kiremit

Çatı Kiremit Fiyatları

Çatı Kiremit Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Yapılarda çatı kaplama masrafları hesap edilirken çatı kiremit fiyatları kullanılacak malzemenin kalitesi, miktarı ve ebatlarına göre hesaplanmaktadır. Günümüzde çatı kiremidi modellerinde eski dönemlerden beri kullanımı devam eden taş kiremitler ile yeni sistemler ile üretilen metal kiremitler kullanılmaktadır. Metal kiremitler galvanizli sac malzemelerin kullanılması ile üretilen çatı kiremit malzemeleridir. Metal kiremitlerin bir diğer önemli özelliği ise üzerinde bulunan polyester ve doğal boya sayesinde sert doğa şartlarına karşı yüksek dayanıklılık sergilemelidir. Kiremitler üzerinde bulunan boya tabaka kaplamasıyla kaplanmıştır. Levhalar halinde üretilmiş olan bu malzemeler hem kısa sürede montajlanabilirken hem de az sayıda işçi tarafından uygulanabilmektedir. Bu ürünler tüm konut, işletme ve tesislerin eğimli çatılarında uygulanarak uzun süre boyunca bakım gerektirmeden kullanılabilirler.

çatı kiremit fiyatlarıÇatı Kiremit Fiyatları Nelerden Etkilenir?

Tüm İnşaat malzemelerinin fiyatları gibi çatı kiremit fiyatları içinde yapı malzemeleri üretiminde kullanılan hammaddelerin fiyatları etkileyici faktör olmaktadır. Genel olarak kil malzemelerden üretilen çatı kiremitlerinde önemli maliyetlerden birini de kil fiyatı oluşturmaktadır. Yapı malzemeleri üretim firmaları tarafından temin edilen hammaddelerin fiyatlarında gerçekleşen düşüş ve yükselişler üretilen ürünlerin satışlarında da etkili olmaktadır. Çatı döşemelerinde sağlamlık ve estetik sağlayan kiremitler farklı ebatlarda ve yapılarda üretilmektedirler. Türk İnşaat kültüründe özellikle yapılan çatı kaplamalarında ülkenin tüm vilayetlerinde kiremit kullanımı halen sıklıkla görülen bir uygulamadır. Gerçekleştirilen uygulamalarda yapının çatı büyüklüğü, kullanılan kiremidin ebatları ve miktarları ödenmesi gereken fiyatta da etkili olmaktadır.

kiremit küçükdeveciGünümüz İnşaat Sektöründe Çatı Kiremit Fiyatları

Günümüzde inşaat sektöründe yapıların çatılarında kiremit yerine kullanılan birçok farklı malzeme de bulunduğundan dolayı çatı kiremit fiyatları hesaplamaları bazen bütçeye dahil edilmemektedir. Bu noktada çatı kiremidi malzemelerinin kullanılması yerine çatı kaplamalarında sandviç panellerden ondulin levhalara, eternitlerden metal kiremitlere kadar birçok farklı malzemede kullanılabilmektedir. Her durumda çatı kaplama projesi hazırlanırken kaplama yapılacak bölgenin hava koşulları ve yapı tipi hesaplanarak projelendirme yapılmalıdır. Projede etkili olan diğer faktörler ise yapının kullanım yolları, çatının taşıyıcı sistemi, çatıda uygulanmak istenen yalıtım ölçüleri ve yalıtım türleri olarak hesaplanmalıdır. Çatı kiremidi malzemelerinin kullanmasında yalıtım işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için kaplama altına uygulanabilecek yalıtım malzemeleri kullanılabilmektedir.

En Uygun Çatı Kiremit Fiyatları Nasıl Bulunabilir?

Yapı uygulamalarında çatı kiremit fiyatları konusunda bilgi edinmek istenildiğinde genel olarak yapı malzemeleri satışı yapan firmalar üzerinden bilgi alınmaktadır. Günümüz teknolojilerinde yapı malzemeleri satışı yapan firmaların kullanmış oldukları internet siteleri üzerinde alternatif fiyat bilgileri paylaşılmaktadır. Yapı malzemeleri endüstrisinde bulunan birçok firma tarafından farklı kalitelerde çatı kiremit ürünleri üretilerek piyasada satışa sunulmaktadır. En uygun çatı malzemesi fiyatları için üretim yapan bu firmaların internet siteleri üzerinden araştırmalar yapılarak karşılaştırmalı bir şekilde çatı malzemeleri teminleri gerçekleştirilebilir.