı olarak toplamda dört türe ayrılmıştır.

  • OSB / 1: bu levhalar genellikle dekoratif mobilya, kaplama, paket ürün yapımı gibi amaçlarda kullanılır;
  • OSB / 2: binaların kuru ortamları için uygun bir levha tipidir;
  • OSB / 3: nemli veya yağışa maruz kalan ortamlarda kullanılır;
  • OSB / 4: bu türden levhalar, tekrarlanan ıslanma-kuruma döngüsüne sahip koşullarda kullanılmak üzere geliştirilmiş operasyonel karakteristiğe sahiptir.

Osb Levha EbatlarıOSB2 Levhaların Ebatları

Ahşap ve kontrplak esaslı imal edilmektedir. Ancak piyasada bolca bulunan diğer ahşap-esaslı panel türleri OSB´ye göre nispeten daha büyük, uzun ve ağır yapıdadır. OSB içerisindeki parçacıklar ve yongalar “yönlendirilmiş” şekilde, yani dış kapmanda çapraz ve uzunlamasına olacak şekilde sıkıştırılmıştır. Bu yapı özelliği malzeme ve dış yüzeydeki sunta tabakalarında mukavemet üstünlüğü oluşturmaktadır. Dış yüzeyin estetik görünümü bozulmadan da zımparalanabilmektedir. Genel bir tabirle ürün ebatları gibi nitelikler, imalat sürecindeki işlemlere bağlıdır. Üretimdeki teknolojiyi hesaba katarsak örneğin, 1220 x 2440 mm´lik 12 mm formatlı bir levha kalınlığı 20-21 kg ağırlığında olacaktır. Bu ebatlar projede belirlenmiş nitelikler veya çeşitli uygulamalardaki amaçlara uygun olarak değişebilmektedir.

osb paketli levhalar küçükdeveci

OSB3 Levhalar Neden Tercih Edilmeli?

Yadsınamayan avantajını, malzemenin kesilmesine rağmen dikişlerinin parçalanması, kopmaması veya yapısal özelliklerini kaybetmemesi olarak temel alabiliriz. Aynı şekilde malzeme ebatları değişse de, mukavemet kabiliyeti değişmez, zira 3 kontrplak tekniği boyutlardaki değişimin mekanik performanstaki değişimde bir değişikliğe yol açmaz. Bu malzeme, diğer ahşap-esaslı levhalara nazaran eğrilmezler ve düzensiz anizotropik özelliklere sahip değildirler. Çivilemek veya vidalamak için özel bir tapa gerekmez. İhtiyaç halinde levha öğütme, boyalama, vernikleme, renklendirme gibi işlemler kolayca uygulanabilmektedir. Plakalardaki çekme özellikleri ve elastikiyeti masif ahşaptan daha yüksektir. Bunlara ek olarak, yüksek nem direnci ile karakterize edilirler ve yapışkan malzeme sayesinde mantar, küf gibi etkilere karşı direnç artarak diğer ahşap malzemelerden daha yüksek performans gösterir.

OSB2 sumaş Levha ve Yapı Malzemesi Temininde Küçükdeveci Kalitesi

1960´dan bu yana inşaat malzemesi temininde faaliyet gösteren Küçükdeveci, profesyonel çalışan ekipleri ve müşteri odaklı hizmet göstermektedir. Günümüzün ileri teknoloji yapı ve endüstriyel çözümlerinde uzmanlaşmış firma, kaliteli malzeme temininde önde gelmektedir. Dilediğiniz siparişlerdeki detaylarda olduğu gibi ürün ebatları veya projenize göre belirlenmiş tüm ihtiyaçlarınızda açık danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.