onduline-kirmizi

Onduline Fiyatları

Onduline Fiyatları , Onduline kavramı çatıların ana bileşenini kapsayan çatı kaplama levhaları sistemini tanımları. Çatı kaplama deyince aklımıza onlarca farklı uygulama gelir. Kiremitten sac kaplamaya kadar birçok farklı malzeme sıralamak mümkündür. Ancak, Onduline Fiyatları levha diğerlerinden oldukça farklıdır. Özellikle yüksek dayanım olanağıyla ön plana çıkan malzeme çatı sistemlerinin ömrünü arttırmaktadır. Onduline içeriği; bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinen bileşiminden oluşur. Daha sonra kendine has özel bir yöntemle levhanın bünyense boya ile birlikte reçine emdirilir. Sonrasında istenilen renk katılır. Bundan sonraki aşama ise artık çatı yalıtım sisteminin oluşmasıdır. Bu sistemin uygulandığı alanlar en zor koşullarda dahi sabit kalacak şekilde ayarlanmış demektir. Onduline fiyatları, markasına ve özelliklerine göre farklı olarak fiyatlandırılır.

 

Onduline Fiyatlari
onduline fiyatlari

Ondulinenin Faydaları

Onduline malzemesi, ondulin fiyatları arasında oldukça önemli bir konuma sahiptir. Çünkü bu malzeme diğerlerine göre hem daha kullanışlı hem de daha uzun ömürlüdür. Esnek olası nedeniyle çatlamayan bir özelliğe sahiptir. Bu da malzemeyi dayanıklı kılar. Yine kesinlikle paslanmayan ve küflenmeyen yapısıyla alternatiflerine göre çok önde bir malzemedir. Ayrıca havadaki kimyasal ya da biyolojik maddelerden

etkilenmemesi de önemli özelliklerindendir. Bütün bu özellikler yapı malzemesini kaliteli kılma noktasında önemli bir konumda tutmaktadır.

onduline-yesil
onduline-yesil

Neden Onduline?

Hafif oluklu çatı kaplama sistemlerini tanımlayan onduline, oldukça kullanışlı bir üründür. Neden onduline sorusunun yanıtını sıralayacak olursak:

  • Özellikle çevreci olması yönünden etkili bir üründür
  • Hızlı ve kolay uygulanır
  • Hafiftir ve su geçirmez bir yapıya sahiptir
  • Ses izolasyonu sağlar
  • Dayanıklılık olarak çok güçlü bir malzemedir

Bu sıraladığımız özelliklerin tamamı neden onduline? Sorusunun yanıtı niteliğindedir.

onduvilla-kirmizi
onduvilla-kirmizi

Estetiğin Adresi Onduline

Kolay uygulanabilir yapısı sayesinde Onduline Fiyatları , tasarımların vazgeçilmez elemanları arasındadır.  Kolay şekil verilmesi nedeniyle yeni nesil tasarım uzmanları bu malzemeyi tercih etmektedir. Kartpostallarda gördüğümüz güzel villaların çatıları ya da terasların üzerleri çoğunlukla bu malzemeyle kaplıdır. Çünkü onduline, dayanıklıdır, kolay uygulanır, pratiktir, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Bunların çok ötesinde tamamen görsel olarak etkileyici bir özelliği vardır. O da görünüm olarak estetiğe elverişli yapısıdır. Bütün bu özellikler çatı kaplama sistemleri için bu yapı malzemesini vazgeçilmez yapar.

 

renkli-onduline
renkli-onduline
ondulin fiyatları

Ondulin Fiyatları

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Çatıların yağmur, nem, kar gibi çeşitli dış etkenlere karşı dayanıklı kalabilmesi için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bunlar arasında hem uygun fiyatlı olması ile hem de ortaya çıkardığı yüksek etki gücü ile dikkat çeken malzeme Ondulin oluyor. İçerisinde elyaf katkısı bulunan bu malzeme aynı zamanda reçineli bir yapıya sahip olduğu için geçirgenlik konusunda asla taviz vermeden görevini yerine getiren bir malzeme olmaktadır. Ondulin fiyatları oldukça uygun rakamlarda olduğu için pek çok kişi bu malzemeye yönelebiliyor. Tamamen çatı kaplama sistemlerine uygun olacak şekilde üretilen ve sadece bu alanlarda kullanılan ürün aynı zamanda istenilen sonuçları elde etmede de bu sebeplerle başarılı olmaktadır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

Ondulin Özellikleri Nedir?

Ondulin kaplama levhası ile çatısı kaplanmış bir yerde çatıların herhangi bir şekilde su ve ısı geçiriyor olması kesinlikle önlenmiş olur. Sahip olduğu rengin güçlü bir reçine tarafından desteklenmesi sayesinde her türlü hava koşuluna karşı korunması sağlanabiliyor. Böylece ısı ve su yalıtımı konusunda malzemenin faydalarından yararlanırken aynı zamanda dış görünümde de estetik bir görüntü elde edilebilmektedir. Güneşin, rüzgarın tüm etkilerini karşı uzun vadede dahi direnç gösterebilen bu levhalar aynı zamanda esnek yapısı ile çatlamalara ve kırılmalara karşı da dayanıklı olmaktadır. Ondulin fiyatları uygun olduğu için çatı kaplama işleminin de çok daha az maliyetle tamamlanması bu malzeme sayesinde sağlanabilmektedir.

Ondulin Çatının Avantajları Nelerdir?

Onduline fiyat sistemle donatılmış olan çatı yapılarına ilk bakıldığında bu malzemenin dayanıklılık ve su geçirgenliği açısından oldukça üstün bir performansa sahip olan malzeme olduğu rahatlıkla görülebilmektedir. Aynı zamanda Ondulin fiyatları konusunda da malzemenin kullanıcılara hitap eden bir ürün olması büyük bir kolaylık sağlıyor. Çatılarda yaşanan kötü havanın, küflenmenin ve bakımsızlığın önüne geçebilmek için bu tür sistemlerin kullanılması havalandırma olanağı sunacağından avantajlı olmaktadır. Hafif olması sebebiyle hem kurulumunda hem de uygulanmasında hiçbir zorluk yaşanmadan sonuç alınması bu malzemeyi daha cazip kılıyor. Çatılarda yapılacak olan herhangi bir tadilat için de malzemenin son derece dayanıklı olması çatı üzerinde kolaylıkla yürüyebilme olanağı tanımaktadır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]