onduline-pp300-bituline

Onduline Membran

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

Onduline Membran Nasıl Oluşur? , Onduline, organik elyafla reçinenin birleşimiyle oluşmaktadır. Bu şekilde oluşturulan levhalar oldukça dayanıklıdır. Bu reçine ile dayanıklılığı daha da arttırılmış olur. Membran ise, hücre zarı anlamına gelmektedir. Yapı malzemeleri olarak düşündüğümüzde ayıran ve seçen geçirgen malzemelere verilen addır. Bu ürün çatılardaki biriken yağmur sularının alt taraftaki betona geçmesini önleyen, su ile beton kısmı ayıran zar görevindeki malzemelere membran denir. Bitümlü membran binalardaki su ve nemin sebep olduğu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için su izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Onduline membran ise bu izolasyonu daha da arttırmaktadır. Konforlu bir yaşam adına uygulanması gereken önemli bir yalıtım malzemesidir. Binalarda birçok yerde kullanılmakta olan membranlar binanın daha uzun ömürlü olması için gereklidir. İşte bu sebeple inşaat sahipleri yapıların ilk aşamasında bu malzemeleri tercih ederek yalıtım yaparlar böylece binaların ömrü uzar ve tekrar tekrar yalıtım için masrafa gerek kalmaz.

Onduline MembranOnduline Membran Teknik Özellikleri

İnşaatlarda ve yapılarda eskiden beri kullanılan ve çok geniş kullanım alanı olan bir çatı ve cephe kaplama malzemesidir. Onduline membran su yalıtımı konusunda yüksek standartlara sahiptir. Çevreye karşı oldukça duyarlı hazırlanmış bir sistemdir. Bu levhalar oldukça hafifi olduğu için binalara yük olmaz ve monte edilmesi konusunda da oldukça kolaylıklar sağlanmıştır. Uygulanacağı yere kolaylıkla uygulanır. İstenilen boyutta kesilebilir. Bu malzemeler büyük küçük tüm mekanlara kolaylıkla uygulanabilmektedir. Her türlü mevsim şartlarında onduline kullanılabilmektedir. Çatılar üzerindeki ağırlığı olduk azdır ve bu sebeple de çok fazla tercih edilir. Bu malzemeler kaliteli ürünlerle monte edilmesi halinde uzun yıllar dayanıklıdır ve paslanma olmaz. Su izolasyonu dışında bu ürünlerde ses yalıtımı da söz konusudur. Ondüline reçine ile sağlamlığı arttırıldığı için çok dayanıklıdır. Bu dayanıklılık tercih sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

pp40m-kirmizi-avrasyaOnduline Membranın Kullanım Alanları

Onduline membran binaların temelinde, bodrumlarda, teraslarda, çatılarda, bahçelerde, köprü ve viyadüklerde su izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu kadar çok kullanım alanının olması sebebiyle üretimi de çok yapılmaktadır. Oldukça geniş bir sektöre sahiptir onduline membrancılar. Üretim ve satışın paralel ilerlemesi sebebiyle sektörde üretimi ve satışları arttırmak için farklı yollar denemektedirler. Bu ürünler özellikle suyun çok yoğun olduğu mekanlarda ve yerlerde kullanılmaktadır. Ürünlerin özelliği su ile mekan arasında çok katı bir geçirimsiz ortam oluşturmasıdır. Böylece su hiçbir şekilde bir yerden diğer tarafa geçmesi imkansız hale gelmektedir.

Onduline Membranın Fiyatları Nasıldır?

Ondüline fiyatları bakımından incelendiğinde ve diğer ürünlerle karşılaştırıldığında bu ürünlerin diğer yalıtım malzemelerine göre oldukça uygun olarak piyasaya sürülmektedir. Bu sektörde farklı pek çok malzeme var iken bunların tercih edilmesinde öncelikle dayanıklılık ve geçirimsizlik daha sonra da kolay monte edilmesi gibi sebepler söz konusudur. Onduline membran fiyat olarak uygundur ve bu da satışlarından belli olmaktadır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]