mebranlı-panel

Pvc Sandviç Panel

Günümüzde özellikle apartman gibi ortak yaşam alanlarında gözlemlenen en büyük sorunlardan bir tanesi şüphesiz yağmur gibi olumsuz hava koşullarında çatının su ile teması neticesinde çatıdan binanın içerisine su sızıntılarının olmasıdır. Oluşan bu su sızıntıları yalnızca en üst katta oturanlar için değil aynı zamanda apartmanın diğer sakinleri içinde oldukça rahatsız edici bir durum teşkil etmektedir. Aynı zamanda damlayan bu su neticesinde hem evin içerisinde hem de bina içerisinde rutubet sorunu baş gösterecektir. Bu sorunun önüne geçmek için pvc sandviç panel kullanımı tavsiye edilmektedir.

 

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

 

Pvc Panel Nedir

Genellikle alüminyum bir levha ya da galvanize edilmiş bir saç maddesinin ortasına ihtiyaç duyulan kalınlık ve dolgunlukta enjeksiyon metodu ile pliüretan isimli madde enjekte edilerek üretilen genellikle yalıtım malzemesi olarak kullanılan bir inşaat malzemesidir.Paneller genellikle yaygın olarak bir binanın çatı ve cephe kısımlarının kaplamasında kullanılır. Özellikle binanın kullanıldığı kısmında oldukça iyi düzeyde bir yalıtım sağlamaktadır.

Pvc Sandviç Panel

Binalar İçin Isı Yalıtımı Ve Panel

Bir dairenin satın alınırken dikkat edilen en temel özelliklerinden bir tanesi şüphesiz sahip olduğu ısı yalıtımıdır. Ev alınırken elbet kış aylarının geleceği düşünülmeli ve güzel bir ısı yalıtımına sahip olmayan binalarda özellikle kış aylarının oldukça zorlu geçeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebep ile bir ev kiralarken ya da satın alırken binanın pvc çatı panel ile ısı yalıtımının yapılıp yapılmamış olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

pvc-panel
pvc-panel

Sandviç Panel İle Kusursuz Ses Yalıtımı

Özellikle otomobil trafiğinin çok yoğun olduğu büyük şehirlerde, gerek otomobil gerekse insanlardan dolayı oldukça büyük bir gürültü kirliliği problemi ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu gürültü kirliliğinden şüphesiz en çok etkilenen bireyler evleri içerisinde bulunan bireylerdir. Özellikle küçük yaştaki bebekler bu gürültü kirliliğinden çok etkilenmektedirler. Bir binanın ses yalıtımı bu yüzden oldukça büyük bir öneme sahiptir. Ancak bir binaya ses yalıtımı yapılırken kullanılan malzemenin doğru seçimi oldukça önemli bir konudur. Pvc çatı panel ürünleri ile yapılan ses yalıtımı oldukça iyi bir sonuç verecektir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]