xps kopuk

Izocam Mantolama Fiyatları istanbul

Izocam Mantolama Fiyatları istanbul  , Silis kumunun 1200 ila 1250 derece arasında ısıtılmasıyla meydana getirilen İzocam, cam yünü ya da taş yünü adlarıyla da çağrılır. Bunun ana nedeni ise camı meydana getiren kimyasal bağlar ya da elementler arasındaki temel hammaddenin silisyum olmasıdır. Silis kumu, çok yüksek sıcaklıklarla eritildikten sonra elyaf haline gelip katlanır; doğal olarak karşımıza İzocam çıkar. Her türlü yalıtım alanında kullanılan cam yünü, izocam mantolama fiyatları istanbul şeklinde farklı değerlere sahip olabilir; zira İzocam tek bir model üzerinden kullanılmaz.

 

İzocam Mantolama Fiyatları İstanbul Ne Kadar?

İnorganik maddeden imal edilen İzocam, bu yüzden asla şekil yönünden farklılaşma yaşamaz; hatta kendisi çeşitli mikroorganizmaların varlığına da karşı yanınızda olur. Farklı bakteri ya da haşere türleri, İzocam üzerinde yaşama alanı bulamadığı için bölgeden gitmek zorunda kalır ve bu bakımdan izocam mantolama fiyatları istanbul dendiğinde yalıtımın yanında kaliteli yaşam alanı da eklenir. Bu tip özellikleri, taş yününün metrekare başına düşen fiyatının artmasına da sebebiyet verir.

Izocam Mantolama Fiyatları istanbul
izocam-xps levha 2

Izocam Mantolama Fiyatları İstanbul ve Özellikleri

Farklı tipte olan taş yünü çeşitleri, izocam mantolama fiyatları istanbul adına da farklı değerler alır; fakat her ürünün temel özellikleri birbirine benzer şekilde gelişir.

  • Isı, ses, su yalıtımı alanında büyük artılar sağlar.
  • Akustik düzenlemenin gerekli olduğu alanlarda hizmet verir.
  • Kullanım sıcaklığı çok yüksek seviyelere çıktığı için yağına dayanıklıdır.
  • Sıcakta veya rutubette bile şeklen hiçbir değişiklik yaşamaz.
  • Küf tutmaz, zamanla bozulma, pas tutmaz, korozyona uğramaz, çürüme.
  • Kapiler değildir.
  • Higroskopik özellik barındırmaz.
mantolama-resim
mantolama-resim

İzocam Nereden Satın Alınır?

Birbirinden değerli birçok özelliğe sahip olan İzocam, gerekli sertifikalara sahip olduğu sürece satın alınabilir; fakat izocam mantolama fiyatları istanbul hususunda dikkatli hareket etmek gerekir. Düşük ya da yüksek fiyat denmeden vaat edilecek ürün ile ödenecek paranın karşılaştırılması gerekir. Bu bakımdan bir ürünü direkt sahip olduğu değerler ile incelemek, sonrasında ise alışveriş durumuna geçmek; uzun vadeli yararlı kullanım adına büyük avantajlar sağlayabilir. Öyleyse piyasadaki üreticileri araştırmalı, doğru kararı vererek rahat bir nefes almalıyız.