poluretan-mebranli-panel

Sandviç Panel ikitelli

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

Ne Zamandan Beri Kullanılıyor? Türkiye’de özellikle son birkaç yıldır yalıtım malzemesi olarak kullanımlarda büyük bir ilgi görmeye başlamış olan sandviç paneller, 1960’lı yıllardan beri dünyanın farklı noktaların yalıtım malzemesi olarak kullanılmakta olan bir üründür. Daha çok ilk aşamada sanayi ve endüstriyel alandaki ihtiyaçların karşılanmasına yönelik ortaya çıkarılan projelerde kullanılmakta olan bu ürün zaman içinde konut projelerinde, çatı ve cephe kaplaması olarak farklı yerlerde kullanılabilecek seviyeye de gelmiştir. Malzemenin temini açısından da büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Artık kişiler yalıtım firmalarında rahatlıkla diledikleri özelliklere sahip olan malzemeye ulaşabiliyorlar.

Sandviç Panel ikitelliHangi Durumlarda Hangi Sandviç Panel Tercih Edilmeli?

Panel uygulamalarının son aşamada başarılı bir ürün olması için yalıtım uygulamasının yapılacak olduğu yere bağlı bir çalışma ortaya konmalıdır. Burada coğrafi koşullar gibi etmenler malzemenin korozyona olan dayanıklılığının belirlenmesi açısından önemli olurken daha yakın ilişkilerde olunan çatı eğimi gibi unsurlar sistemin doğru şekilde kurulması açısından önemlidir. Eğimin yüzde 10 ve üzerinde olduğu yerlerde iki yüzlü metal panel kullanılırken yüzde 10’un altında çatı eğimine sahip olan yerlerde ise al yüzü metal kompozit malzeme olan paneller ve su yapılım örtüleri kullanılmaktadır. Bu kurallara dikkat edilmediği takdirde yalıtım projesinin verimli olmaması gibi sorunlar ortaya çıkabildiği gibi bunların ötesinde yapıların söz konusu yükleri ağırlıklarından dolayı taşıyamaması da söz konusu olmaktadır.

poluretan-panelDoğru Malzeme Kaliteli Montaj!

Panel uygulamalarındaki temel formül uygulamanın yapılacak olduğu yere en uygun özellikleri taşıyan malzemelerin öncelikli olarak belirlenmesidir. Bunun ardından ürün kullanımlarının başarıyla gerçekleşmesindeki en önemli aşama sayılan montaj aşamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Montaj sırasında malzemelerin yapıştırma tekniklerinin doğru şekilde uygulanmış olması hem bu malzemelerin uzun ömürlü olmasında etkili olmakta hem de yapımındaki temel amaç sayılan yalıtım özelliklerini daha iyi verebilmesini sağlamaktadır. Bu noktada firmaların hizmet alacak olan kişileri çekirdek malzemelerin ve sac kalınlıklarının seçiminde uyarması gerekmektedir. Küçükdeveci İnşaat ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak ihtiyaçlarınıza en uygun niteliklere sahip olan ürünleri sizlere sunmaya gayret ediyoruz.

 

Sandviç Panelde Karşılaşılabilecek Sorunlar

Sandviç paneller malzeme yapıları itibarıyla herhangi bir ortam altında hiçbir şekilde bozulma göstermektedir. Bu noktada firmamız da garantili bir şekilde malzemelerin satışını yapmakta ve montaj süreçlerini de garanti altına almaktadır. Çok kolay bir montaja sahip olmasına rağmen doğru bir şekilde yapılması gerekliliğinden dolayı dikkatli bir şekilde yapılması gereken bu işlem başarıyla tamamlanmadığı takdirde panel ürünlerinin sorun çıkarması söz konusu olabiliyor. Fakat iyi bir işçilik ardından uygulamanın herhangi bir sorun ortaya çıkarması mümkün değildir. Bu sebeple ürünlerin satın alındığı firmalardan öte hizmet alınacak bir firma belirlemek daha önemlidir.

En Avantajlı  Panel Cephe Kaplama Fiyatları

Ülkemizin hemen hemen her bölgesi kış aylarında oldukça yoğun bir yağmur ya da kar yağışı ile karşı karşıya kalmaktadır. Yoğun yağışlar neticesinde ise hava şartları oldukça soğuk seyretmektedir. Bu sebep ile binalar içerisinde ısınmak oldukça büyük bir problem haline dönüşebilmektedir. Binaların en verimli şekilde ısıtılmasının sağlanabilmesi için gerekli olan uygulama binaların cephesine ısı yalıtım uygulamasıdır. Isı yalıtımı için inşaat sektöründe birçok farklı malzeme tercih edilmektedir. Günümüzde bu malzemelerin arasına teknolojinin gelişimi ve inşaat sektörüne katkısı sayesinde sandviç paneller de eklenmiştir.  cephe kaplama fiyatları diğer yalıtım malzemeleri ile kıyaslandığında oldukça ekonomik olup, ısı yalıtım işlemlerini en iyi şekilde gerçekleştirebilmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]