sandviç panel etiler

Sandviç panelle cephe kaplama fiyatları

Sandviç Paneller

Panel sistemleri inşaat sektöründe yenilikçi fikirler sonucu ortaya çıkmış olan bir üründür. Hem yalıtım sağlama amacıyla kullanılan hem de kaplama yapılmasını sağlayan bir üründür. Sürekli gelişim gösteren ve teknolojik yeniliklere uyum sağlayan bir sektör olan inşaat sektörü bu gibi pek çok fikir ile sürekli ilerlemektedir. Panel Cephe kaplama fiyatları ile bu gelişim ve ilerlemeden nasibini almıştır. Bu malzeme sayesinde daha az maliyet ile daha fazla sorun çözülmektedir.

Sandviç panel cephe kaplama fiyatlarıSandviç Paneller Nasıl Üretilir?

Paneller ler iki metal sac arasına yalıtım malzemesi konularak elde edilmektedir. Paneller kompozit malzeme olarak gruplandırılmaktadır. Birden fazla madde içermesi nedeniyle bu gruba girmektedir. Metal sac olarak farklı maddeler kullanılsa da genel üretim anlayışında galvanize edilmiş saclar kullanılmaktadır. Bu saclar talebe göre boyanabilmektedir. Galvanize edilmesindeki amaç paslanmanın engellenmesi sonucunda daha uzun süre kullanılabilir halde olmasını sağlamaktır. Kullanılan metal talep edilmesi durumunda alüminyum ve benzeri metaller olarak değiştirilebilir ancak dayanıklılık açısından çok tavsiye edilmemektedir. İçerisinde kullanılan yalıtım malzemesi farklı türlerde olabilmektedir. Bunun amacı da farklı yalıtım işlemleri için kullanılmasıdır. Ağırlıklı olarak taş yünü, poliüretan ve polistren malzeme kullanılmaktadır. Üretim aşamasında sac halinde gelen iki metalın arasına yalıtım malzemesi konulur. Daha sonra ısıl işlem uygulanarak bu malzemelerin birbirini tutması sağlanmaktadır. Bu işlem sonrasında istenilen boyda kesilerek paketlenmektedir. Cephe kaplama fiyatları doğrultusunda farklı boylarda kesim ve paketleme işlemi yapılabilmektedir. Bu şekilde farklı boylarda üretim yapılabilmesi kullanılması sırasında oluşan fire miktarını düşürmektedir.

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

sandvicpanel-fiyatlistesi-assan-teknoSandviç Paneller Nerelerde Kullanılır?

Bu malzemeler ağırlıklı olarak çatı kaplamalarında kullanılmaktadır. Binanın yapı malzemesi ne olursa olsun çatısı için panel kullanılması tavsiye edilmektedir. Binanızın betonarme ve ya çelik sistemleri ile üretilmiş olmasının bir önemi yoktur. Çatı kaplamasında kullanılması en iyi sonucu verecektir. Bu sonuçlar hem sağlamlık açısından hem yalıtım açısından hem de görsel açıdan sizlere memnuniyet verecektir. Kullanılan yalıtım malzemesi sayesinde ısı anlamında ses anlamında sonuç alabileceksiniz. Ayrıca kolay tutuşmayan malzeme kullanılması sayesinde çıkması muhtemel yangın anında da işinizi kolaylaştıracaktır. Çatı kaplamalarına ek olarak  bina ve yapılarınız içerisinde cephe kaplama malzemesi olarak kullanılabilmektedir. Çatı kaplamalarında geçerli olan tüm faydaları cephe kaplamalarından da alabileceksiniz. Ayrıca  cephe kaplama fiyatları diğer cephe kaplama ürünlerine göre daha az maliyetlidir. Bu açıdan da pek çok yeni inşaatta ve tadilat gören yerlerde tercih edilmektedir.

Sandviç Panel Fiyatları

Malzemelerin fiyatları üretim çeşitliliğine göre değişmektedir. Genel olarak üretim çeşitleri kaç kat kaplama barındırdığına ve içerisinde kullanılan yalıtım malzemesinin türüne göre belirlenmektedir. Bu çeşitliliğe ek olarak boyutlandırma açısından da fiyatlandırma değişmektedir. Panel cephe kaplama fiyatları da bu çeşitlilikler dikkate alınarak belirlenmektedir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]