osb levha

Osb Levha Ahşap Plakalar ve Ölçüleri – Osb2 – Osb3

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

İngilizce adı ile Oriented Strand Board kelimelerinin birleşmesinden oluşmuş olan kontra Osb Levha lar Türkçede yönlendirilmiş yonga levha olarak adlandırılmaktadır.nem’e karşı osb çok dayanıklıdır.Diğer osb lere göre alman osb ürünleri Neme ve şiddetli dış etkenlere karşı dayanıklılığı ile ön plana çıkan bu osb levhalar avantajları ile son yıllarda en çok tercih edilen malzemelerden oluyor. İlk olarak çatı veya duvar kaplamalarında kullanılan bir malzeme olmuştur. Ahşap formundaki yapısı dış görünüşünü etkilemediği için Malzeme levha uygulamasının yapıldığı her yerden dışarıdan estetik bir görüntü elde etmek de mümkün olabiliyor. Levha halindeki kalıplarla uygulamalara hazır hale getirilmiş olan  122 x 183 cm boyutlarındaki kontra osb egger  standart formları ile kullanıma hazır bulunmaktadır.

OSB 11 MM
122 X 244
OSB 15 MM
122 X 244
OSB 18 MM
122 X 244
48 TL / adet68 TL / adet78 TL / adet
kdv dahilkdv dahilkdv dahil
Osb Malzeme Fiyatları

Osb Levha
Osb Levhaların Yalıtım Özellikleri

Küçükdeveci İnşaat’ın yalıtım için tercih ettiği başta çatı inşaatı olmak için kontra osb yalıtım malzemelerinden biri de osb levhalardır. karşı osb 2 sınıfından olan Osb “Oriented Strand Board”, Türkçe ifadesiyle yönlendirilmiş yonga levhası söz grubunun kısaltmasıdır. Genel olarak osb ürünleri binaların çatı ve duvarlarında tercih edilir. Su ve ısı yalıtımını sağlar.Diğer osb lere göre alman malı esnek yapısıyla oldukça kullanışlıdır ve fark edilmese de birçok evde mevcuttur. Ayrıca  uygulamalarda sürdürebilirlik garantisi olmakla birlikte osb levhalar dayanıklıdır da. Olumsuz hava şartlarına karşı en etkili yöntemlerden biri olması sıkça tercih edilmesine de sebep olmaktadır. Osb Levha Malzeme özellikleri çok çeşitlendirilebilse de temel olarak 4’e ayrılır ve Osb 1’den 4’e kadar numaralandırılır. Bu sıralama aslında dayanıklılığa göre yapılmıştır da diyebiliriz. Çünkü piyasaya ilk olarak osb -1 esnek bir madde olarak ortaya çıkmış ve ürünlerin ambalaj ile kullanılması amaçlanmıştır. Daha sonra ortaya çıkan ihtiyaca bağlı olarak osb -2 daha dayanıklı bir malzeme olarak ortaya çıkmış ve binalarda ilk defa bu şekliyle kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra yağış ve nem’e karşı osb gibi etmenler de hesap edilerek olumsuz hava şartlarına karşı daha dayanıklı olan osb-3 ve osb-4 üretilmeye başlanmıştır. Osb çeşitleri arasındaki en büyük fark kullanım alanlarıdır. Az önce de belirttiğimiz gibi osb-1 ürün ambalajlanmasında kullanılırken osb-2 binaların iç cephelerinde, osb3 ve osb-4 ise dış cephelerde ve çatılarda yağış ve nem’e karşı osb  kullanılır. Zamanla osb levhalar çeşitleri çeşitli alanlarda kullanılarak vazgeçilmez hale gelmiştir. Levhalar aynı zamanda mobilya ve diğer eşyalara da zarar vermeyen panellerdir. Osb levha fiyatları kendi özel aksesuarları ile birlikte kullanılır. Çivisi kendine özeldir mesela. Bu malzemelerde korozyona dayanıklı çivi kullanılır. Tüm bunların yanında osb egger boya, vernik, cila gibi estetik anlamda güzelleştirme malzemeleri de kullanılabilmektedir. Levhaların montajı sırasında ağaç ürünlerinde kullanılan tüm malzemeleri kullanabilirsiniz çünkü bu bir orman ürünüdür. Osb levhalar 3 adet birbirine dikey vaziyette yerleştirilmiş katmandan meydana gelir. 95 mm osb uzunluğunda ve 0,65 mm osb kalınlığındaki ahşap parçaların kontrplak teknolojisiyle üst üste bindirilmesiyle üretilir. Bu şekilde boyutlarda değişmezlik ve yüksek mekanik performans ve dayanıklılık sağlanmıştır. Osb levhalar yapılar her ortama uyum sağlayabilir.

osb2-eggerOsb Egger Kullanım Alanları ve Püf Noktaları

Diğer osb lere göre ithal osb levhalar yukarıda da bahsettiğimiz gibi başta çatı inşaatı olmak için ve dekoratif yüzey elde edilmek istenen binaların ve malzemelerin yalıtımında kullanılır. Ancak en etkin olduğu konu nem yani rutubettir. Nem tehlikesine karşı özel olarak kullanıldığı için de belirli bir kullanım yöntemi vardır. Öncelikle osb ürünleri malzemenin montajı yapılmadan önce bulunduğu ortama alıştırmak maksadıyla bir süre o ortamda bekletilir. Malzeme ortamı kabullendikten sonra montajı yapılır. Malzemenin montajı ürünlerin ambalajlarına yapıldığı gibi binaların çatı ve duvarlarında da kullanılabilir. Malzemenin montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus montaj yapılacak yerin kuru olmasıdır. Aksi takdirde malzemenin hiçbir etkisi kalmaz ve bir süre sonra çöp olur. Kullanım yani montaj esnasında yapılabilecek ufak bir hile de levhaların arasında boşluk bırakılmasıdır. Levhalar arasında 1,5 ile 3 milimemtre arasında boşluk bırakıldığında malzemeden tam verim sağlanabilir.Osb Levhalar binaların yalıtımında kullanıldığı gibi mobilya gibi eşyalarda da nem ve yağıştan korumak maksadıyla ve dekoratif yüzey elde edilmek istenen alanlarda kullanılır. Ayrıca  hafif yapı inşaatı, asma kat ve zemin yükseltme gibi işlemlerde de kullanılır. Osb levhalar banyo ve tuvalet gibi ve buna benzer ıslak mekanlarda kullanılmaz. Montajdan önce ortamda bir süre bekletilmesinden bahsetmiştik bu süre için 48 saat idealdir. Genel itibariyle  duvarlarda; çatılarda kiremit altı tahtası yerine; raf, dolap, platform yapımında; taban döşemelerinde; iç dekorasyonda; sandık yapımında; fuar stantları ve dükkan vitrinlerinin yapımında; depo, sahne ve spor salonlarında; sıra ve masa gibi marangoz ürünlerinde; duvar ve ara bölmelerde sıkça kullanılır. Son cümleden de anlaşılacağı üzere osb egger yapıların kullanım alanı özelliklerine bağlı olarak oldukça geniştir. Nem’e karşı osb uygun ve kesin çözümdür.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

OSB Kronospan Özellikleri Nedir?

Pek çok kişinin evinde karşılaşmış olduğu nem sorunu ile birlikte kötü koku ve hava kalitesinin düşmesi gibi sorunlara karşı bir önlem olarak tercih ettiği 1 1 mm OSB levhalar başta çatı inşaatı olmak üzere farklı alanlarda da tercih edilebiliyor. Bunun yanında manuel olarak düşünülen yapı uygulamalarında kullanılmaktadırAhşap katkılı ya da ham ahşap ürünlere oranla çok daha kaliteli ve dayanıklı bir forma sahip olan Osb avrupa sarı çam dan imal edilmesi sebebiyle sarı ve parlaktır ve  tamamen otomatik bir şekilde kontroller sürdürülerek üretimi devam ettirilen bir malzeme olduğu için hatanın minimuma indirildiği malzemeler olmaktadır. Hafifliği ile dikkat çeken osb levhalar malzemelerin taşınması oldukça kolay olmakta ancak bu hafiflik beklenildiği gibi kalitesizliği beraberinde getirmemektedir. Özellikle sık sık nemlenen ve hava kalitesinin kontrol altına alınamadığı alanlarda bu malzeme tercih edilebilir.

Osb Levha

OSB Levha Nerelerde Kullanılır?

Neme karşı dayanıklılığı ile dikkat çeken osb alman levha ürünler su yalıtımı konusunda en fazla tercih edilen malzemelerden olmaktadır. Osb ürünleri  malzeme kalitelerine ve kendinden beklenen performansı yerine getirip getirmemesi ile dikkat çeken  egger osb geçirgenliğine göre farklı kalitelerde üretilmektedir. 15 mm egger OSB  1, OSB alman 2, OSB 3, OSB 4 olarak sınıflandırılmış olan malzeme çeşitlerinde 18 mm egger OSB  1’den OSB Alman 4’e gidildikçe dayanıklılık daha da artmaktadır. Alman osb Çatı ya da duvar kaplamaları söz konusu olduğunda en iyi kalitedeki osb levhaya ihtiyaç duyulduğu için OSB 3 ve OSB 4 seçilmektedir. Egger OSB 1 ve  OSB Alman 2 ise daha yerel alanlarda kullanılmasına rağmen suya karşı dayanıklılığından taviz vermemektedir.

Alman Osb Levha Yalıtımın Yapılardaki Önemi ve Yalıtım Sektörü

Yalıtım eskiden olduğu gibi günümüzde de yapıların inşasında en çok dikkat edilen huşulardan biridir. İnşaat sektöründe de yalıtımın ne derece önemli olduğu bilindiği için bu alanda pek çok Ar-Ge çalışması yapılmış ve yalıtımın türüne ve derecesine göre ortaya farklı yalıtım malzemeleri çıkmıştır. karşı osb 2 sınıfından olan Osb egger bunlardan biridir.Çatı ve kaplama yapılması düşünülen yapı uygulamalarında kullanılmaktadır . Bu yalıtım malzemeleri yapıların büyüklüğüne, türüne, konumuna ve bulunduğu yerin coğrafi özelliklerine göre değişiklik gösterir. Yalıtımın asıl amacı yapıların dış yüzeyinden iç yüzeyine sıcak ve soğuk hava ile su geçişini engellemek ve yüzeylerde dedekoratif yüzey elde edilmek istenen alanlarda tercih edilir.Çam dan imal edilmesi sebebiyle yüzeyi diğer osb malzemelerden farklıdır.Ancak bu koruma zaman zaman haşereler gibi farklı özel gerekçelerle de yapılabilir. Yalıtım sayesinde ev olumsuz hava şartlarından korunmakla birlikte evin ısıtılması için tüketilen enerji de azalır. Osb plakalar bu sayede ev ekonominize de katkı sağlar. Küçükdeveci İnşaat gibi kaliteli bir firma tercih edilerek yapılan yalıtım masrafı sağladığı faydayla kısa sürede kendini amorti eder. Yalıtım İnşaat sektörünün bir parçası olsa da artık yavaş yavaş tek başına bir branş haline gelmiştir. Çünkü yalıtım sürekli olarak geliştirmeye açık ucu bucağı olmayan bir konu haline gelmiştir. Osb ürünleri  yalıtım konusunda verimlilik her seferinde artırılsa da yüzde yüz yalıtım yani yani mutlak yalıtım mümkün değildir. Ancak her araştırma ve geliştirmede yalıtımdaki verimlilik daha da artırılmıştır.Alman osb çam dan imal edilmesi sebebiyle yüzeyi diğer osb üretilen  ülke ürünlerinden daha gösterişlidir .Bazı malzemeler avrupa sarı çam dan imal edilmesi sebebiyle renklerinde farklılık olabilir. Sarı çamdan üretilen osb sarı ve parlaktır .

Küçükdeveci İnşaat OSB LEVHA FİYATLARI İÇİN Sizleri Bekliyor

Yılların birikimi ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayan Küçükdeveci İnşaat, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaya çalışmıştır. karşı osb 2 sınıfından kullandığı malzeme ve aksesuarların kalitesini yetenekleri ustaların eline teslim ederek ortaya bir sanat eseri çıkaran firmada aynı zamanda estetik mimariyle buluşmaktadır.Osb levha ve diğer geniş ürün yelpazesi ve ürün seçenekleriyle her ihtiyaca karşılık vermeyi kendine bir gaye edinen firma sizlerin memnuniyetini kazanmayı hedeflemektedir.  İmalatı ve kullanımı konusunda bir numara olan Küçükdeveci inşaat sizleri asla yarı yolda bırakmaz, yüzünüzü kara çıkarmaz. Küçükdeveci İnşaat’ın elinin değdiği yapılar öncekinden çok daha sağlam, yalıtımlı ve estetik hale gelmektedir. Alman osb ile kaplanan müstakil ve bina formundaki evlerin yanında aynı zamanda firma Otel ve kompleks gibi büyük yapılarla da ilgilenmektedir. Ayrıca tüm bunların yanında osb levhalar avrupa sarı çam dan imal edilmesi sebebiyle imalatıyla baraka, kabin gibi hafif ve küçük yapılarla da ilgilenmektedir. Eserleriyle yapacaklarının teminatını veren Küçükdeveci İnşaat katıldığı büyük ve küçük tüm projelerden alnının akıyla çıkmasını bilmiştir. Firmanın tüm ürünlerini ve eserlerini, kullanılan malzemeleri ve özelliklerini ve daha önce tamamlanmış projeleri internet sitesinden takip edebilirsiniz.Ayrıca ithal osbler çam dan imal edilmesi sebebiyle yüzeyi diğer osb lere  göre  çok farklıdır . Bu malzeme su yalıtımının temelinde zemin oluşturmak için düşünülen yapı uygulamalarında kullanılmaktadır . Sarı çamın vermiş olduğu renk türkiyedeki lere göre daha sarı ve parlaktır .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]