Eps Strafor Levha

Taşyünü Manto 150 yoğ. – 5 cm 51.00  / kdv dahil / paket
Onduline Altı Beyaz Strafor 7.50  / kdv dahil /adet
EPS Strafor Köpük – 2 cm 29.00  / kdv dahil / paket

strafor

EPS (Genleştirilmiş Polistren) termoplastik, kapalı gözenekli, polistren taneciklerin şişirilmesi ve birbirine yapılması yolu ile üretilen ve %98` i hareketsiz kuru havadan oluşan bir ısı yalıtım malzemesidir. Dünyada en iyi ısı yalıtımı sağlayan birkaç malzemeden biri olan EPS, performans / fiyat analizi yapıldığında diğer ısı yalıtım malzemelerine göre ekonomik çözümler sağlayan bir yapı malzemesidir.

Eps Strafor Levha Genel Özellikleri

– Yüksek ısı yalıtımı sağlar.
– Isı iletkenlik grubu 040` tır.
– Isı iletkenlik değerleri şişirici gaza ve zamana bağlı olarak değişmez.
– Kırılgan değildir, basınca dayanıklıdır.
– Kapiler su geçirimliliği yoktur.
– Kalınlığı zamanla incelmez, sabit kalır.
– Çevre dostu bir malzemedir, ozon tabakasına zarar vermez.
– Bina ömrünce yalıtım görevine devam etme özelliğine sahiptir.
– Uygulaması kolaydır ve ekonomik bir sistem sağlar

Eps Strafor Teknik Özellikler

 

TS EN 13163 Uygunluk Tablosu Birim Sınıfı İlgili Standart
Isı İletkenlik Grubu 040 TS EN 12667
Yoğunluk* 10 kg/m3 TS EN 1602
Isı İletkenlik Katsayısı (λ) 0.039 W/mK TS EN 12667
Su Buharı Geçirgenliği (μ) 20 – 40 kg/m3 TS EN 12086
Yüzeylere Dik Çekme Dayanımı ≥ 100 kPa TR100 TS EN 1607
%10 Deformasyonda Basınç Dayanımı ≥ 70 kPa CS (10) 120 TS EN 826
Boy Toleransı ± 2 mm L2 TS EN 822
En Toleransı ± 2 mm W2 TS EN 822
Kalınlık Toleransı ± 1 mm T2 TS EN 823
Gönye Toleransı ± 2 mm/m S2 TS EN 824
Düzlemsellik Toleransı ± 5 mm P4 TS EN 825
Boyutsal Kararlılık ± %0.2 DS(N)3 TS EN 1603 – 1604
Uzun Süreli Kısmi Daldırmada Su Emme ≤ 0.5 kg/m2 Sınır Değer TS EN 12087
Kullanım Sıcaklığı -50 / +75 °C
Yangın Dayanımı Zor alevlenir E EN 13501 – 1
Boyutlar 50×100 cm

 

Strafor Çeşitleri

Teknolojinin sunmuş olduğu imkanlar dahilinde birçok yeni ürün piyasada yerini almakta ve mekanlara taşınmaktadır. Bu ürünler arasında son zamanlarda rağbet gören ürün olarak strafor çeşitleri gösterilmektedir. Strafor, köpükten imal edilme bir ürün olup, her türlü mekan için kullanıma açıktır. Tavan kaplama malzemesi olarak bilinen bu ürün, farklı desenlerde bulunup, dilendiği takdirde farklı renklerde boyanabilmektedir. Kimisi düz beyaz tercih ederken, kimisi gökkuşağı tarzında boyanmasını tercih etmektedir. Alçı tavan, asma tavan gibi klasik tavanlara rakip olarak ortaya çıkan bu ürün, ev ve iş yerlerinde hoş bir görünüm elde etmektedir. Üstelik ev ve iş yerlerinin her bölümünde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Modellerin Mekanınızla Uyumu

Yaygınlık kazanmaya başlayan strafor çeşitleri değişik modellerin imal edilmesini sağlamaktadır. Modeller arasında şunları bulabilirsiniz; çizgili, bambu, yonca, sarmaşık, örgü vs. Bunlar arasında en çok tercih edileni ise bambu modelidir. Görsel olarak bütünlük arz eden bu ürün, boyansın veya boyanmasın hareketli bir tavan görünümü oluşturduğu için, kişilerin tercih etmesine yol açmaktadır. Bu modeller ev ve iş yerinizin her bölümüne uygulanabilir. Özellikle banyo ve lavabo gibi alanlarda kullanılması tavsiye edilmektedir. Banyo ve lavaboların nemli alanlar olması, zamanla kötü kokuya yol açmakta, kabarmaların olmasına neden olmaktadır. Ancak strafor ürünü köpükten yapıldığı için, suya karşı dayanıklıdır ve suyu içine aldıkça daha da sağlam olmaktadır.

Strafor çeşitleri yapı market firmalarında, inşaat malzemesi satan yerlerde kolaylıkla bulunmaktadır. Ürünün uygulanması için gerekli olan yapıştırma malzemesi de aynı yerde bulunmaktadır. İşinin ehli kişilere strafor çeşitlerinden seçtiğiniz modeli yaptırabilir, modern bir mekana sahip olabilirsiniz. Mesela; banyonuz için çizgili modeli tercih ederken, salonunuz için bambu modeli tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri farklı renklerde boyayarak tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Salonunuzu gökyüzü mavisine boyayıp açık alanda oturuyor hissini yaşayabilirsiniz. Renkli mekanlarınızla özel tasarımlar arasında oturmak keyfinizi arttıracaktır. Geliştirilen uygulamalardan yararlanmalı, sevdiklerinizle keyifli saatler geçirmelisiniz.

 

Dış cephe mantolama malzemeleri