Osb Kaplama

OSB Kaplama

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

Farklı Alanlarda Osb Kaplama

Yapı uygulamalarında yalıtım amaçlı olarak kaplama işlemleri gerçekleştirirken birçok farklı alanda osb kaplama işlemleri yapılmaktadır. OSB levha ürünleri, önemli bir yalıtım ürünü olarak nem ve şiddete karşı yüksek bir dayanıklılık oluşturmaktadır. Bu ürün, yalıtım özelliği sayesinde genellikle çatılarda ve duvarlarda yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Yapı itibariyle ahşap oluşumunda bulunan bu malzeme dış görünümü şık bir şekle sahip olduğu için genellikle dekoratif olarak da yalıtım işlemlerinde tercih edilmektedir. Firmamız tarafından kaplama işlemlerinin yapılması için özel bir şekilde üretilen hazır hale getirilmiş OSB levhalar, standart boyutları ile satışa sunulmaktadır. Bu levhalar avantajlı kullanımları ile birlikte yapılarda çok tercih edilen ürünlerdir.

osb-kaplama-istanbulOsb Kaplama İşleminin Avantajları

Yapılarda OSB levha ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen osb kaplama işlemleri birçok farklı avantaj oluşturmaktadır. Genel olarak binaların çatılarında ve duvarlarda tercih edilen bu ürün, hem nem yalıtımı sağlarken hem de ısı yalıtımı sağlamaktadır. Çok esnek bir yapıya sahip oldukları için farklı bölgelerde kullanılırken inşaatlarda günümüzde neredeyse mutlak şekilde tercih edilen malzemeler arasına girmiştir. Dayanıklılık sağlayan bu malzemeler esnek yapıları ile birlikte inşaatlarda sürdürülebilir bir garanti oluşturmaktadır. Olumsuz hava koşullarında oluşabilecek nem ve ıslanma gibi durumlara karşı çok dayanıklı bulunan OSB levha ürünleri, özellikle hava şartlarının çok çetin yaşandığı bölgelerde yalıtım işlemleri için tercih edilmektedir.

osb-kaplama-zeytinburnuFarklı Türleri İle Osb Kaplama Yapılması

İnşaatlarda OSB levha ürünleriyle yalıtım yapılması için osb kaplama işlemlerinde kullanılabilecek dört farklı türü bulunmaktadır. Bu türlerden birisi genellikle binalarda nem yalıtımı kullanılması için iç cephelerde tercih edilirken diğer iki tür ise binaların dış cephelerinde ve çatılarında kullanılmaktadır. Geriye kalan bir diğer tür ise genellikle farklı bir sektör olan ambalaj sektöründe kullanılan bir üründür. OSB levha ürünlerinin yapılarda kullanması için üretilmiş özel aksesuarlar bulunmaktadır. Bu aksesuarlar arasında kendine özel olarak üretilmiş çivisi ve yapışkanları gibi birçok farklı malzeme bulunmaktadır. Ayrıca kaplama işlemleri sonrasında OSB levhaların üzerinde estetik bir görünüm sağlanması için boya, vernik ve kağıt kaplaması gibi işlemler uygulanabilir.

Osb Kaplama İşleminin Püf Noktaları

Yapılarda osb kaplama işlemi yapılırken belirli püf noktalar kullanılarak işlem yapıldığında çok daha kolay ve sağlıklı bir sonuç elde edilebilir. Firmamız tarafından temin edilen OSB levha ürünleri, uygulama alanına ulaştırıldıktan sonra belli bir süre dinlenmeli ve kendine gelmesi sağlanmalıdır. Malzemenin montaj işlemleri yapılırken çatı ve duvarlar a dikkat edilmesi gereken en önemli husus yalıtım yapılmasından önce alanın tamamen kurutulmuş olmasıdır. Montaj sırasında levha ürünleri arasında belirli bir boşluk bırakılması sayesinde tam bir verim elde edilebilir. Uygulanan OSB levhalar belirli bir süre sonrasında yerlerine alıştıklarında tam bir nem yalıtımı oluşturacak ve aynı zamanda da ısı yalıtımı noktasında büyük bir avantaj sağlayacaklardır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]