kırmızı-alcipan-min

Kırmızı Alçıpan

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

Yeşil, Beyaz ve Kırmızı Alçıpan

Yeşil, beyaz ya da kırmızı alçıpan gibi çeşitleri olan alçı levhalar, bölme ya da giydirme duvarlar ile asma tavanların yapımında kullanılan malzemelerdir. Her iki yüzünde kaplı olan özel karton malzeme sayesinde yüksek dayanıklılık ve esnekliğe sahip olan bu malzemenin kullanıldığı bölümler hafif ve esnek oluşu ile birlikte depreme karşı güvenlidir. Depreme karşı güvenlik sağlamanın yanında binalar için talep edilen bir başka husus ise yangına karşı korumadır. Kırmızı alçıpanlar yangına karşı dayanıklılık talebinin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Kartonlu alçı plakalar cam elyafı katkısı ile üretilerek yüksek dereceli ateşe karşı daha dayanıklı hale getirilmiş ve yangına dayanıklılık süresi artırılmıştır. Firmamızdan yeşil ve beyaz alçıpan çeşitlerini temin edebilirsiniz.

Kırmızı AlçıpanAlçıpanın Özellikleri ve Kırmızı Alçıpan

Kırmızı alçıpan binalarda yangına karşı bir önlem olarak ortaya çıkmış bir malzemedir. Genel olarak alçıpanların özelliklerine bakacak olursak;

  • Alçıpan kullanılarak meydana getirilmiş olan bölme duvar sistemleri hafiftir. Bununla birlikte ısı ve ses yalıtımı ile yangına karşı koruma sağlar.
  • Bu malzeme ile düzgün ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek mümkündür. Elde edilen yüzeye taş sıva, boya ya da duvar kâğıdı gibi farklı uygulamalar yapılması olanağı bulunmaktadır.
  • Bu malzeme kullanılarak mekanik tesisatlar ile su ve elektrik tesisatları estetik bir şekilde gizlenebilmektedir.
  • Kullanıldığı alanda bulunan fazla nemi bünyesinde tutan ve nemin azalması durumunda ortama geri veren bir malzeme olan alçıpan nefes alan bir üründür.
  • İstenilen biçimin verilebildiği bu malzemelerin uygulaması da oldukça pratik ve kolaydır. B nedenle gerek zamandan gerekse işçilikten tasarruf edilmesine olanak sağlayarak inşaat maliyetlerinin azaltılmasına katkıda bulunur.

Alçıpan Kullanım Alanları ve Kırmızı Alçıpan

Yangına karşı dayanıklı oluşu ile bilinen bir alçı levha olan kırmızı alçıpan iç mekânlarda yangına dayanıklı olması istenilen kısımlarda, bölme ve giydirme duvarlarda, şaft duvarlarında ve asma tavanlarda kullanılmaktadır. İnşaatlarda yaygın bir kullanıma sahip olan alçıpanlar özellikle dekorasyon işlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Konutlarda kullanımının yanı sıra ofis binaları ile alışveriş ve iş merkezlerinde, otellerde, tiyatro ve sinema salonlarında, hastanelerde bu malzemenin kullanıldığı alanlar mevcuttur.

Alçıpan Uygulaması ve Kırmızı Alçıpan

Kırmızı alçıpan elyafla takviye edilerek sertlik, işlenebilme ve hafiflik kazanmış bir malzemedir. Levhanın iki tarafında da bulunan özel kağıt sayesinde oldukça dayanıklı ve esnek olup birçok uygulama alanına sahiptir. Alçıpanlar ahşap iskeletlerde çivi ya da vida kullanılarak, metal iskeletlerde ise vida kullanılarak uygulanmaktadır. Mevcut duvarlara yapıştırma alçısı kullanılarak uygulanması da mümkündür. Oldukça pratik olan bu uygulama ile duvar giydirmesi yapılabileceği gibi asma tavan da yapılabilmektedir. Bölme duvarlar ya da şaft duvarları için de uygulanabilen bu malzeme aynı zamanda oldukça hafif ve esnektir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]