tasyunu-metrajlari-kd

İzocam taş yünü

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

İzocam TaşYünü Katı Yapı Malzemesi

Taş yünü yerli olarak temin edilen volkanik kaya çeşitlerinden bazalt, diyabaz, dolomit gibi inorganik minerallerin 1350⁰C – 1400⁰C gibi çok yüksek derecelerde ergitilmesi ve bakalitle karıştırılması sonucu elde edilir. Özel bir elyaf türü olan taş yününe, kaya yünü ya da rockwool isimleri de verilir Taş yünü ısı ve ses yalıtımı konusunda çok yeterli bir yapı malzemesidir. İzocam taş yünü Saint-Gobain Isover Grünzweig+Hartmann Almanya Sillan lisansına sahiptir. Üretimi sahip olduğu sertifikaların öngördüğü koşullar altında yapılmaktadır. Bunlar kalite güvence sistemi ISO 9001,çevre yönetim sistemi ISO 14001,işçi sağlığı ve iş güvenliği yönetim sistemi OHSAS 18001’dir.Ayrıca Türk standartları bakımından TS 901-1 EN 13162 standardına haiz, yapı malzemeleri yönetmeliği (89/106/EEC) çerçevesinde CE işareti ile belgelenir. Yanmaz malzemeleri sınıflandırmak için kullanılan sistemde A1 yanmaz ürün olarak yer alır.

İzocam taş yünüİzocam Taş Yünü Üretim Çeşitleri  

Fonksiyonel bir yapı malzemesi olan izocam taş yünü birçok kullanım alanına hizmet eder. Bu yüzden ürün çeşitlerine göre ayrılır.

  • Şilte halinde taş yünü
  • Levha halinde taş yünü
  • Boru şeklinde taş yünü
  • Dökme tip taş yünü olarak bu çeşitleri sıralamak mümkündür.

İzocam Taş Yünü Kullanım Alanları

İzocam taş yünü çeşitlerinden şilte halinde taş yünü, yalıtım yapılacak yüzeye uygun boyutlarda kesilen şiltenin serilmesiyle uygulanır. Çatı alanlarında, döşeme yüzeylerinde, mertekleri arasında kullanılır. Isı, ses, su ve yangın yalıtımı konularında yeterli bir üründür. Levha halinde taş yünü iki yüzü kaplı (metal ya da emdirilmiş cam tülü ile) yapı malzemesidir. Duvarların dış veya iç yalıtımında, cephe kaplama sistemlerinin altında rahatlıkla kullanılan ve tercih edilen bir yapı malzemesi ürünüdür. İki kat arası döşemelerde ve zemin döşemesinde de kullanılabilir. Bölme duvarlar yapımı veya iki duvar arası yalıtımda kullanılır. Boru şeklinde taş yünü 250⁰C ye kadar olan sıvıların iletimini sağlayan boruların yalıtımında kullanılır. Enerji tasarrufu için var olan ısının kaybını engellediği gibi çalışan personelin güvenliğini de sağlar. Geniş çaplı sanayi boruları için birebir uyum sağlayan bir ürün olarak önalana çıkar. Dökme tip taş yünü; şilte, levha ya da boru tipi taş yünlerinin kullanımına uygun olmayan şekilsiz yüzeylerin yalıtımında kullanılan belirli formu olmayan bir üründür. Genellikle sıkıştırma usulü ile yalıtımı istenen alana malzemenin tıkılmasıyla kullanılır. Çift cidarlı kapıların yalıtımda kullanılabilir.

İzocam Taş Yünü Kullanımının Avantajları

Ergonomik bir yapı malzemesidir. İzocam taş yünü türleri ile kullanım kolaylığı sağlar, kesilebilir bir üründür. Isı, ses, su ve yangın yalıtımı için benzersiz bir üründür. Kullanım sıcaklığı yaklaşık 1000⁰C olup sıcağa ve neme oldukça dayanıklı bir üründür. Şekil değişikliği, kabarma oluşmayan çürümez, küf tutmaz ve korozyona yol açmaz bir yapı malzemesidir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]